Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Trispalvėmis nuplazdėjo laisvės jubiliejus

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Šventės
  • 2015-03-13

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-metis, nuvilnijęs per visą šalį, Kretingos rajone žydėjo trispalvėmis, vaikų šokiais, dainomis bei suvienijančiomis eitynėmis. Už Lietuvos laisvę Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje aukotos šv. Mišios.

Kretingos pranciškonų gimnazijos jaunimas tradicinėje eisenoje į miesto širdį bangavo milžiniška trispalve.

Vėliavų jūra

Pakili laisvės jubiliejaus nuotaika į gatves pažėrė trispalvėmis nešinų ir kitais originaliais būdais savo meilę Lietuvai išpažįstančių kretingiškių: vėliavos spalvų kepuraitėmis ir šalikais pasipuošę vaikai bei suaugusieji, rajono ugdymo įstaigų atstovai, Trečiojo amžiaus universiteto studentai, Meno mokyklos pučiamųjų orkestro „Vėjūnas“ mokiniai tradiciškai į miesto širdį žygiavo nuo Šv. Antano rūmų. Lyg trispalvė jūra minioje bangavo milžiniška vėliava nešinas Kretingos pranciškonų gimnazijos jaunimas.

Iškilminga Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija prie Nepriklausomybės paminklo Rotušės aikštėje šiemet patikėta Lietuvos moksleivių krepšinio lygos rajonų vaikinų grupėje 2014 m. geriausia pripažintos Kretingos sporto mokyklos treneriams Jonui Beniušiui, Arimantui Mikaločiui ir jų auklėtiniams. Trispalvę kėlė ir Sporto mokyklos treneris – 2014 m. masinio futbolo lyderis – Marius Meškauskas. 

Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos bei Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos klebono Antano Blužo sveikinimo žodžiai minėjime palydėti Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos šokėjų pasirodymo, kuris pakvietė į rajono vaikų ir mokinių meno kolektyvų koncertą „Esu Lietuvai“ Kretingos rajono kultūros centre.

Ragino būti pilietiškais Šventės išvakarėse, 40-ies paukščių dieną, nuo senovės ženklinančią paukščių sugrįžimą, į jaukią muzikinę popietę „Ką man reiškia laisvė“ pakvietė Kretingos muziejus. Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos vaikai, vadovaujami mokytojų Jolitos Šlajienės ir Rasos Baranauskienės, kretingiškiams kankliavo, smuikavo, grojo klarnetu ir fortepijonu.

Susirinkusius sveikino J. Mažeika, administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė ir Kretingos rajono Garbės pilietis Antanas Vinkus.

„Jeigu jūs susirastumėte Sovietų sąjungos žemėlapį, pamatytumėte, koks mažas lopinėlis jame – Lietuva, tačiau mes išdrįsome garsiai skelbti, kad esame laisvi ir nepriklausomi. Pažvelgus į žemėlapio kontūrus ir šiandien atrodo, kad mes padarėme neįtikėtiną žygdarbį. Nepamirškime to“, – kalbėjo meras.

Įkvepiančia patirtimi tarnaujant Lietuvos kariuomenėje dalinosi kretingiškė Dalia Pavliukova – 1996 m. buvusi pirmąja moterimi Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Butigeidžio dragūnų pėstininkų bataliono kovinėje kuopoje. Anot jos, moterų kariuomenėje buvo ir tuomet, tačiau jos atliko raštvedžių, sandėlininkių, medicinos seserų funkcijas, kurios D. Pavliukovos nedomino, todėl ji siekė tarnauti lygia dalimi su vyrais ir taip išpildė savo didžiausią svajonę.

„Neįsivaizduoju gyvenimo be laisvės. O kad ją turėtume, Lietuvai reikalinga kariuomenė, kurioje ir tarnauju. Jaunime, būk pilietiškas, kai tik bus galimybė, – eik tarnauti, neatsisakyk atlikti pareigą“, – ragino D. Pavliukova.

Už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, švenčiančią 25 metus, į dangų simboliškai kilo geltona, žalia ir raudona.

Rajone – nuo koncertų iki varžybų

Su tautinių šokių švente sekmadienį švęsti pradėję salantiškiai, Nepriklausomybės atkūrimo dieną pasitiko sportiškai – surengdami stalo teniso ir šachmatų turnyrus.

Pasak Salantų kultūros centro direktorės Stasės Preibienės, žaidėjai iš viso Žemaitijos regiono susirinko ne tik paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo jubiliejaus, bet ir tam, kad populiarintų šachmatų sportą bei plėtotų bendradarbiavimą tarp šio regiono miestelių.

Šachmatų turnyre dalyvavusios suaugusiųjų komandos, kurias sudarė trys vyrai ir moteris, namo išsivežė taures ir medalius. Geriausiais pripažinti kretingiškiai, antrieji liko Skuodo atstovai, treti – šventės šeimininkai salantiškiai. Be apdovanojimų šįkart liko Platelių komanda.

Lietuvos laisvę pagerbė ir kiti Kretingos rajono kultūros skyriai: Darbėnuose, Baubliuose, Kalniškiuose ir Jokūbave nuskambėjo šventiniai koncertai, Kartenoje ir Kurmaičiuose suvaidintas Kurmaičių skyriaus suaugusiųjų dramos kolektyvo spektaklis „Ponaitis“ pagal A. Griciaus sceninę humoreską. Kūlupėnai ir Vydmantai šventė su edukaciniais renginiais, S. Įpiltis laisvės jubiliejų pasitiko bėgimo akcija. Laukžemės skyriuje atidaryta Dianos Žukauskaitės siuvinėtų paveikslų paroda, Raguviškiuose vyko trispalvių apyrankių gaminimo akcija, o Grūšlaukės pagrindinė mokykla pakvietė į viktoriną, skirtą jaunoms šeimoms.

Prisiminimų dalybos Budriuose

Itin gausiai į Nepriklausomybės atkūrimo minėjimą bendruomenė rinkosi Budriuose. Kretingos rajono kultūros centro Budrių skyriaus vedėjos Janinos Lukauskienės ir Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus bibliotekos Budrių filialo vyriausiosios bibliotekininkės Jolantos Zubernienės šventei suburti kaimynai koncertavo, dalijosi kūryba ir prisiminimais.

Mokytoja Vida Paulauskienė, dirbusi antroje Kretingos rajono savivaldybės kadencijoje, atviravo apie pasikeitimų ir prieštaravimų kupiną laikotarpį: „Žmonės, atėję dirbti, turėję savo idealus, susidūrė su kolūkių griūtimi, fermų niokojimu, turto grobstymu. Tačiau buvo ir šviesių valandų – daugybė žmonių rėmė laisvės skrydį.“

Susirinkusius maloniai nustebino šviesi kaimo gyventojos Salomėjos Vasiliauskienės piešinių paroda, kurią ir po šventės galima apžiūrėti Budrių bibliotekoje. Dainų posmų budriškiams dovanojo Jovitos Kupšienės ir Virginijos Simutienės duetas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas