Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Laurai įkvepia geriausius

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Kultūra
  • 2015-04-03

Aštuntajame tarptautiniame vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų ansamblių konkurse-festivalyje Plungėje ,,Pavasario trimitai 2015“ sublizgėjo du Kretingos meno mokyklos pučiamųjų skyriaus kolektyvai.

Iš aštuntojo tarptautinio vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų ansamblių konkurso–festivalio Plungėje ,,Pavasario trimitai 2015“ su laurais grįžo abu Kretingos meno mokyklos pučiamųjų skyriaus kolektyvai – „Sakret“ (kairėje) ir „Vario kvartetas“.

Alvydo Bružo vadovaujamas „Vario kvartetas“ savo grupėje nusileido tik Liepojos Emilia Melngaila muzikos mokyklos auklėtiniams ir užėmė II vietą. Sėkmingai savo pirmajame tarptautiniame festivalyje debiutavo ir lapkričio pabaigoje susikūręs ansamblis „Sakret“, tarp kolektyvų, kuriuose – penki pučiamieji, pelnęs III vietą. „Sakret“ muzikantus pasirodymui rengė trys pedagogai – Laimonas Stanius, Silvija Stanienė ir Večeslav Krasnopiorov.

Iš Plungės grįžę su diplomais ir naujais stovais natoms, mokytojai negailėjo liaupsių daugybę prizų nusinešusiems Liepojos muzikantams, kuriuos stebėti pasirodyme vaikams – neįkainojama patirtis. Su Liepojos Emilia Melngaila muzikos mokykla kretingiškiai pradėjo bendradarbiauti prieš dvejus metus, o šį balandį joje lankysis abu kolektyvai.

„Mes esame šešiametė menų mokykla, o jie – dvylikametė, kaip mūsų Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija ar Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mokykla. Dvigubai daugiau muzikos, dvigubai geriau ir groja“, – konstatavo L. Stanius.

Tęsia senas tradicijas

Pasak ansamblius ruošusių pedagogų, konkursai – puikus paskatinimas gabiausiems, daug dirbantiems vaikams. L. Stanius įsitikinęs, kad geri rezultatai uždega vaikus – jie visi įsimyli sceną ir reikalauja solo partijų. Tačiau apskritai sudominti jaunimą groti vario instrumentais, nors mokykla ir turi puikią bazę, nėra lengva, todėl viskas vyksta palaipsniui – nuo kasmetinio koncerto tėvams Žiemos sode iki nuo seno Kretingos meno mokyklos vadovo Bernardo Anužio puoselėjamo ataskaitinio kalėdinio pasirodymo, į kurį stengiasi patekti visi auklėtiniai.

„Per tokius pasirodymus, kuriuose dalyvauti yra garbė, susikuria ansambliai. „Sakret“ gimė būtent taip“, – sakė vienas ansamblio mokytojų L. Stanius.

Konkurse Plungėje pasirodė aštuoni iš devynių „Sakret“ narių: saksofonininkai Augustas Šipavičius, Augustinas Valiukas, Gintaras Mažonis, Salvijus Linnik, Irma Karnauskaitė, fortepijonininkės Monika Kutelytė ir Viktorija Šeškutė bei Domantas Ulevičius su mušamaisiais. Devintasis kolektyvo narys Nedas Jurgutis tuo metu dalyvavo kitame konkurse Vilniuje. Kiek anksčiau susibūręs vaikinų ,,Vario kvartetas” – Valdas Jazbutis (baritonas), Aivaras Stonys (baritonas), Albinas Kliusovas (eufonija), Henrikas Guščius (tūba) – „Pavasario trimituose“ buvo vieninteliai tokie.

„Pasirodė trimitininkų ansamblių, saksofonininkų, tačiau vieninteliai vario pučiamieji, groję be jokio akompanimento, buvo „Vario kvartetas“. Tai kolektyvui suteikia įdomią spalvą, kuri visus žavi, nes išlaiko Kleopo Mykolo Oginskio tradicijas“, – sakė L. Stanius.

Muzikuojantys gabūs visose srityse

„Įrodyta moksliškai – tie, kurie mokosi muzikos, yra talentingesni programuotojai ir matematikai, – tikino A. Bružas. – Tai nereiškia, kad pora metų muzikos mokykloje padarys tave protingesniu, tačiau ši patirtis gali būti naudinga net ir emigravus – instrumento valdymas gali padėti lengviau įsilieti į miesto bendruomenę, nes dažna jų turi savo orkestrą, ar net gauti geresnį darbą.“

Anot jo, meno mokykla ir priklausymas kolektyvui išugdo atsakomybės už save ir kitus jausmą, discipliną, pagarbą kolegoms, išmoko planuoti laiką.

„Mūsų vaikai plėšomi į gabalus visose srityse – dalyvauja olimpiadose, groja mokyklų, bažnyčių renginiuose. Jie moka paskirstyti jėgas, nes žino, kad jei tinginiaus, nieko nespės. Vien tik gabumais galima „išvažiuoti“ pirmus, antrus metus, vėliau to nebeužtenka“, – įsitikinęs L. Stanius.

Vis dėlto smagiausia mokytojams sužinoti, kad jų auklėtiniai muzikuoja ir laisvalaikiu.

„Užsiėmimuose, koncertuose mes esame savotiški prižiūrėtojai, nuolat sakome pastabas, stebime. Bet būna, kad vaikai paskambina, paprašo paskolinti instrumentų, ir tada jau groja niekieno nekontroliuojami, taip, kaip jiems patinka“, – pasidžiaugė A. Bružas. Birželio pradžioje Kretingos meno mokyklos perklausoje pradinių klasių vaikų laukiantys pedagogai tikino, kad tėvai be reikalo baiminasi į perklausą atvesti savo atžalas.

„Nereikia galvoti, kad vaikas nesugebės. Viskas yra įmanoma, paprasčiausiai reikia dirbti. Šiandien drąsiai galiu sakyti, kad net ritmo galima išmokyti“, – tikino L. Stanius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas