Šeštadienį Kalniškiuose tradiciškai vykusios vasaros šventės „Šiapus ir anapus Alantos“ organizatoriai užduočių ir konkursų parengė ne tik vyresniems, bet ir mažiausiems bendruomenės gyventojams. Šventę suorganizavo Kretingos kultūros centro Kalniškių skyrius ir Kalniškių bendruomenės taryba.

Savojo kaimo žmonėms, kurių susirinko pilna salė, koncertavo Kalniškių moterų vokalinis ansamblis.

Šventės metu koncertavo Kalniškių moterų, II-VI klasių vaikų ir folklorinis ansambliai, kretingiškiai Toma Surblytė ir Matas Petrulis bei Kūlupėnų skyriaus kapela. Taip pat įvyko sportinių varžybų nugalėtojų apdovanojimai, kuriuos įteikė Kartenos seniūnijos sporto organizatorius Marius Meškauskas.

Kalniškių skyriaus vedėja ir bendruomenės pirmininkė Rita Viskontienė renginio metu taip pat padėkojo seniūnei už galimybę Kalniškių moterų ansambliui įsigyti naujus koncertinius drabužius, su kuriais per šią šventę pirmą kartą ir pasirodė.

Bendruomenės šventė prasidėjo bėgimo rungtimi, kurioje dalyvavo įvairiausio amžiaus bėgikai. I v. jaunuolių grupėje užėmė Edvinas Gaudutis, mergaičių grupėje – Brigita Narvilaitė, o tarp moterų nugalėjo Kristina Simaitė.

Krepšinio turnyre nugalėjo komanda „Upelis“ (Vaidas Domarkas, Vaidotas Gedgaudas, Arūnas Butkus, Julius Dragūnas), II v. užėmė „Žemaičiai“ (Tomas Skirmantas, Nerijus Galdikas, Andrius Ruzgeris), III v.– komanda „Rondap“ (Karolis Venckus, Dalius Varinauskas, Eitaras Pukvytis).

Tinklinio rungtyje 3x3 nugalėjo komanda „Upis“ (Vaidas Domarkas, Arūnas Butkus, Ieva Einars), II v. – ,,Kartena II“ (Artūras Šlyžius, Domantas Žiobakas, Rūta Januškaitė), III v. – „Iš akėis“ (Marius Bružas, Mantas Baltmiškis, Karolis Venckus).

Daugiausiai dalyvių buvo smiginio rungtyje. Pirmąją vietą vyrų grupėje iškovojo Tadas Žiobakas, moterų grupėje – Danguolė Venckuvienė, o vaikų – Dominykas Daukantas. Šaudymo rungtyje vyrų grupėje geriausiai sekėsi Donatui Žiobakui, tarp moterų nugalėtoja buvo Laima Bružaitė, o Robertas Jančiauskas geriausiai šaudė vaikų grupėje.

Tritaškio rungtyje I v. užėmė Stasys Symė, II v. – Arūnas Butkus, III v. – Marius Bružas. 16kg svarsčio kilnojimo rungtyje nugalėjo Kalniškių bendruomenės tarybos narys Vytautas Venckus, girą iškėlęs 110 kartų, II v. užėmė Remigijus Mažeikis – 100 kartų, o III v. – 66 kartus girą iškėlęs Deividas Lubys.

Vasaros šventėje netrūko rungčių ir vaikams: jie šokinėjo su maišais, mėtė kamuoliukus, traukė virvę.