Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Baigiantis spaliui Italijos sostinėje Romoje įvyko VII tarptautinis jaunimo muzikos festivalis „Le Strade d‘Europa“. Jame viešosios įstaigos „Musica Vitale“ kvietimu dalyvavo ir Kretingos meno mokyklos auklėtinė profesinio ugdymo III pagrindinės klasės mokinė Vaiva Mitkutė, kurią ugdo mokytoja Kilnutė Skripkauskienė.

Kretingos meno mokyklos auklėtinė pianistė Vaiva Mitkutė su savo mokytoja Kilnute Skripkauskiene Romoje, kur buvo surengtas tarptautinis jaunimo muzikos festivalis „Le Strade D‘Europa“. Festivalio koncertai skambės ir Lietuvoje.

Be kretingiškės pianistės, Italijos klausytojai turėjo galimybę išgirsti jaunųjų talentų iš Trakų, Vilniaus Balio Dvariono, Karoliniškių meno mokyklų, Lietuvos muzikos akademijos atliekamų kūrinių: programoje skambėjo Johano Sebastijano Bacho, Volfgango Amadėjaus Mocarto, Domeniko Skarlačio, Frederiko Šopeno, Klodo Debiusi, Edvardo Grygo bei kitų kompozitorių kūriniai. Kretingos meno mokyklai atstovavusi V. Mitkutė grojo F. Šopeno „Noktiurną cis-moll“.

„Koncerte, kuris buvo surengtas Romos institute „Colle La Salle“, nuskambėjo ir lietuvių kompozitoriaus Balio Dvariono „Impromptu“ – jį atliko Balio Dvariono muzikos mokyklos mokinys Kasparas Vincentas Mičiūnas, koncerte be pianistų taip pat dalyvavo fleitos ir akordeono specialybių atlikėjai, ypač ryškiai pasirodė Lietuvos muzikos akademijos vokalo specialybės pirmakursis tenoras Paulius Prasauskas, atlikęs dvi Mocarto arijas“, – įspūdžiais iš Italijoje įvykusio renginio pasidalino K. Skripkauskienė.

Ji pripažino, jog dalyvauti tokiame festivalyje – vadinasi, įgyti naujos patirties ir mokinei, ir mokytojai. O kur dar įspūdžiai, patirti Romoje, turtingoje savo istorinės praeities.

V. Mitkutės pasirodymas scenoje Romoje – ne vienintelis, susijęs su didele atsakomybe: liepą ji dalyvavo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio festivalyje, kuris buvo surengtas Palangoje, grafų Tiškevičių rūmuose – Vaiva grojo maestro Petro Geniušo rečitalio atidaryme.

O festivalio „Le Strade d‘Europa“ koncertų ciklas tęsis iki gruodžio, koncertai rengiami ne tik Italijoje, bet ir Lietuvoje. Lapkritį šio ciklo koncertas numatytas Palangos Kurhauze.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas