Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kariškių paleistos salvės bei gėlės prie Nepriklausomybės paminklo liudijo pareigą prisiminti žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

Šiais metais Sausio 13-ajai – Laisvės gynėjų dienai – skirti renginiai Kretingoje buvo labiau orientuoti į jaunąjį pilietį, kuriam buvo kalbama apie tos dienos įvykius, dar kartą primenant, kokia iš tikrųjų yra jų prasmė.

Rytas Kretingos rajono mokyklose, kaip ir visoje Lietuvoje, prasidėjo nuo pilietinės akcijos „Žvakutė lange“. Jos metu mokiniai su savo mokytojais buvo kviečiami prisiminti tragiškus Sausio 13-osios įvykius, uždegant po žvakutę prie lango, giedant Lietuvos himną ir klausant prisiminimų apie tos dienos išgyvenimus.

Kretingos Simono Daukanto progimnazija turi jau vienuoliktus metus gyvuojančią tradiciją – uždegti laužą mokyklos kieme. Šios mokylos direktorė Sigita Jonaitienė teigė, jog geras tradicijas reikia saugoti, ir atsisakyti jos neketina, nes trumpas pasibuvimas prie laužo, jaučiant žiemos šaltį ir geriant karštą arbatą lauke, vaikams gali padėti bent truputį įsijausti ir suprasti tos kraupios dienos įvykius ir juose dalyvavusių žmonių išgyvenimus.

Atminimo laužas Simono Daukanto progimnazijoje – ilgametė tradicija, kurią mokyklos bendruomenės stengsis išlaikyti ir ateityje.

Po pietų rajono mokiniai buvo kviečiami į Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Edukacijos centrą, kuriame vyko apyrankių pynimo užsiėmimas jaunimui. Sausio 13-osios proga Kretingos rajono jaunimo organizacijos „Apskritasis stalas“ savanorės mokė jaunimą pinti apyrankes, naudojant tik Lietuvos vėliavos spalvas, taip išreiškiant pagarbą savo tėvynei.

Užsiėmimai šiame Edukacijos centre jaunimui yra organizuojami kiekvieną savaitę, bet būtent Sausio 13-osios proga organizatorės siekė pritraukti kuo daugiau mokinių. Jos sutiko, kad apyrankių pynimas yra labiau mergaičių mėgstamas užsiėmimas, tad norėdamos pritraukti ir berniukų dėmesį, surengė X-BOX kompiuteriu žaidžiamą krepšinio čempionatą, kuriuo savaip mokiniai paminėjo šią dieną.

Tradiciškai Laisvės gynėjų dieną Kretingoje vainikavo Sausio 13-osios įvykių paminėjimas prie Nepriklausomybės paminklo bei koncertas, skirtas jų aukoms atminti. Prie paminklo susirinkę Lietuvos kariai savanoriai ir šauliai, policijos pareigūnai, Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika bei miesto gyventojai gėlėmis ir tylos minute pagerbė kovojusius už šalies laisvę.

Po minėjimo visi buvo pakviesti į Kretingos rajono kultūros centre surengtą koncertą „Lenkiuosi laisvei“, kuriame dalyvavo Aloyzo Žilio vadovaujami kolektyvai – moterų choras „Svaja“ ir vyrų ansamblis „Žilvinas“, Kretingos meno mokyklos jaunosios smuikininkės ir vaikų šokių grupė. Renginio metu buvo kalbama apie tos dienos įvykius, iškovotos laisvės kainą.

Renginio vedėjai, rajono meras bei Kretingos katalikų parapijos klebonas Antanas Blužas akcentavo, kad būtent šių dienų jaunimas yra atsakingas už tai, ką prieš 26 metus iškovojo mūsų tautiečiai, ir tik jie, teigė Kretingos rajono meras, dabar yra vienintelė viltis išsaugoti ir apginti tą laisvę, kurią dabar turime. A. Blužas priminė, jog laisvė yra susijusi su dvasingumu ir tik ugdant Lietuvos žmonių dvasią galima prikelti šalį ir atgaivinti patriotiškumo jausmą, kuriuo spinduliavo tą tragišką Sausio 13-osios naktį susirinkę žmonės.

Gabrielė JONAUSKAITĖ

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto studentė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas