Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar namuose esate įsirengę dūmų detektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybėje viešėjo iš svečių šalių atvykusios merginos savanorės, kurios į Lietuvą atkeliavo turėdamos tikslą padėti vargstantiems.

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika Savivaldybėje sutiko iš Ispanijos, Argentinos ir Meksikos atvykusias savanores, kurios padeda vargstantiems.

Iš 40 merginų, atvykusių į Lietuvą iš Ispanijos, Argentinos bei Meksikos, dalis apsistojo ir Kretingoje, Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje. Jos – 14–18 metų savanorės, kurios keliauja po aplinkinius Kretingos kaimus, vyksta į senelių namus, lanko nepasiturinčias šeimas ir gelbsti kitiems likimo nuskriaustiems žmonėms. Merginos ne tik lanko žmones, bet ir padeda jiems susitvarkyti namų ūkyje.

Bemat susidomėjusios projektu, kurio metu teikiama pagalba kitiems, merginoms iš užsienio talkina ir lietuvaitės. Apsistojusios kartu su ispanėmis, argentinietėmis ir meksikietėmis, jos lydi merginas išvykų metu, vertėjauja.

Viešėdamos Kretingos rajono savivaldybėje Kretingos rajono merui Juozui Mažeikai, administracijos direktoriui Virginijui Domarkui, Dienos veiklos centro direktorei Birutei Viskontienei bei socialinės paramos skyriaus vedėjai Danutei Blagnienei savanorės atskleidė savo planus: jos ne tik padeda vargstantiems, bet ir nemokamai veda ispanų kalbos pamokos Kretingos rajono vaikams. „Norime, kad šis darbas būtų naudingas ne tik kitiems, bet ir duotų didelės patirties mums“, – pasakodama, ką joms reiškia savanorystė, teigė susirinkusiųjų merginų atstovė. Ji taip pat atskleidė, jog būtent dėl to, kad galėtų susikaupti ir atiduoti visas jėgas šiai veiklai, kartu nekeliavo nė vienas vaikinas.

Į Kretingos rajono savivaldybę merginos atkeliavo ne be reikalo – vykstant į aplinkinius kaimus iškyla sunkumų dėl transporto. Norėdamos vienu metu aplankyti kuo daugiau vietų, ispanės, argentinietės ir meksikietės kreipėsi pagalbos į mūsų rajono Savivaldybę. Nors B. Viskontienė ir D. Blagnienė teigė, jog finansiškai neparanku keliskart per dieną vykti į tą pačią vietovę, susitikimo dalyviai nutarė išsamiai aptarti problemą ir surasti kompromisą.

Užsienietės, kartu su lietuvėmis apsistojusios Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, teigė, kad nei apgyvendinimas, nei maitinimas didelių rūpesčių nesukėlė. Lietuvaitės su ispanėmis, argentinietėmis ir meksikietėmis susikalba angliškai, o užsienietės tarpusavyje bendrauja ispaniškai.

Merginos neslėpė gerų emocijų ir sakė, jog Lietuvoje joms labai patinka. Baigiantis susitikimui, viešnios padainavo dainą ispanų kalba ir padėkojo už priėmimą.

Nijolė BERTAŠIŪTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas