Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Trečiokai varžėsi žiniomis apie Lietuvą

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Kuprinė
  • 2015-03-27

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui skirta rajoninė viktorina „Ką žinai apie Lietuvą?“ į Kretingos Simono Daukanto pagrindinę mokyklą sukvietė III klasių moksleivius iš penkių mokyklų. Geriausia pripažinta Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ penkeriukė.

Viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvą?“ varžėsi penkių rajono mokyklų trečiokai.

Antrąją vietą iškovojo Kretingos rajono Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai, III v. – viktorinos šeimininkai. Padėkos raštais bei saldžiomis staigmenomis apdovanoti ir be titulų likę Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bei Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos trečiokai.

Išradingiausiai komandai pasirengti padėjusios mokytojos Daiva Stonkienė ir Alma Valantinienė tikino, kad vaikai skaitė enciklopedijas, naudojosi pirmokų pasų informacija, sprendė įvairias užduotis interaktyviose pamokose, padėjusiose geriau pažinti Lietuvą.

„Buvo smagu pabūti kitoje aplinkoje, pasidalinti sukauptomis žiniomis. Prisipažinsime, širdis skaudėjo – labai norėjome būti pirmieji“, – šypsojosi A. Valantinienė.

Pasak Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Snieguolės Šlyžiuvienės, šis rajoninis renginys išaugo iš tradicinių, daugiau negu penkmetį mokykloje vykstančių viktorinų, inicijuotų ir kasmet organizuojamų pradinio ugdymo mokytojos Ingos Jonauskienės.

„Mokytojos patirtis šioje srityje – didžiulė, išaugusi mokyklos sienas, todėl su ja ir direktore Adele Jonauskiene nusprendėme surengti didesnį konkursą, skirtą viso rajono moksleiviams“, – sakė S. Šlyžiuvienė, tikinti, kad rajono lygmenį pasiekusi viktorina taps tradicine.

Organizatorių trijulė džiaugėsi, kad sulaukė dėmesio ir palaikymo iš kolegų, į renginį delegavusių savo mokinius, kurie ne tik pademonstravo puikias žinias apie Lietuvos istoriją, gamtą, geografiją, žymius žmones, bet ir užmezgė naujų draugysčių su bendraamžiais.

A. Jonauskienės nuomone, daukantiečiai visada labai aktyviai ruošdavosi šiai viktorinai, ieškodavo atsakymų internete, skaitydavo knygas, apie praeities detales klausinėdavo savo tėvų ir senelių, todėl neabejojo, kad konkursas gerokai praplėtė visų dalyvių žinių akiratį. Pasak jokūbaviškius į viktoriną atlydėjusios mokytojos Renatos Bumblienės, tokie susitikimai nepriklausomos Lietuvos vaikams iš tiesų naudingi, nes padeda geriau suvokti tai, ką jie priima kaip duotybę: „Šiandieniniai vaikai net neįsivaizduoja, ką reiškia nebūti nepriklausomais. Jie patys savaime yra labai laisvi, nepriklausomi ir patriotiški.“

Lietuvos Nepriklausomybės jubiliejui Kretingos Simono Daukanto pagrindinė mokykla skyrė visą ciklą renginių. A. Jonauskienės žodžiais, mokyklos bendruomenę džiugino koncertai, diskusijos, eilėraščių-akrostichų kūrimo popietė, gimnastikos konkursas, visą kovą mokykloje veikė piešinių, karpinių, vitražų paroda „Kokia nuostabi, Lietuva, esi“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas