Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Klaipėdoje įvyko šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas XIX nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas. Saviraiškos kategorijos finaliniame ture, įveikę regioninę atranką, varžėsi 119 jaunųjų pianistų ir 83 stygininkai, tarp jų – ir jaunosios pianistės bei smuikininkės iš Kretingos.

Kretingos meno mokyklos atstovės nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso nugalėtojos su jas parengusiomis mokytojomis: (iš kairės) Virginija Ruzgienė ir Marija Viršilaitė, Kilnutė Skripkauskienė ir Vaiva Mitkutė, Gintarė Riepšaitė ir Dalia Pocienė.

Kretingos meno mokyklai atstovavo pianistės – Augustė Stonkutė (mokytoja Virginija Saudargienė), Marija Viršilaitė (mokt. Virginija Ruzgienė) ir Vaiva Mitkutė (mokyt. Kilnutė Skripkauskienė), smuikininkės – Gabija Beržonskytė ir Gintarė Riepšaitė (mokyt. Dalia Pocienė) bei Kotryna Dimgailaitė (mokyt. Nijolė Narkutė).

Priklausomai nuo amžiaus grupės, kurioje varžėsi, konkurso dalyviai finaliniame etape turėjo atmintinai atlikti iki 30 minučių trukmės programą, sudarytą iš baroko ir klasicizmo epochų, romantinio laikotarpio, šiuolaikinių ir kompozitoriaus Balio Dvariono kūrinių. Laureatus rinko iš garsių šalies muzikantų ir muzikos pedagogų suburtos komisijos. Geriausiai pasirodę jaunieji pianistai ir smuikininkai buvo pakviesti dalyvauti šių metų balandžio 23–30 dienomis Vilniuje įvyksiančiame jubiliejiniame X tarptautiniame Balio Dvariono konkurse.

XIX nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso nugalėtojomis tapo trys kretingiškės. Laureatės vardas buvo suteiktas Vaivai Mitkutei, kuri dalyvaus ir X tarptautiniame Balio Dvariono pianistų konkurse. Diplomančių vardai suteikti pianistei Marijai Viršilaitei ir smuikininkei Gintarei Riepšaitei.

--- Nacionalinio konkurso laureatų atliekamus kūrinius galėjo išgirsti kiekvienas norintis nemokamuose finaliniuose koncertuose. Vienas jų jau įvyko Klaipėdos koncertų salėje, kitas rengiamas vasario 14 d. 17 val. Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos koncertų salėje (V. Čepinskio g. 5).

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas