Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje – pamėgta komedijų šventė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-02-21

Šį šeštadienį, vasario 25-ąją, Kretingos rajono kultūros centre įvyks žiūrovų pamėgta komedijų šventė „Vėinė jouka“. Šiemet ši šventė – jubiliejinė, nes liaudies teatrų kolektyvai į Kretingą rinksis jau XXV-ąjį kartą, o taip pat ir – tarptautinė, nes dalyvaus svečiai ir iš Latvijos.

Per humoru nuspalvinto šio šeštadienio popietę žiūrovai iš viso išvys 4 spektaklius: pirmieji į sceną ir įžengs svečiai iš Latvijos, Jekabpilio – šio miesto liaudies teatras parodys R. Blaumano komediją „Trynės nuodėmės“, režisuotą Intos Ūbelės.

„Įdomiausia yra tai, kad šis kolektyvas į Kretingą atvyksta kone po 20 metų pertraukos. Su Jekabpilio teatru susidraugavome dar nuo Egidijaus Radžiaus laikų, – tuomet šviesaus atminimo režisierius viename festivalyje pamatė šį įvairialypį – ne tik vaidinantį, bet ir grojantį, dainuojantį – latvių kolektyvą ir pakvietė atvykti į Kretingą. Nors teatrų draugystė ilgainiui priblėso, tačiau Jekabpilio kapela kasmet vis atvykdavo į tradicinę kapelų šventę. Nuo šiol, tikimės, vėl atgis ir teatrų bendrystė“, – kalbėjo Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas.

Šįkart latviai tą patį spektaklį dar ketina parodyti ir Kartenos žiūrovams. „Seniai siekėme atgaivinti klojimo teatrų idėją ir svečių kolektyvus pristatyti kaimų bei miestelių žmonėms“, – tikino N. Gedminas.

Šiemet, jis sakė, taip pat bandęs pasikviesti ir kolektyvą iš Estijos, tačiau kelionė jiems buvusi per brangi ir jie nukėlė viešnagę į ateitį.

Klojimo teatras iš Agluonėnų šeštadienį parodys žiūrovų itin pamėgtą Keturakio spektaklį „Amerika pirtyje“, kurį režisavo Domininkas Malajevas.

Komedijų šventėje taip pat dalyvaus Palangos „Grubusis“ teatras, – kaimynai parodys monospektaklį A. Kotliar „Moterų laimė“, režisuotą Virginijaus Milinio.

Paskutiniai šventėje į sceną kops šeimininkai: jie pristatys spektaklį „Liodviks ėr vesė kėtė“ pagal klasikinį Julijos Žemaitės kūrinį „Trys mylimos“. Šio spektaklio režisierius N. Gedminas sakė: „Tai – sena, bet labai žiūrovų mėgstama komedija. Pasižiūrėjau, kad su šiuo spektakliu jau apvažiavome kone visą Lietuvą, o Kretingos scenoje paskutinį sykį jį berodėme prieš dvejus metus“.

E. Radžiaus teatras dar kovą Kretingoje ketina parodyti ir spektaklį jaunimui „Nepaprasti Julės ir Natašos nuotykiai“, o rudeniop premjerą – Antono Čechovo „Jubiliejus“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas