Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Čekijos sostinėje Prahoje įvykęs tarptautinis akordeonininkų konkursas “2nd International Accordion days in Prague” pergales atnešė Kretingos meno mokyklos mokytojos Sigitos Šimkutės ugdomiems akordeono klasės mokiniams Rugilei Staponkutei ir Ovidijui Miežečiui

Kretingos meno mokyklos akordeono mokytoja Sigita Šimkutė ir jos mokiniai, pelnę sidabro apdovanojimus tarptautiniame konkurse Prahoje, – Rugilė Staponkutė ir Ovidijus Miežetis.

Konkurso dalyviai varžėsi 14 kategorijų: solistų, ansamblių, orkestrų. Šiemet į šį konkursą susirinko per 100 solistų iš Čekijos, Baltarusijos, Slovakijos, Serbijos, Latvijos, Ukrainos, Švedijos, Vokietijos, Italijos, Rusijos, Airijos, Vengrijos, Norvegijos, Lietuvos. „Džiaugėmės sutikę jau pažįstamus konkurentus iš įvairių šalių bei susipažinę su naujais. Šiais metais Ovidijui Miežečiui tai buvo antras, o Rugilei Staponkutei – trečias tarptautinis konkursas, atnešęs pergales. Pavasarį mokiniai gerai pasirodė Austrijoje, Serbijoje, o dabar – Čekijoje“, – auklėtinių pasiekimais pasidžiaugė S. Šimkutė.

Kretingos meno mokyklos II pagrindinės klasės mokinys Ovidijus Miežetis varžėsi III konkurso dalyvių kategorijoje iki 13 metų, o III pagrindinės klasės mokinė Rugilė Staponkutė – IV dalyvių kategorijoje iki 15 metų. Po sunkaus, įtempto ir atkaklaus darbo O. Miežetis ir R. Staponkutė grįžo į Lietuvą, abu savo kategorijose iškovoję sidabro diplomus. Juos vertino kompetentinga Švedijos, Serbijos, Italijos, Čekijos, Vengrijos atstovų vertinimo komisija.

Pelnę diplomus, laimingi laureatai ir mokytoja apsilankė akordeono muzikos koncertuose, susipažino su įspūdinga Prahos senamiesčio architektūra, istorija. Išpildyta konkurso laureatų svajonė – apsilankyti Prahos zoologijos sode ir Vidurio Europos didžiausiame vandens pramogų parke “Aqua palac Praha”.

Lapkričio 17 d., ketvirtadienį, 18 val. 30 min. akordeono muzikos ir poezijos gerbėjai kviečiami į tradicinį Kretingos meno mokyklos edukacinį meninės raiškos projektą-festivalį „Mylėti meną savyje...“ Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriuje, kuriame akordeono muziką klausytojams dovanos respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai bei jungtinis Kretingos meno mokyklos ir Palangos S. Vainiūno meno mokyklos akordeonistų orkestras.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas