Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Automobilių motorų riaumojimas, padangų cypimas, dūmų kamuoliai ir adrenalinas praėjusį šeštadienį į Kretingos motobolo stadioną stebėti penktųjų „Kretinga Drift Open“ varžybų pritraukė daugybę šio sporto entuziastų ne tik iš Kretingos, bet ir kaimyninių miestų.

Viena iš drifto atrakcijų – galingi dūmų kamuoliai.

Daugiau rizikos – daugiau adrenalino

Šonaslydžio varžybų organizatoriai šiemet neišsigando rizikos ir tam, kad šou ne tik žiūrovams, bet ir patiems dalyviams būtų itin patrauklus, griebėsi naujovių. Su profesionaliais šalies sportininkais savo galimybes prie vairo turėjo progą išbandyti ir mėgėjai, „gatvės lygos“ talentai, o tam, kad būtų išlygintos dalyvių jėgos, buvo uždrausta naudoti visas itin kibias ir prabangias padangas. „Kaip ir prieš šuolį parašiutu, prieš kiekvieną startą tiek bėgant, tiek važiuojant atsiranda jaudulys. Varžantis su stipresniu oponentu, stengiantis kuo geriau pasirodyti, jaudulys išauga. Tuomet auga ir vairavimo kokybė, o stebint profesionalus iš jų galima daug ko pasimokyti, tobulinti įgūdžius ar techniką“, – savo pasirinkimą su šonaslydžio senbuviais leisti rungtis ir šio sporto mėgėjams komentavo vienas renginio organizatorių Edmundas Dargis.

Iš 23 vaikinų, dalyvavusių varžybose, šonaslydis taip pat pareikalavo didžiulio susikaupimo ir greitos reakcijos, nes savo sugebėjimus jie turėjo demonstruoti vakaro prietemoje. Ypatingą renginio atmosferą kūrė šviesos efektai bei varžybas vainikavę fejerverkai. Taip pat šiais metais pirmą kartą šonaslydžio gerbėjai, neturėję galimybės atvykti ir iš arti sekti rungtynių, galėjo internetu stebėti tiesioginę transliaciją iš Kretingos motodromo.

Skaudžių inicidentų varžybose nebuvo, tačiau po jaudinančių kovų pirmąją vietą iškovojo kaunietis Povilas Lencevičius, antrąją – vilnietis Lukas Garalevičius, trečioje vietoje liko Donatas Macpreikšas iš Kintų.

Techniniai nesklandumai – kliūtis geresniam rezultatui pasiekti.

„Šias drifto varžybas vertinu teigiamai, manau, jos išties pasisekė“, – sakė šonaslydžio rungtynėse dalyvavęs kretingiškis Marius Buntinas. Anot jo, nors savo pasirodymu nėra itin patenkintas, dėl kilusių techninių nesklandumų, gedimų nepateisino savo lūkesčių, tačiau „Kretinga Drift Open“ varžybos garantavo puikų reginį.

E. Dargis teigė, jog neatmeta galimybės kitais metais tęsti šių renginių ciklą, kelti sau kartelę ir įvesti dar ne vieną naujovę. Organizatorius tai pat išdavė, jog tikisi įgyvendinti ilgą laiką vystytą idėją, kuria būtų galima nustebinti Kretingos miesto gyventojus ir svečius – surengti automobilių futbolą.

Aistra automobilių sportui

„Mes, kaip start1.lt komanda tokiu būdu siekiame išreikšti save“, – paklaustas, ką jiems reiškia automobilių sporto renginių organizavimas, teigė E. Dargis. Anot jo, vieni lanko sportinius užsiėmimus, kiti užsiima menais, o jie į šią veiklą investuoja energiją, idėjas, kuriomis vėliau galėtų stebinti žmones. „Susibūrę į komandą, organizuojame renginius ir patys nuo to „kaifuojam“. Daugelis savanoriškai jungiasi prie mūsų ir taip leidžia savo savaitgalius“, – sakė organizatorius.

E. Dargio teigimu, driftas yra unikalus ir patrauklus sportas, kuris garantuoja begalę įvairių inicidentų. Kvapą gniaužia ir pats efektas, kurį sukuria automobilis, slysdamas trasa, – dūmai, besiveržiantys iš galinių ratų, variklio gaudesys ir tai, jog transporto priemonė nuolat privalo būti pasukta šonu. E. Dargiui varžybose įdomiausi poriniai važiavimai, kada vienas automobilis bėga, o kitas vejasi. Jis pastebėjo, jog šis momentas gali būti prilyginamas net dailiajam čiuožimui, nes slydimo metu antrasis dalyvis visuomet turi stengtis atkartoti pirmojo judesius.

Kaip ir bet kuriame automobilių sporte, šonaslydyje didelė avarijų tikimybė. Anot E. Dargio, vairuotojo neapdairumas, klaidingi manevrai ar tiesiog įrangos gedimai gali koją pakišti ir stipriausiems šalies sportininkams, o lyderio pozicijas netikėtai gali užimti drifto mėgėjai. Dalyvaujant automobilių sporte taip pat lavinama reakcija, dėmesys, todėl, E. Dargio teigimu, šie įgūdžiai praverčia ir kasdieniniame gyvenime: „Jei tektų pamatyti sportinio automobilio vairuotoją varžybų metu, jūs pastebėtumėte, jog jis yra maksimaliai susikaupęs. Šis gebėjimas padeda išvengti įvairių kelyje kilusių nesklandumų bei avarijų.“

Nijolė BERTAŠIŪTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas