Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Devynioliktą kartą vykusiame festivalyje, kuriame dalyvavo apie 250 dalyvių, buvo suvaidintas 21 spektaklis, kretingiškiai pirmą kartą užsienyje suvaidino spektaklį pagal Ray Bredbery knygą „Pienių vynas“ bei, pelnę išskirtines komisijos simpatijas, laimėjo Grand Prix apdovanojimą. Du atžalyniečiai tapo laureatais.

Atžalyniečiai ne tik sudalyvavo teatrų festivalyje, bet ir ištyrinėjo Rygą.

Festivalio „razinka“

Jau penktą kartą šiame festivalyje dalyvaujančio „Atžalyno“ režisierė Auksė Antulienė teigė, jog šio renginio organizatoriai kaskart kretingiškių laukia išplėstomis rankomis.

Nors festivalio programa tęsėsi visą savaitę, atžalyniečiai sudalyvavo tik paskutinėse festivalio dienose. Šeštadienį į Rygą atvykę kretingiškiai galėjo visą dieną skirti malonumams: stebėti spektaklius, grožėtis bundančio pavasario kvapų ir spalvų pripildytu Rygos senamiesčiu bei džiaugtis vienas kito draugija. Pirmą kartą į šį miestą atvykusiems vaikams jis tapo tikru atradimu, o jau buvusieji galėjo dar kartą mėgautis išpuoselėto miesto vaizdais.

Vis dėlto daugelio viduje visą dieną krebždėjo nerimas ir jaudulys dėl pirmą kartą užsienio žiūrovams, nesuprantantiems lietuvių kalbos, rodomo spektaklio „Pienių vynas“. Įtampą tik padinimo išvakarėse įvykęs režisierių pasitarimas, kurio metu daugelis renginio dalyvių prisipažino laukiantys atžalyniečių spektaklio ir daug iš jo besitikintys: kretingiškiai pasirodė paskutinieji, o, pasak A. Antulienės, festivaliuose paskutiniai dažniausiai parodo vienus geriausių spektaklių, dar vadinamų festivalio „razinkomis“.

Pateisino visus lūkesčius

Tai, jog spektaklis pavyko puikiai, vaikai suprato jau tada, kai visa salė, kartu su komisija, pakilo nuo kėdžių. A. Antulienė pabrėžė, jog užsienyje nėra įprasta dažnai rodyti tokią pagarbą: „Lietuvoje dažnas žiūrovas atsistoja avansu, o užsienyje turi jį nepaprastai sujaudinti, kad žmogus plotų atsistojęs.“

Komisija teigė, jog dėl nuoširdžios vaikų vaidybos buvo suprantamas visas spektaklio siužetas. Tai dar kartą įrodė, jog teatre aktoriniai darbai – daug svarbiau už kalbą.

Vieni režisieriai gyrė „Atžalyno“ spektaklį už tai, kad jame išskiriamos tik reikalingiausios detalės, kurios krenta tiesiai į žiūrovų širdis, kiti negalėjo atsistebėti, iš kur tokiame mažame miestelyje, kaip Kretinga, yra tiek daug talentingų vaikų. Tačiau, kad ir kokių pagyrų susilaukė ,,Atžalynas“, bene didžiausiu įvertinimu tapo visos Rusijos mėgėjų teatrų sąjungos pirmininkės Alos Zorinos kvietimas kitąmet atvykti į Sočyje vykstantį festivalį, į kurį suvažiuoja geriausi teatrų kolektyvai iš visos Rusijos.

Apdovanojimai ir tortas – jau tradicija

Visus festivalio spektaklius stebėjusi iš Rusijos ir Latvijos teatro žinovų sudaryta komisija Grand Prix apdovanojo tik tris geriausius spektaklius, tarp kurių buvo ir „Atžalyno“ „Pienių vynas“. Beje, iš šio festivalio Kretingos vaikų ir jaunimo teatras dar nėra grįžęs be apdovanojimo.

Taip pat buvo pagerbti dvylika talentingiausių jaunųjų aktorių, iš kurių du atžalyniečiai laimėjo laureato diplomus: Alanas Mėžetis – už puikiai suvaidintą pulkininko Frilio vaidmenį, o Aistė Šeštokaitė – už įtaigiai sukurtą senutės Misis Bentli personažą.

Vėlų sekmadienio vakarą, pasibaigus visai festivalio programai, atžalyniečiai patraukė namo. Tačiau, kad ir kokie buvo išvargę, dar rado savyje jėgų išlaikyti „Atžalyno“ tradiciją – po kiekvieno užsienyje suvaidinto spektaklio suvalgyti torto gabalėlį. Tai atžalyniečiai darė jau pakeliui į Lietuvą, dalindamiesi įspūdžiais bei kurdami planus artėjančiam vaikų ir jaunimo teatrų festivaliui „Atžalyno scena 2016“.

---

„Iš lietuvių teatro užsienyje visuomet tikimasi kokybiško reginio. Smagu, jog galėjome ne tik atstovauti savo šaliai, bet ir išlaikyti gerą Lietuvos, kartu ir mūsų teatro bei Kretingos, vardą“, – po dalyvavimo praėjusį savaitgalį vykusiame teatrų festivalyje Rygoje „Ruskaja klasika v Latviji“ pasiekimais džiaugėsi Kretingos vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausioji režisierė Auksė Antulienė.

Aistė ŠEŠTOKAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas