Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas

Į Kretingą parvežė dvi Pjero statulėles

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2015-05-15

Praėjusį savaitgalį Rokiškyje įvykusioje jubiliejinėje – dešimtojoje – Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ du kretingiškiai – Egidijaus Radžiaus teatro aktorė Birutė Laučienė ir režisierius Donatas Žilinskas – tapo laureatais. Jiems įteiktos tradicinės šios šventės simbolio – Pjero – statulėlės.

Šiemet du aukščiausius liaudies teatro apdovanojimus – lietuviškuosius oskarus – pelnė Birutė Laučienė ir Donatas Žilinskas.

„Renginio metu buvo paskelbta dešimt kategorijų, – iš jų net keturiose buvo paminėtas ir Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vardas. Kretingiškiai buvo nominuoti šiose kategorijose: „Ryškiausia nacionalinės dramaturgijos interpretacija“, „Ryškiausias sezono spektaklis“, „Ryškiausia sezono aktorė“ ir „Ryškiausias sezono debiutas“, – sėkme džiaugėsi E. Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas. – Geriausiais mūsiškiai ir buvo pripažinti dviejose pastarosiose kategorijose: Birutė Laučienė tapo ryškiausia sezono aktore už Monikos vaidmenį spektaklyje „Gyvenimas po klevu“ pagal Romualdo Granausko apysaką, o Donatas Žilinskas – už šio kūrinio perkėlimą į sceną bei išvien su Kurmaičių skyriaus suaugusiųjų dramos kolektyvu sukurtą spektaklį „Ponaitis“ pagal Augustino Griciaus humoreską“.

Anot N. Gedmino, Liaudies mėgėjų teatrų šventė „Tegyvuoja teatras“, savo kelionę prieš dešimtmetį pradėjusi Rokiškyje, apsukusi ratą, šiemet vėl sugrįžo į šį Aukštaitijos miestą.

Šiųmetinėje šventėje netrūko įvairių staigmenų, garsių svečių – koncertavo atlikėjai Povilas Meškėla ir Vladas Kovaliovas. “Tačiau ryškiausiomis šventės žvaigždėmis buvome patys sau – liaudies kūrėjai, pasipuošę karnavaliniais rūbais ir kostiumais iš pačių statytų spektaklių“, – pabrėžė N. Gedminas.

*

Pjeras – prancūzų liaudies teatro ir pantomimos personažas, vienas iš tarnų. Šis personažas susiformavo XVII a., būdingi bruožai: ryžtingumas, veiklumas, atkaklus tikslo siekimas. Pjeras vilki baltais marškiniais, liemene su didelėmis sagomis, nešioja smailią kepuraitę, dėvi plačias baltas kelnes. Jis vaidindavo be kaukės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas