Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Atžalyniečiai iš Rusijos parsivežė „Grand prix“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-01-27
Rusijoje atžalyniečiai viešėjo per sausį rusų švenčiamus senus Naujuosius metus.

Šiuos metus Kretingos vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ pradėjo įspūdinga kelione į tarptautinį festivalį „Volšebstvo teatra“ – „Teatro stebuklai“ Sočyje, Rusijoje, ir sugrįžo su pirmuoju svariu laimėjimu, – parodę spektaklį „Pienių vynas“, kretingiškiai parsivežė ne tik I premijos laureatų diplomą, bet ir pagrindinį festivalio prizą bei „Vėjų rožės“ statulėlę. Kretingiškius gyrė kritikai

Kretingiškius gyrė kritikai

Anot „Atžalyno“ vyriausiosios režisierės Auksės Antulienės, šį populiarų Rusijoje festivalį remia vaikų meno kolektyvų labdaros fondas „Vėjų rožė“, kuris ir įsteigė „Grand prix“ statulėlę bei prizus.

„Negana to, kad buvome vieninteliai festivalio svečiai ir pelnėme I premijos laureatų diplomą, netekome amo, komisijai paskelbus, kad esame dar ir „Grand prix“ laimėtojai. Mūsiškiai sakė, kaip gera jaustis lietuviais. Kretingiškiai iš garsių Rusijos teatro kritikų sulaukė labai gerų įvertinimų: jie stebėjosi, kad scenoje jaučiami ne tik pagrindiniai, bet ir šalutiniai aktoriai, nes jie yra vienas branduolys“, – džiaugėsi A. Antulienė.

O du aktoriai – Kotryna Vaineikytė ir Alanas Mėžetis – buvo apdovanoti dar ir diplomais už geriausią aktorių darbą.

Režisierė pratęsė mintį: „Aukštosios Rusijos teatro mokyklos pedagogas aktorius Romanas Kalkajevas sakė: „Norėtume atsivežti profesionalus ir jiems parodyti, ką scenoje gali vaikai“. O Čeliabinsko valstybinės aukštosios teatro mokyklos dekanas Jevgenijus Andrejevas atviravo: „Pirmąkart gyvenime mačiau spektaklį, kuriame nesupratau nė vieno žodžio ir tuo pačiu supratau viską. Visi pabrėžė, jog spektaklis – labai stiprus, neperkrautas detalėmis ir sukurtas be didelių išlaidų“.

Spektaklį pavadino festivalio dovana

Režisierė sakė, jog į festivalį vyko 10 kretingiškių: 6 iš jų į Rusiją – pirmąkart, kiti prieš dvejus metus jau yra pabuvoję festivalyje Čeliabinske.

Į festivalį „Teatro stebuklai“ kretingiškiai pateko, kai juos, gastroliuojančius Rygoje, pastebėjo Rusijos mėgėjų teatrų asociacijos vadovė Ala Zorina. „Pamačiusi mūsų „Pienių vyną“, ji pasakė: radau spektaklį, kuris bus dovana Sočio festivaliui“.

Spektaklį „Pienių vynas“ mūsiškiai parodė be vertimo. Prieš spektaklį, kalbėjo režisierė, ji visuomet pristato siužetą, o po to pats teatras išrutulioja intrigą. „Galvojome, bus gerai, jei ateis keliasdešimt žiūrovų, o kai pamatėme pilną salę, visus pagavo didžiulė euforija“, – džiūgavo festivalį prisiminusi A. Antulienė.

Tarp spektaklių vaikams vyko teatro kūrybinės dirbtuvės, kuriuose užsiėmimus vedė Rusijos aukštosios teatro mokyklos dėstytojai bei kiekvieno krašto režisieriai, o teatrų vadovai vakarais rinkdavosi į vakarones-aptarimus.

Stiprūs savo vaidyba

„Iš pradžių buvo neramu, kaip mus priims Rusijoje. Nenorėjome politikos, tačiau ji tarytum kyšojo mums už viršugalvio. Bet niekur niekas neužkliuvo, – ir vaikai, ir režisieriai sakė nesitikėję tokio šilto bendravimo su mumis. Nuo pat pirmų susitikimo akimirkų labai džiaugėmės abipusėmis simpatijomis: mus pasitiko visi dalyviai – jų buvo apie 150. Apgyvendino sanatorijos komplekse – iš vienos pusė Juodoji jūra, iš kitos – kalnai. Buvo suvažiavę kolektyvai iš tolių toliausių, nė nežinančių, kur ta Lietuva. Todėl vaikai suprato, kaip būtina pažinti šalis ir žmones, mokytis kalbų. Išsiskiriant glėbesčiavosi, tampė lagaminus, nešė mūsiškiams dovanas“, – susitikimų ir bendrystės svarbą pabrėžė A. Antulienė.

Jos žodžiais, kretingiškiams buvo labai naudinga pamatyti kitos šalies teatrą: Rusijos vaikų ir jaunimo teatruose dirba vokalo specialistai, choreografai, o mūsų stiprioji pusė – draminė vaidyba.

Kolektyvas iš Karelijos, beje, vienintelis toks Rusijoje ir unikalus tuo, kad visi aktoriai ne vien dainuoja, bet turi ir savo vaikų orkestrą. „Jie atvyko su visa galinga manta – orkestro muzikos instrumentais. Jie sakė, kad kelionė su aparatūra jiems kainavo 1,5 mln. rublių, arba 25 tūkst. eurų. Jų režisierė teigė, jog vien dėl mūsiškių spektaklio vertėjo trenktis tokį tolimą kelią“, – tvirtino pašnekovė.

Kretingiškiams kelionės įspūdį sustiprino dar ir tai, kad jie viešėjo tuo metu, kai Rusija naktį iš sausio 13-osios į 14-ąją šventė senus Naujuosius metus.

---

Kretingiškiai atžalyniečių „Pienių vyną“ išvys pavasarį, o artimiausiu metu – vasario 3-ąją jie pristatys premjerą „Lauryno Juknos pabėgimas į Akropolį“. „Tai bus kamerinis spektaklis ir pirmiausia parodytas saviškiams. Tai – socialinė pjesė paaugliams ir jaunimui, kai nuo problemų su tėvais ir klasės draugais pabėgama į gražiausią pasaulio vietą – Akropolį“, – kalbėjo vyriausioji režisierė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas