Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kultūros centre – parodų lietus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2015-03-13

Į Kultūros centro renginius besirenkantys žmonės jau įpratę čia ateiti gerokai anksčiau – juos traukia nuolat atnaujinamos parodos. „Turime gerokai į priekį sudarytą menininkų, norinčių Kretingoje eksponuoti savo darbus, eilę“, – tvirtino Kretingos kultūros centro dailininkė Jūratė Jonauskienė.

Anot jos, Lietuvos dailininkai, fotomenininkai vienas iš kito susižino, kad renovuotame Kretingos kultūros centre parodoms skirtos dvi – Parodų bei Vitražo – salės: jos yra erdvios, gerai apšviestos, be to, jos gana gausiai lankomos, nes jose nuolat vyksta renginiai.

„Menininkai šiandieną nori platesnės sklaidos, jiems neužtenka vien savo miesto žmonių įvertinimo. Apie mus susižino iš interneto, praneša ir pradedame bendrauti. Aklai parodų nesirenkame, tik tų kūrėjų, kurių darbai tikrai sudomina“, – sako J. Jonauskienė.

Neseniai buvo eksponuoti pernai anapilin išėjusios klaipėdietės menininkės, kretingiškių bičiulės Renatės Lūšis, sukurti paskutinieji darbai. „R. Lūšis išvien su kretingiškiais dalyvaudavo pleneruose, nuolat į Kretingą atveždavo savo parodas. Paskutinius jos darbus bei eskizus surinko ir sutvarkė draugai, o eksponuoti pas mus pirmiausiai ir atvežė jos sūnus“, – teigė pašnekovė.

Šiuo metu Kretingos kultūros centre veikia trys parodos: be kretingiškio fotomenininko Virginijaus Baltmiškio „Kuždesių“, dar – geriausi Kretingos rajono mokyklų mokinių dailės ir technologijų darbai. O antrojo aukšto hole, kur būriuojasi į renginius besirenkantys žmonės, eksponuojami paveikslai, kuriuos nutapė plenerų dalyviai iš Kretingos, Klaipėdos, Palangos bei kitų miestų.

Virkštininkų dvare J. Jonauskienės iniciatyva buvo surengti du plenerai: užpernai – „Mūsų širdyse ir paveiksluose – Kretinga“, o pernai – „Kretingos paletė-2014“, o jų dalyviai savo sukurtus darbus ir dovanojo Kultūros centrui.

Šią vasarą plenerų tradiciją taip pat ketinama tęsti. “Kūrybinėse stovyklose, įsikūrusiose vaizdinguose gamtos kampeliuose, susitinka įvairių kartų ir kelių žanrų menininkai. Vyksta patirties perdavimo pamokos, o jų metu gimsta tikri meno kūriniai, kurie praturtina mūsų centro erdves“, – plenerų svarbą pabrėžė J. Jonauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas