Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po nesėkmingų Seimo rinkimų Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija (TS-LKD) spręs, ar keisti vedlį – Gabrielių Landsbergį. Į partijos pirmininko postą pretenduoja penki kandidatai. Vienas iš jų – Žygimantas Pavilionis – šį antradienį buvo atkvykęs į Kretingą.

Žygimantas Pavilionis yra vienas iš penkių kandidatų vadovauti Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams.

Ž. Pavilionis susitiko su TS-LKD Kretingos skyriaus aktyvu, vienuolyne pabendravo su broliais pranciškonais, trumpam buvo užsukęs į „Pajūrio naujienų“ redakciją. Apgailestavęs, kad TS-LKD partija šiandieną yra atitolusi nuo Lietuvos regionų, kur slypi nemažas valstybės vystymosi potencialas, Ž. Pavilionis teigė turįs tikslą, kad TS-LKD partija taptų visos tėvynės partija. „Išlikome kaip Vilniaus partija, dar užsienyje gyvenančių mūsų piliečių – nėra šalies, kur nebūtume laimėję. Tačiau viso to rezultatas – Seime esame opozicija su 12 proc. narių, ir taip 8 metus paeiliui.

Nenoriu, kad liktume chroniškoje opozicijoje ateityje“, – kalbėjo politikas. Jis pabrėžė vis didėjantį atotrūkį tarp turtingųjų ir likusios Lietuvos, taip pat tarp sostinės Vilniaus ir provincijos. „Vilniui atitenka didelė dalis visos Lietuvos investicijų, ypač iš užsienio. Su tomis pačiomis investicijomis galime ir turime vystyti šalies regionus, išnaudoti jų potencialą. Yra to potencialo, reikia tik užsiimti. Žiūrėsime, kaip baigsis politinė diskusija, ar tapsime visos tėvynės partija“, – viltingai nusiteikęs buvo Ž. Pavilionis.

Paklaustas, kokį įspūdį jam per šią trumpą viešnagę paliko Kretinga, Ž. Pavilionis sakė, jog Kretingoje norėtų gyventi. Ž. Pavilionis yra dirbęs atsakingose pareigose ES institucijose Briuselyje, Lietuvos vyriausiojo derybininko su ES pavaduotoju, Užsienio reikalų ministerijos sekretoriumi, nuo 2010 metų Prezidentės paskyrimu – nepaprastuoju ir įgaliotuoju Lietuvos Respublikos ambasadoriumi JAV ir Meksikai, 2016 metais laimėjo Seimo rinkimuose. Su žmona medike augina keturis sūnus.

Be Ž. Pavilionio, TS-LKD partijos pirmininko posto siekia dabartinis partijos vadovas Gabrielius Landsbergis, Seimo nariai Mykolas Majauskas, Paulius Saudargas, Agnė Bilotaitė.

Pirmas partijos pirmininko rinkimų turas skyriuose vyks vasario 11–12 dienomis. Jeigu pirmininko nepavyks išrinkti pirmame ture, po dviejų savaičių – antrame ture – varžysis du daugiausia balsų surinkę kandidatai.

TS-LKD Kretingos skyriaus pirmininkas, rajono Savivaldybės meras Juozas Mažeika pažymėjo, jog su partijos Kretingos skyriaus aktyvu susitikęs buvo ir P. Saudargas. „Partijos pirmininką rinksime visuotiniame skyriaus narių susirinkime vasario 11 dieną slaptu balsavimu“, – tarė J. Mažeika. Išrinktą TS-LKD partijos pirmininką kovo 4 dieną tvirtins partijos suvažiavimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas