Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Žiemos sode – ne tik rojaus paukščiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gamta
  • 2016-03-15

Atėjus pavasariui Kretingos muziejaus Žiemos sode – pats darbymetis: augalus prižiūrinčios darbuotojos tręšia, laisto, daugina juos. Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė pastebėjo, jog augalai už jiems parodytą meilę nudžiugina staigmenomis, viena tokių – pavasariop pražydusi dracena.

Žiemos sode akį traukia įspūdingoji strelicija. Dracena oranžerijoje kelintąsyk sukrauna žiedą, kas namų sąlygomis jai nebūdinga.

Dracenos, kuri Žiemos sode siekia jau kone 3 m, žiedynai sudaryti iš smulkių baltai kreminių žiedelių. „Neteko girdėti, kad ši gėlė pražystų namų sąlygomis, o pas mus žydi jau kelintąkart, – tvirtino J. Tertelienė. – Yra kelių jos rūšių, namie dažniausiai auginama smulkioji madagaskarinė dracena“.

Šis augalas kilęs iš Afrikos tropikų bei Kanarų salų, mėgsta drėgną orą, minkštą dirvą.

Lyg rojaus paukštis savo pražydusias galvas į saulę kelia ir strelicija. „Pirmieji žiedai pasirodė dar gruodį, augalas ligi šiol jau sukrovė 12 žiedų. Ši gėlė paplitusi Pietų Afrikoje, auga upių ir ežerų pakrantėse. Įspūdingo grožio žiedą supa žalias žiedynlapis, siekiantis iki 20 cm. Žiedynlapis tarnauja tam, kad ant jo nutūptų ir augalą apdulkintų nektarą iš žiedo geriantys kolibriai“, – kalbėjo J. Tertelienė.

Anot jos, būna kelių rūšių strelicijos, dažniausia jos įvardijamos pagal žiedų spalvą: Kretingos Žiemos sode auga oranžinė, o Kauno botanikos sodo oranžerijoje – itin reta baltoji.

Žydrais žiedais apsipylusi ir žydroji pūkūnė. „Ši gėlė gali būti ir geltona, oranžinė, raudona. Nužydėję jos žiedai – tarytum pienės pūkai, tačiau mes neleidžiame žiedynui pavirsti pūkais, nukarpome, nes sėklos nualina augalą“, – sakė J. Tertelienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas