Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Iš konkurso Bulgarijoje – 13 laimėjimų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2015-09-08

Kretingos meno mokyklos ugdytiniai – choras „Smiltė“, du mušamųjų instrumentų ansambliai, pianistai bei Dailės skyriaus mokiniai – naujųjų mokslo metų išvakarėse dalyvavo Bulgarijoje, Auksinių smilčių mieste, įvykusiame tarptautiniame vaikų ir jaunimo meno festivalyje-konkurse „Pasaulis, menas ir jūra“, iš kurio grįžo su 13 svarių laimėjimų. Savo meniniais gebėjimais šiame festivalyje dalinosi 600 dalyvių iš skirtingų šalių.

Taip Simona Armalytė savo piešinyje pristatė gimtojo krašto legendą.

Pirmąsias vietas festivalyje-konkurse pelnė: choras „Smiltė“ (vad. Lilija Bakšanskienė), pianistas Vilius Juodys (mokyt. Rita Pukelytė-Retkienė), vyresniųjų grupės mušamųjų instrumentų ansamblis (vad. Večeslavas Krasnopiorovas), kuriam atstovavo Osvaldas Kusas, Dovydas Jonas Šulskis, Agnė Irkinaitė, Ugnius Skučas, Karolina Skėrytė ir Henrikas Razgus, bei Dailės skyriaus auklėtiniai Simona Armalytė ir Domantas Juška, vadovaujami Rūtos Šulskienės.

Antrąsias vietas užėmė: pianistas Jokūbas Jankauskas (mokyt. R. Pukelytė-Retkienė), jaunučių mušamųjų ansamblis – Aldas Jablonskis, Martynas Butkevičius ir O. Kusas; jaunieji dailininkai – Gabrielius Pjeras Lont, Beta Rogačiovaitė, Ema Medutytė, Julius Gelžinis, Emilija Razmaitė. Jų bičiulis Renatas Rimkus užėmė III v. Iš esmės apdovanojimus pelnė visi festivalyje-konkurse Kretingos meno mokyklai atstovavę skirtingų meno sričių auklėtiniai.

Įspūdžiais pasidalinę mokyklos pedagogai V. Krasnopiorovas ir R. Šulskienė įsitikinę, jog prizinių vietų gausą nulėmė kretingiškių išskirtinumas: choras iš kitų šio žanro dalyvių išsiskyrė harmonizuotomis lietuvių liaudies dainomis, kai varžovai labiau buvo linkę į šiuolaikinę muziką bei popsą; mušamųjų ansambliai stebino komisiją savo nestandartine sudėtimi – jie pademonstravo aukštą grojimo kartu lygį bei gebėjimą groti pačiais įvairiausiais instrumentais, jais išgauti ir afrikietiškus ritmus, ir klasiką; pianistai – profesionalumu; dailininkai gi, piešę savo gimtojo krašto legendas, kitus konkurso dalyvius nugalėjo stilizuotais, labai spalvingais piešiniais. „Per puspenktos valandos vaikai turėjo sugalvoti idėją ir ją atskleisti piešdami – mokykloje vieną temą gvildename kur kas ilgiau, tad vaikams šis konkursas buvo nemažas iššūkis“, – pripažino R. Šulskienė.

Kretingos meno mokyklos ugdytiniai su savo pedagogais, Bulgarijoje įvykusiame festivalyje-konkurse pristatę chorinę, fortepijono, mušamųjų muziką bei dailę.

Ji bei kolega pasidžiaugė per festivalį-konkursą užsimezgusiais kontaktais: kretingiškius perkusininkus gyrė komisijos narys Nachum Slutzher iš Izraelio, klostosi draugystės ryšiai su gruzinais, galbūt nuvesiantys iki tolimosios Gruzijos. „Būtinai rašysime laiškus, išsaugosime kontaktus, o galbūt ir patys ką nors suorganizuosime, – teigė mokytojai. – Aštuntąjį kartą Bulgarijoje suorganizuotas festivalis ir yra skirtas ryšiams užmegzti, naujoms idėjoms užgimti.“

Naujųjų mokslo metų išvakarėse surengtas festivalis-konkursas įpareigojo Kretingos meno mokyklos muzikantus bei dainininkus padirbėti visą vasarą.

„Tai – tik į gera: nepraradus formos, lengvesnė bus mokslo metų pradžia, nebegaišime laiko kartojimui“, – įsitikinęs V. Krasnopiorovas.

Ilgoje – pustrečio tūkstančio kilometrų į vieną pusę – kelionėje vaikai patyrė visokių įspūdžių: repeticijos ant Juodosios jūros kranto, sugedęs autobusas ties Serbijos siena ir 15 val. prastova, 38 laipsniai karščio, konkursinė įtampa.

Tačiau visa tai atpirko apdovanojimai ir ypatinga festivalio erdvė – jai buvo paskirta uždara didžiulio privataus viešbučio teritorija, o tai reiškė, jog festivalis-konkursas visų pirma rengiamas dėl vaikų, o ne dykinėjantiems poilsiautojams linksminti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas