Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Grupė Kretingos meno mokyklos auklėtinių kartu su juos ugdančiais pedagogais buvo išvykę į Vokietiją, Blankenfeldės miestą, kuris nuo liepos mėnesio yra oficialus mūsų rajono Savivaldybės partneris. Kretingiškių kelionės tikslas – projektas „Kalėdinių mugių tradicijos Vokietijoje“.

Kretingos meno mokyklos auklėtiniai su savo mokytojais Berlyno centre.

„Tai – edukacinė programa, pagal kurią vykome susipažinti, pamatyti Vokietijos kalėdinių mugių tradicijas, palyginti jas su savosiomis – kokie skirtumai, kokie panašumai. Be to, lankėmės meno galerijose, muziejuose – Dailės skyriaus mokiniai būsimieji diplomantai parsivežė idėjų ir savo diplominiams darbams“, – teigė Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokytoja Rūta Šulskienė, į Vokietiją vykusi kartu su savo kolegėmis Lina Nikartiene bei Živile Sabaliauskaite – jos lydėjo 4 Dailės skyriaus mokinius. Koncertus Vokietijoje surengė ir Kretingos meno mokyklos mušamaisiais grojantys mokiniai, vadovaujami mokytojo Viačeslavo Krasnopiorovo. Oficialios partnerystės sutartį su Blankenfeldės dienos veiklos centru ketina pasirašyti Kretingos dienos veiklos centras, kurio atstovas Arūnas Šulskis ta proga vyko atnaujinti kontaktų, pabendrauti.

Kretingiškių delegacija neaplenkė ir Kretingos meno mokyklos bendradarbiavimo partnerės – Blankenfeldės „Vaivorykštės“ meno mokyklos: pabuvojimas pamokose, pabendravimas su vokiečiais kolegomis taipogi sukėlė įvairių minčių, leido įvertinti skirtumus – ką mes turime čia, Lietuvoje, ir kokiais metodais dirba Vokietijos pedagogai.

„Visų pirma, kolegos vokiečiai turi mažiau pamokų, dirba daugiau mokytojų, skiriasi programos, pas vokiečius viskas labai modernu. Dirbdami ir bendraudami su mokiniais jie daugiau dėmesio skiria žmogaus emocijai, jiems svarbu, kad mokinys jaustųsi gerai, kad vaikui patiktų tai, ką jis daro, – pasiekimai rūpi mažiausiai. Tačiau jeigu vaikas turi išskirtinių gabumų, – jis skatinamas dalyvauti įvairiuose konkursuose, pasirodymuose“, – kad mūsų švietimo sistemoje vis dėlto dar labai svarbus ir galutinis rezultatas, pripažino Dailės skyriaus pedagogės.

Viešnagės Vokietijoje įspūdžius sustiprino tai, kad kiekviena diena buvo skirtinga, tačiau kalėdinės mugės Vokietijoje, pastebėjo ten svečiavęsi kretingiškiai, labiau orientuotos į tradiciją, o ne į komerciją, kaip yra pas mus. Įdomi Vokietijos mugių specifika – kad jose dalyvauja įvairių organizacijų atstovai: pavyzdžiui, gaisrininkai prekiavo troškiniu ir karštu vynu, greitoji medicinos pagalba, vienuolynai, krikščioniškos organizacijos, parapijos – kažkuo kitu, ir taip renka lėšas labdarai. Mūsų mugės šio atspalvio kol kas neturi. „Mugės Vokietijoje tiesiog „pajungtos“ labdarai. Prekiaujama įvairiais smulkiais dirbinėliais – ar tai būtų pačių virtos uogienės, ar žaisliukai, rankdarbiai, kuriuos pirkdami žmonės ir paskiria pinigų labdarai. Mūsų šalyje dar to labai trūksta“, – konstatavo R. Šulskienė. Dar vienas Vokietijos mugių momentas – kad žmonės susirenka pabendrauti, vienas su kitu susitikti, pasiklausyti muzikos, pasivaišinti. Į tokį bendrystės šurmulį su savo 4 koncertais ir įsiliejo V. Krasnopiorovo vadovaujamas mušamųjų instrumentų ansamblis, kurį vokiečiai sutiko ne tik šiltai, bet ir ne kartą pakvietė „bisui“, taip įvertindami kretingiškių muzikantų profesionalumą, gebėjimą improvizuoti. „Kai kuriais momentais mokiniai peršoko netgi meno mokyklos lygį – buvau nustebintas kai kurių improvizacinių veiksmų scenoje, nes to visiškai nesitikėjau“, – profesionaliai auklėtinių atliktais kūriniais didžiavosi mokytojas, kurio pastebėjimu, tokio rezultato gali pasiekti tiktai tie, kuri groja „ne pagal grafiką“, o savo malonumui.

Mūsiškiai muzikantai Vokietijoje turėjo galimybę įvertinti labai gero įgarsinimo pranašumus ir suvokti, ką reiškia groti tokioje scenoje, o grodami kartu su Blankenfeldės meno mokyklos mokiniais – palyginti save su bendraamžiais vokiečiais: nors šie groja prasčiau, scenoje jie moka išbūti emociškai ramūs, geba demonstruoti vidinę laisvę.

Kretingos meno mokyklos delegacija susitiko su Blankenfeldės meru, jo pavaduotoja, tarybos pirmininku, – jie atnešė šventinių dovanų ir pakvietė nusifotografuoti prie partnerystės su mūsų Savivaldybe ženklo ir priminė, jog mūsų rajono vadovų delegacijos šis miestas partneris laukia gegužę. O Blankenfeldės meno mokykla 2017 m. rengia Brandenburgo žemės meno mokyklų festivalį, į kurį pakviesti ir kretingiškiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas