Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Latvijoje, Liepojoje, įvykusiame V tarptautiniame pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų ansamblių ir orkestrų ritminės muzikos festivalyje-konkurse „Vėjų ritmai“ dalyvavę 4 Kretingos meno mokyklos kolektyvai sugrįžo, įgiję naujos patirties: jiems teko varžytis ir su aukštųjų bei nacionalinių meno mokyklų kolektyvais.

Nežiūrint profesionalių kolektyvų konkurencijos, mūsiškiai šiame festivalyje-konkurse pelnė prizines vietas: II v. diplomu buvo apdovanotas saksofonininkų ansamblis „Sakret“ (vad. Laimonas Stanius, mokyt. Silvija Stanienė ir Večeslavas Krasnopiorovas), III . – mušamųjų ansamblis (vad. V. Krasnopiorovas), vario kvartetas (vad. Alvydas Bružas) ir pučiamųjų orkestras (vad. A. Bružas).

Saksofonininkai festivalyje-konkurse dalyvavo pirmą kartą, o mušamųjų ansamblis bei pučiamųjų orkestras jau yra buvę šio renginio prizininkai.

„Tai, kad teko varžytis su aukštųjų mokyklų kolektyvais, ir įpareigojo, ir suteikė naujos patirties. Organizatoriai pakėlė vertinimo kartelę, ir tai mūsų kolektyvus tarsi sutelkė pasirodyti kuo geriau. Be to, vaikai pamatė kitą lygį, išgirdo, kaip reikia ir kaip galima groti – mūsų auklėtiniai pajautė siekiamybę, patyrė, jog norint gerai groti – reikia dar ir padirbėti. O galbūt ne vienas pamąstys ir apie studijas aukštojoje muzikos mokymo įstaigoje“, – dalyvavimo festivalyje-konkurse naudą apibūdino vienas iš mokytojų L. Stanius.

Mūsiškius kolektyvus aplenkė ir I v. pelnė Vilniaus muzikos akademijos kolektyvas „Brass ansamblis“, Klaipėdos universiteto bigbendas, o Grand prix atiteko Liepojos „Big Band“. Muzikos kolektyvus vertino komisija, vadovaujama Rygos muzikos akademijoje dirbančio docento saksofonininko Arvydo Kazlausko, kuris atkreipė dėmesį į Kretingos meno mokyklos auklėtinės Irmos Karnauskaitės grojimą. „Docentui patiko Irmos, grojančios baritoniniu saksofonu, atlikimas, ritmiškas grojimas, geras tembras. Docentas, pasidomėjęs jos ateitimi, netgi asmeniškai paspaudė mūsų auklėtinei ranką“, – pasididžiavimo neslėpė Irmos mokytojas L. Stanius.

Vienas iš festivalio-konkurso rengėjų reikalavimų – kad dalyviai būtinai pagrotų džiazo arba estradinį kūrinį. Išpildydami šį reikalavimą, Kretingos meno mokyklos kolektyvai atliko: mušamųjų ansamblis ¬– V. Krasnopiorovo aranžuotus Nils Rohwer „African dance“ ir „Marimba +6“; saksofonininkų ansamblis – L. Staniaus aranžuotus Martos Mier „Jacksoon‘s street blues“ bei Sigimanto Žentelio „The AGENT 007“, kuris paimtas iš pianistų repertuaro ir pritaikytas 6 instrumentams – atliekant šį kūrinį lygiaverčiais saksofonų partneriais tapo fortepijonas ir mušamieji; orkeststras – A. Bružo aranžuotes Jakob de Haan „Dakota“ bei Bud Colleman Tijuana „Taxi“; vario kvartetas – vėlgi A. Bružo aranžuotes pagal Džordžo Fridricho Hendelio „Tema“, Liudviko van Bethoveno „Nakties himnas“ ir K. Strahan „Rokenrolas su švilpuku“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas