Pajūrio naujienos
Help
2021 Balandis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 3 %
Naktį9°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar kiekvienas rajono Savivaldybės tarybos narys turėtų atsiskaityti rinkėjams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sekmadienį į Vydmantų koplyčią tikintieji rinkosi pirmai bendrai maldai su naujuoju Vydmantų šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonu kunigu Karoliu Petravičiumi. Dvidešimtmetį netrukus švęsiančiosVydmantų parapijos ganytojas rūpinsis ne tik gyvosios bažnyčios, bet ir Dievo namų statyba.

Su naujuoju Vydmantų parapijos klebonu Karoliu Petravičiumi (centre) meldėsi (iš kairės) kunigas Kęstutis Timofejevas, brolis kunigas Astijus Kungys, kunigas Mindaugas Šlaustas, Palangos dekanato dekanas kunigas Marius Venskus.

Šv. Mišių aukoje dalyvavęs Palangos dekanato dekanas, Palangos parapijos klebonas kunigas Marius Venskus pabrėžė, kad labiausiai prie šios dienos atėjimo prisidėjo patys vydmantiškiai: „Jūsų mokykla, jūsų verslo bendruomenė, nuostabūs jūsų miestelio žmonės, kurie buriasi, jungiasi, ieško.“

Jam pritarė žemietis brolis kunigas Astijus Kungys, perdavęs Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos ministro brolio kunigo Algirdo Malakauskio ir kitų brolių sveikinimą.

„Jūsų kelias, klebone, dėkingas tuo, kad pradėjote nuo savo bendruomenės, o dabar statysite ir pačią bažnyčią. Tegul Vydmantuose iškilsianti bažnyčia bus jūsų meilės Dievui, bendruomenės grožio ir tarpusavio meilės atspindys. Džiaugiuosi, kad Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincija gali prisidėti prie banyčios statybų pinigine auka“, – džiugia žinia su vydmantiškiais pasidalijo A. Kungys.

Vydmantų parapijiečiai ir klebonas Karolis Petravičius išreiškė pagarbą pagrindinei tikinčiuosius jungiančių idėjų sumanytojai ir įgyvendintojai Birutei Viršilienei.

Prie linkėjimų naujajam klebonui bei Vydmantų parapijos žmonėms prisidėjo ir bažnyčios projekto autoriaus, architekto Vytauto Mončio sesuo Rūta Paulikienė.

„Viskas prasidėjo nuo žodžio, kurį tarė už bažnyčios atsiradimą kovojusi vydmantiškė Birutė Viršilienė. Mano brolis Vytautas paaukojo šiai bažnyčiai ne tik savo jėgas ir energiją, bet ir tiek lėšų, kiek beturėjo, kad tik ji būtų graži“, – apie parapijai dovanotą būsimosios bažnyčios projektą kalbėjo amžinybėn jau iškeliavusio architekto sesuo.

Su duona, kaip gausos ir Dievos palaimos simboliu, vydmantiškių pasitiktas kunigas K. Petravičius neslėpė, jog ši diena – be galo didinga. Kunigas dėkojo pirmuosius žingsnius žengusiems Vydmantų parapijiečiams bei didžiajam žemaičių vyskupui Antanui Vaičiui, įkūrusiam Vydmantų parapiją prieš du dešimtmečius.

„Žinau, kad kelias į tai, ką turime šiandien, buvo sunkus, o šie maldos namai sukurti jūsų pačių rankomis, – susirinkusiems kalbėjo K. Petravičius. – Taip, kaip šv. Pranciškus rinkdamas po akmenį pastatė bažnyčą Asyžiuje, taip ir mes pastatysime ją čia, kiekvienas sudėsime po plytą per jūsų begalinį norą ir tikėjimą. Manau, kad pirmoji brolių pranciškonų auka yra kaip dangaus ženklas. Laikas Vydmantams, Rūdaičiams, Pryšmančiams susivienyti.“

Į pirmąsias šv. Mišias gausiai susirinkusius vydmantiškius klebonas Karolis Petravičius ragino būti kartu ir prie „tonciaus“, ir prie „rožončiaus“, o svarbiausia susitelkti bendram tikslui – Vydmantų bažnyčios statyboms.

Šv. Mišių aukoje su Vydmantų parapijiečiais taip pat meldėsi kunigas Kęstutis Timofejevas bei asmeninis apaštalinio nuncijaus sekretorius, kunigas Mindaugas Šlaustas.

Pasveikinti vydmantiškių atvyko Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, Kretingos rajono Garbės pilietis, Premjero patarėjas Antanas Vinkus, Kretingos seniūnas Antanas Gedminas, verslininkai Rimvydas Beniušis, Dangiras Samalius, Arūnas Viršilas, svečiai Janė Narvilienė, Vaidotas Bacevičius, Parąžės, Rūdaičių, Palangos bendruomenių nariai.

Po iškilmių vydmantiškiai ir svečiai jaukiai bendravo prie gausaus vietinių šeminininkių rankomis suruošto agapės stalo, kurį savo darželio gėlėmis išpuošė Virginija Kuprelienė.

Faktai

Dienos, kai turės savo kleboną, vydmantiškiai laukė 20 metų – nuo 1996 m. rugsėjo 15 d., kai Vydmantų kultūros namų salėje buvo paaukotos pirmos šv. Mišios.

Po metų pastatytas kryžius, žymintis būsimos bažnyčios vietą jai paskirtame sklype.

Tais pačiais, 1997, metais buvo įteisinta Vydmantų tikinčiųjų bendruomenė ir Šv. Jono Krikštytojo vardo parapija.

Šių metų liepos 6 d. Žemaičių Kalvarijoje J. E. vyskupo Jono Borutos dekretu Vydmantams paskirtas klebonas – kunigas K. Petravičius, gimęs ir augęs Telšiuose, o pastaruosius aštuonerius metus buvęs Tauragės parapijos vikaru.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas