Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Chorų karuose“ kaunasi ir keturios kretingiškės

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2015-03-27

Šeštasis muzikinio projekto „Chorų karai“ sezonas – naujas gyvenimo iššūkis ir 4-ioms mūsų kraštietėms. Siekti pergalės jos pasirengusios su Klaipėdos „Gintariniu“ choru, kuriam vadovauja Edgaras Lubys.

Drąsios, iššūkių nebijančios kretingiškės (iš kairės) Giedrė Beržonskaitė, Skaistė Anusevičiūtė, Kristina Ročkutė, Ieva Luckutė, išsirengusios į karą dėl šauniausio miesto choro vardo ir laukiančios kraštiečių palaikymo.

Į šio choro gretas įsiliejusios 20 metų Kristina Ročkutė, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto studentė, šio universiteto ansamblio „Voicity“ narė, 23 metų Skaistė Anusevičiūtė, diplomuota miuziklo aktorė, muzikos vadybos kompanijos BonOnBon darbuotoja, drauge su choro vadovu E. Lubiu rinkusi „Gintarinį“ merginų chorą, 24-erių Ieva Luckutė, Vilniaus universiteto archeologijos studentė, choro „Gentis“, koncertuojančio su grupe „Skylė“ bei Aiste Smilgevičiūte, narė, ir 22 metų Giedrė Beržonskaitė, Vilniaus universitete studijuojanti istoriją ir dirbanti stiuardese, – Kretingos meno mokyklos absolventės. Muzikinę visų merginų patirtį vienija tai, kad chorinio dainavimo jas mokė Violeta Andruškevičienė ir Eugenija Karkienė, iš atminties neišdilę ir patyrimai, kurių suteikė Kretingos meno mokyklos choras „Saulainė“.

„Su šiuo choru dalyvavome tarptautiniuose konkursuose, pelnėme prizinių vietų, dalyvavome Dainų šventėse, į Kretingą parskraidinome „Aukso paukštę“. Manau, nuo to ir prasidėjo mano muzikinis kelias, atvedęs ir į rajono Talentų konkursą, kur sėkmę – I v. – man atnešė solo atlikta ispaniška daina. Nors įstojus mokytis į universitetą, muzika lyg ir liko antrame plane, tačiau pakliuvusi į ansamblį „Voicity“ supratau, jog muzika tiesiog pulsuoja manyje. O dalyvauti televizijos projekte ir sužavėti žiūrovą per televizoriaus ekraną – ne tik sudėtinga, bet ir įdomi užduotis“, – prisipažino K. Ročkutė.

Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos dėstytojų Rūtos Agafonovienės ir Reginos Baronienės, pastūmėjusios teatro meno link, Rimanto Bagdzevičiaus ir Balio Latėno teatro kurso auklėtinė S. Anusevičiūtė irgi geru žodžiu mini ir Kretingos meno mokyklos chorinio dainavimo mokytojas, ir mokyklos direktorių Bernardą Anužį, kurio vedamos solfedžio pamokos po specialybės buvo vienos mėgstamiausių. „Manau, jog tai buvo pagrindinis laikotarpis, įskiepijęs dorybių ir disciplinos jauno vaiko pasaulėlyje, o daugybė kelionių ir apdovanojimų su „Saulaine“ išliks visam laikui“, – neslėpė S. Anusevičiūtė, kuriai per „Gintarinio“ choro repeticijas tenka užimti ir vieną vadovaujančių pozicijų.

Darbas su „Gintariniu“ choru – labai intensyvus: merginoms per dieną tenka repetuoti po 3–4 valandas, mokytis vokalo, šokio judesių, veido išraiškų ir bendravimo prieš kameras, kartais tenka padėti suruošti scenos butaforijas. Rengiantis antrajai laidai teko repetuoti ir 12 valandų, o pagrindiniai reikalavimai – disciplina, punktualumas ir dėmesio koncentracija. „Jau patyrėme, ką reiškia nubraukti ne vieną prakaitą. Tačiau viską darome dėl žiūrovų, savo draugų, kraštiečių. Mums labai svarbu, kad jie, nutarę mus palaikyti, išvystų tikrai gražų galutinį produktą. O dėl scenos baimės, tai jos per didžiulį tempą nespėjame nė pajausti, be to, jaudulį sumažina ir mūsų visų turima sceninė patirtis“, – teigė I. Luckutė, kuri pasidžiaugė galimybe atgaivinti senus ryšius su kretingiškėmis choristėmis ir vėl kartu uždainuoti.

Žiūrovą merginos kartu su kitomis choro dalyvėmis yra pasirengusios pavergti ne tik gražiu kūrinių skambesiu, bet ir teatrališkumu bei ekspresija. Per daug neatskleisdamos repertuaro, jos tik žada, kad būsimoje laidoje suskambės meilės tema, atskleisianti moterų galią.

*

TV 3 muzikos projekte „Chorų karai“ kelią į pergalę skinasi septyni chorai: Kauno „Plieninis“ choras ir jo generolai – grupė „Thundertale“, Tauragės krašto „Auksinis“ choras ir jo generolės – merginų grupė „Magnit“, Jonavos „Pavasario“ choras su generolu Arvydu Vilčinsku, Klaipėdos „Gintarinis“ choras su Edgaru Lubiu priešakyje, Panevėžio choras „Vanilinis dangus“ ir jo generolas Virgis Valuntonis, Šiaulių choras „Chameleonas“ su Laura Remeikiene ir ypatingasis choras „Feniksas“, vedamas Stano.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas