Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Ne tik tiems, kurie „prie meno“

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Švietimas
  • 2016-11-29

Antrus metus iš eilės į Kretingos meno mokykloje rengiamą respublikinę teorinę-praktinę konferenciją „Kūrybinės pamokų interpretacijos“ sugužėję pedagogai vieni kitus kvietė naujai pažvelgti į menų pamokas, kurios gali tapti reikšminga bet kurios augančios ir besivystančios asmenybės dalimi.

Konferenciją Kretingos meno mokykloje pradėjo LCC tarptautinio universiteto lektorė Eglė Songailienė (kairėje), kurios įsitikinimu menų mokytojų suteikiami įgūdžiai reikalingi visiems vaikams be išimties.

Pasak Kretingos meno mokyklos mokytojos Živilės Sabaliauskaitės, konferenciją organizavusios su kolege Lina Nikartiene, šių metų pedagogų sambūris, sutraukęs per 50 dailės ir technologijų pedagogų, idėjiškai tęsią pernai pradėtą iniciatyvą.

„Stengėmės suburti tuos mokytojus, kurie yra entuziastingi, myli savo darbą ir nori augti kartu su savo mokiniais, naudodami visiškai kitokias pamokų idėjas, – kalbėjo Ž. Sabaliauskaitė. – Prisidėjo ir dar vienas tikslas: turime kalbėtis apie tai, kad pamoka būtų ne tik dailės ar lipdymo įgūdžių lavinimas, bet leistų vaikui įgyti bendrųjų kompetencijų, taptų priemone, kuri padeda mokiniui pasiekti sėkmę kituose dalykuose, formuoja kūrybingą ir novatorišką žmogų, nebūtinai dailininką ar menininką, o tą, kuris yra sėkmingas visose srityse ir gali laisvai mąstyti.“

Apie šią dovaną, kurią menų mokytojai gali suteikti savo ugdytiniams, kalbėjo ir kviestinė konferencijos viešnia – LCC tarptautinio universiteto lektorė, LCC Inovacijų laboratorijos įkūrėja bei direktorė, dviejų vaikų mama Eglė Songailienė, pasidalijusi savo asmenine patirtimi bei žiniomis, sukauptomis dirbant su studentais ir konsultuojant verslininkus.

„Jūs galite padėti ugdyti ateities inžinierius, gydytojus, verslininkus ar politikus. Menų mokytojai gali padėti visam šimtui procentų mokinių, ne tik tiems, kurie „prie meno“, – įsitikinusi lektorė. – Dėstau rinkodarą ir pastebiu, kad įgūdžiai, ties kuriais stringa mano studentai ar didieji verslininkai, yra tie, kurių jie neįgijo apleisdami menus.“

Konferencijoje pranešimus bei savo mokinių kūrybinius darbus taip pat pristatė Kretingos, Platelių, Šilalės, Salantų meno mokyklų, Klaipėdos Adomo Brako, Alytaus, Radviliškio, Platelių dailės mokyklų, dizaino studijos „Kukutis“, Tauragės moksleivių kūrybos centro, Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro, Klaipėdos Eduardo Balsio menų, Vydūno, „Ažuolyno“, „Vėtrungės“ gimnazijų, „Versmės“ progimnazijos, Agluonėnų pagrindinės mokyklos, Plungės rajono Alsėdžių gimnazijos bei Kretingos Simono Daukanto progimnazijos pedagogai. Konferenciją moderavo Kretingos meno mokyklos muzikos mokytoja Raimonda Kučiauskienė.

Ž. Sabaliauskaitės žodžiais, pedagogams nesinori užsisėdėti vietoje, atvirkščiai – jie siekia pokyčių, bendravimo su kolegomis, o tokios konferencijos tampa kone vieninteliu būdu susidraugauti, pasidalinti idėjomis.

„Norime kontakto, norime burti dailės ir technologijų mokytojų bendruomenę, ne tik patys organizuoti, bet ir tapti partneriais kitų kolegų iniciatyvoms“, – ambicijų augti ir skleisti bendrystės idėjas neslėpė Ž. Sabaliauskaitė.

Kretingos meno mokyklos dailės skyriaus pedagoges palaikė ir įstaigos direktorius Bernardas Anužis. Pasak jo, stiprėjanti konferencija akivaizdžiai griauna mitus, esą, dailininkai labai neaktyvūs ir mieliau kuria užsidarę savo dirbtuvėse.

„Kretingos meno mokykla, kur bendrauja trys meno rūšys – muzika, dailė ir šokis, – gyvuoja jau šešis dešimtmečius. Pusę šio laiko mokykloje sėkmingai veikia Dailės skyrius, o ši konferencija puikiai atspindi mokyklos filosofiją – čia dirba smalsūs žmonės, besisemiantys patirties įvairiuose metodiniuose renginiuose, skatinantys savo mokinius dalyvauti konkursuose“, – kalbėjo B. Anužis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas