Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Skaitovai uždegė entuziazmu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2016-02-26

Pavasarėjant į Kretingos kultūros centrą susirinkusius klausytojus gimtosios kalbos turtingumu ir gebėjimu vaizdingai ją perteikti stebino kone dvi dešimtys meninio žodžio puoselėtojų, konkurso-šventės „Kalba gimtoji lūposna įdėta“ dalyvių.

Šventės-konkurso „Kalba gimtoji lūposna įdėta“ dalyviai bei vertinimo komisijos narės

Anot šios šventės rengėjos Kretingos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkės Karolinos Uksaitės, skaitovai pagal amžių pasidalijo į dvi grupes – vaikų ir suaugusiųjų.

Dauguma skaitovų pasirinko lietuvių literatūros kūrinius, tačiau buvo tokių, kurie skaitė tarmiškai – itin įspūdingai nuskambėjo Gretos Butkutės iš Grūšlaukės žemaitiškai perskaityta ištrauka iš Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės kūrinio „Kelionė į Šiaulius“. O vyriausioji skaitovė Monika Mockienė iš Juodupėnų raiškiai padeklamavo dar vaikystėje pamėgtą Ivano Krylovo pasakėčią „Asilas ir lakštingala“.

Skaitovų kūrybą vertino Kretingos kultūros centro atstovės Aušrinė Zulumskytė ir Diana Žukauskaitė bei Klaipėdos dramos teatro aktorė Regina Šaltenytė. Viešnia pasidžiaugė, jog neblėsta kretingiškių entuziazmas puoselėti raiškųjį žodį, todėl gimtojo krašto rašytojų kūryba skambėjo drąsiai ir įtaigiai.

Pasibaigus konkursui, komisija pirmąją vietą vaikų grupėje ir paskyrė G. Butkutei, antrąją – Gretai Mačiukaitei, o trečioji atiteko visiems dalyvavusiems jauniesiems skaitovams.

Suaugusiųjų grupėje nugalėjo Ona Mažonienė iš Jokūbavo, antroji vieta paskirta Rimai Stuopelienei iš Budrių, o dvi trečiąsias pasidalijo M. Mockienė ir Daiva Stonkuvienė iš Žvainių. Konkurso nugalėtojai atstovaus Kretingos rajonui tolimesniame apskrities konkurso etape.

„Tokius meninio skaitymo konkursus-šventes skatiname tam, kad neišnyktų skaitymas kaip meninė saviraiška. Tarkim, mokyklose meninis skaitymas yra tapęs dalimi neformaliojo ugdymo, o kaimų skaitovams mėgėjams nėra kitokios galimybės atsiskleisti“, – tvirtino K. Uksaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas