Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

„Kita erdvė“ – ėjimas gelmės link

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2015-11-13

Kitą savaitę Kretingoje startuos tradicinis teatrinio meno festivalis „Kita erdvė“: žiūrovai išvys menininkų grupės „Žuvies akis“ bei šokio teatro „Padi Dapi Fisch“ šokio spektaklį „Kambariai. Istorijos be pabaigos“ ir Auksiniu scenos kryžiumi nominuotą „Menų spaustuvės“ interaktyvų spektaklį vaikams „Gaidelis pinigautojas“.

Nerijus Gedminas įsitikinęs, kad labai svarbu teatrą orientuoti į jaunąjį žiūrovą.

Spektaklį kurs gyvai

Šio festivalio, rengiamo nuo 2000-ųjų, organizatorius Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas sakė, kad šiemet bus susikoncentruota ne į renginių gausą, bet į jų kokybę.

„Šiųmetinė programa – kukli, tačiau gana svari. Labai džiaugiuos, kad mažuosius Kretingos žiūrovus pasieks „Gaidelis pinigautojas“, – šį spektaklį „gaudžiau“ dvejus metus. Jaunų kūrėjų Šarūno Datenio ir Antano Dubros debiutinis režisūrinis darbas – muzikinis spektaklis visai šeimai pagal lietuvių liaudies pasakas – tai unikali galimybė vaikams bei tėvams dalyvauti gyvame spektaklio kūrimo procese ir įsitikinti, kad pasakos gali būti net labai šiuolaikiškos, gyvos ir pamokančios“, – novatorišką spektaklį vaikams apibūdino N. Gedminas.

Šis spektaklis buvo nominuotas Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui kaip geriausias spektaklis vaikams, o jo kūrybinė komanda apdovanota Aukso kryžiumi jaunojo menininko kategorijoje.

N. Gedminui taip pat pavyko į Kretingą pakviesti garsiąją šiuolaikinio šokio kūrėją – choreografę bei režisierę Agniją Šeiko, kuri taip pat yra Auksinio scenos kryžiaus laureatė. „Su A. Šeiko vėlgi reikėjo ilgai derinti gastrolių laiką. Norėjosi, kad mūsų scenoje ji parodytų JAV itin populiarų šokio spektaklį „Baltoji lopšinė“, tačiau Kretingos scena tam nepritaikyta. Todėl ji atveš kitą spektaklį „Kambariai. Istorijos be pabaigos“, o po jo bus rodomas šokio filmas „Pasaka“. Visą priešadventinį vakarą žiūrovai galės skirti šokio reginiams“, – teigė N. Gedminas.

Filme „Pasaka“ menininkai prabyla šokio kalba ir poetišku įvaizdžiu interpretuoja žmogaus brandos temą.

Orientuojasi į jaunąjį žiūrovą

N. Gedminas neslėpė, jog festivalį „Kita erdvė“ kone prieš du dešimtmečius sumanė išvien su šviesaus atminimo režisieriumi Egidijumi Radžiumi. „Mudviejų buvo sugalvota perkelti teatrą į kitokią erdvę: kūrėme spektaklius ir vaidinome Pranciškonų gimnazijos rūsiuose, dirbtuvėse, prie lurdo.“

Anot jo, nežinia, kokios krypties šiandieną būtų laikęsis festivalis, jeigu dar būtų gyva Kretingos teatro legenda – E. Radžius, padėjęs teatro Kretingoje pamatą.

„Šiandieną aš laikausi savosios krypties – rodyti kokybiškus spektaklius ir orientuotis į jaunus žmones“, – tvirtino režisierius, džiaugdamasis, kad mūsų mieste yra išugdyta teatrinė bendruomenė: kai kuriuos jaunų žmonių veidus jis mato ne tik didmiesčių spektakliuose, bet ir sekant naujienas savame mieste. Prie to prisideda nuo mažumės teatrą pamilti skatinantys pradinukų mokytojai.

Ketina sutelkti kūrėjus

Paklaustas apie tolimesnius E. Radžiaus teatro kūrybinius ieškojimus, N. Gedminas sakė, jog šiuo metu jo kūrybinė grupė repetuojanti rusų dramaturgų Germano Grekovo ir Jurijaus Muravickio spektaklį gana vaikišku pavadinimu „Nepaprasti Julijos ir Natašos nuotykiai“, tačiau apie nevaikiškas sumaterialėjusio pasaulio problemas.

O jo kolega režisierius Donatas Žilinskas stato žiūrovų pamėgto skuodiškio autoriaus Edmundo Untulio komediją „Keista lėga“.

N. Gedminas taip pat neslėpė, jog po ministerijų koridorius, ieškodama palaikymo, jau „vaikšto“ nauja kultūrinė idėja: išvien su kraštiete Jaunimo teatro aktore Aušra Pukelyte jiedu yra sumanę surinkti įžymius kretingiškius ar su Kretinga susijusius kūrėjus ir, pasitelkus Meno mokyklos atlikėjus, per miesto šventę surengti galingą muzikos bei teatro fiestą.

*

Festivalis „Kita“ erdvė“: lapkričio 19 d. 10 ir 12 val. – „Gaidelis pinigautojas“, lapkričio 25 d. 18 val. – šiuolaikinio šokio vakaras: spektaklis „Kambariai. Istorijos be pabaigos“ ir šokio filmas „Pasaka“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas