Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Fotografijose sustabdė trapų laiką

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-01-24
Fotografuojančių Kretingos senjorų parodos „Laiko trapumas“ atidaryme dalyvavo ir jų bičiuliai.

Kretingos Trečiojo amžiaus universiteto fotografijos studija „Fotoakimirka“ Kretingos muziejuje atidarė naują fotografijų parodą „Laiko trapumas“, kurioje 9 kūrėjai aparatų blykstėmis tarytum sustabdė laiko tėkmę, kad joje įamžintų ryškiausius juos supančios kasdienybės momentus.

Šios parodos kuratorė Trečiojo amžiaus universiteto, kuris pernai lapkritį tapo nevyriausybine organizacija, asociacijos valdybos pirmininkė Angelina Paulauskienė, pasidžiaugė, jog įspūdingos nuotraukos užpildė abi muziejaus parodų sales.

Jose – palei jūros tiltą užšalusių Baltijos purslų, lyg balerinų sijonėlių, mozaikos ir bangų šėlsmas, Kretingos apylinkės su jų medžių bei žiedų grafika ir gyvuoju pasauliu, – tai, kas gyva, laikina ir trapu.

Šią pirmąkart pristatytą parodą surengė savamoksliai studijos „Fotoakimirka“ fotografai: be A. Paulauskienės, dar – Danutė Vasiliauskienė, Irena Gagilienė, Juozas Gricius, Stanislava Zakličkienė, Janina Kaškevičienė, Eugenija Kedienė, Vaclovas Gricius bei Albertas Mikučionis. Parodą atidariusi Kretingos muziejaus Dailės skyriaus vedėja Danutė Šorienė pasidžiaugė, jog jos autoriai – kūrybingi Kretingos senjorai – geba į pasaulį pažvelgti plačiai ir įdomiai. Darbų autoriai savo pasisakymuose neslėpė dėkingumo jų studijos krikštamotei bei kūrybinių idėjų generatorei Danutei Vasiliauskienei, kuri tądien negalėjo dalyvauti parodos atidaryme. „Ji – mūsų mokytoja, ir patarėja, o po to mokomės patys ir vieni iš kitų“, – pabrėžė A. Paulauskienė.

Ji juokėsi, jog kažkada fotoaparatą padovanojusi savo vyrui, tačiau šiam nesusidomėjus, dovana atiteko jai pačiai ir šiandieną tarnauja realizuojant užgimusį pomėgį.

I. Gagilienė prisiminė, kaip pirmąjį fotoaparatą ji nusipirko Paryžiuje, kai keliavo į rekolekcijas su broliais pranciškonais: „Rekolekcijos vyko už 100 km nuo Paryžiaus. Buvo numatyta, kad Popiežius laimins maldininkus, todėl visi galvotrūkčiais puolėme pirkti aparatus ir, kaip mokėjome, taip ir fotografavome. Aš vos ir bespėjau užfiksuoti tą svarbų įvykį, – pasakojo fotografė mėgėja. – Tačiau, atėjusi į Trečiojo amžiaus universitetą, išmokau giliau pažvelgti į gamtą, per jos spalvas ir formas pajausti kūrinijos grožį ir patį Kūrėją“.

Į studiją „Fotoakimirka“ nuo 2015-ųjų susibūrę senjorai savo darbais jau anksčiau yra džiuginę ne tik kretingiškius, bet ir kitų rajonų gyventojus: jų parodos jau buvo surengtos Kretingos pedagogų švietimo centre, Kretingos, Salantų ir Palangos bibliotekose, Kultūros centro Laukžemės skyriuje ir bendruomenės namuose bei Latvijos Priekulės evangelikų liuteronų bažnyčioje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas