Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Globoja sušalusius zuikius

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-03-21

Karteniškis ūkininkas Zenonas Jurgila namuose augina ką tik atvestą zuikio jauniklį. Didžiausia ant delno telpančio zuikio globėja yra kalė Čiba.

Sykį vakare į Jurgilų namų kiemą atbėgo zuikis ir palindo po kieme augančiu kadagio krūmu. Iš ryto Z.Jurgila po krūmu rado ką tik atvestus du zuikius. Vieno jauniklio koja buvo įšalusi į ledą, o kito – pusė kūno. Pirmąjį jauniklį pavyko lengvai išvaduoti, o kitą teko gelbėti pjaunant ledo, į kurį buvo įšalęs, gabalą. Abu jaunikliai su visu ledu buvo parnešti į kambarį ir įdėti į vonelę su šiltu vandeniu.

Zenono Jurgilos augintinė Čiba nesitraukė nuo zuikio jauniklio.

Mažasis zuikio jauniklis, kurį Z.Jurgila rado įšalusį puse kūno, išgyveno tik tris paras. Didysis gyvuoja, bet, karteniškio pastebėjimu, ir jam nėra labai gerai.

Pirmąjį kartą zuikio jaunikliai buvo maitinami pusiau skiestu karvės pienu, bet vėliau, pasitarę su veterinarais, Jurgilos zuikius girdė kūdikių maisteliu.

Z.Jurgila augina jau nebe pirmąjį zuikio jauniklį. Prieš porą metų takso veislės Čiba zuikį surado burokų lauke. Kadangi buvo rugpjūtis, o zuikis buvo nebe toks mažas, Z.Jurgila jį augino narve, kuriame kitados buvo nutrijos.

Paauginęs per žiemą, karteniškis pavasarį susirengė zuikį pjauti. Tačiau išsiaiškinęs, kad tai yra patelė, paleido. Pasak Z.Jurgilos, pas mus zuikių mažai belikę, tegul dauginasi. Jis sako pagalvojęs, kad galbūt jauniklius kieme atsivedė ta pati jo paleista zuikio patelė. Karteniškis zuikio nejaukino, bet sakė girdėjęs, kad juos galima prisijaukinti lyg šunis.

Ką darys su naujuoju augintiniu, Z.Jurgila sakė dar nenusprendęs. Bet sodyboje jis svajoja užveisti zoologijos sodą, kuriame vietos rastų ir zuikiai. Dabar svarbiausia, kad zuikio jauniklis išgyventų. Kol kas motiną zuikiui atstoja kalė, kurią bando žįsti. O ši nesitraukia nuo mažo ir neįprastai kvepiančio gumulėlio: bando su juo žaisti, o kai šis uždaromas į narvelį – prigula šalia.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas