Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-2°C debesuotumas 100 %
Naktį-3°C debesuotumas 60 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kūlupėnų bažnyčiai sukaks vieneri

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2015-02-27

Per šias šv. Velykas, balandžio 6-ąją, kūlupėniškiai minės pirmąsias sukaktuves, kai sutelktomis pastangomis buvo atidaryta ir pašventinta mūrinė jų kaimo bažnyčia, kurią jie statė 8 metus.

Kūlupėnų Šv. Motiejaus bažnyčia, kur jau įrengtos 96 sėdimos vietos, duris atvėrė pernai Verbų sekmadienį.

Nors bažnyčios statyba dar nėra ligi galo užbaigta, joje vyksta pamaldos: žmonės renkasi melstis ne tik šventadieniais, bet ir paprastais vakarais: antradienį ir ketvirtadienį – 17 val., o šeštadienį – 10 val. ryto.

Kūlupėnų parapijos klebonas Mindaugas Nausėda pasidžiaugė, jog pernai buvo užbaigta bažnyčios vidaus apdaila, įrengtas įgarsinimas, o šiemet yra numatyta pastatyti balkonų, skirtų giedotojams bei pamaldų dalyviams, užtvarus, toliau ketinama tvarkyti aplinką.

„Nesinori kalbėti apie tai, ko dar nesame padarę, tačiau laukia dar daug darbų: išorės sienų šiltinimas ir apdaila, po jų – varpinės, kurią su bažnyčia turėtų sujungti akmeninė arka, statyba ir varpų įkėlimas, dar nepastatyti klebonija ir parapijos namai. Neužbaigę vienų darbų, kitų nesigriebsime“, – tvirtino M. Nausėda.

Kūlupėnų Šv. Motiejaus vardu pavadinta bažnyčia buvo pradėta statyti 2006 m. liepą, – jos kertinį akmenį iškilmingai pašventino Telšių vyskupas Jonas Boruta. Šventovę projektavo garsus šalies architektas Leonas Laimutis Mardosas, palikęs gilų pėdsaką puošiant kurortinę Palangą. Pastatas, kurio bendras plotas – per 300 kv. m, yra simetriškas, jį puošia vitražiniai langai. Centrinį vitražą ties altoriumi su šventojo Motiejaus atvaizdu sukūrė menininkas Bronius Bružas.

Bažnyčia buvo atidaryta pernai, per Verbų sekmadienį. Bendruomenės iniciatyva greta bažnyčios buvo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Siekiu turėti savo šventovę kūlupėniškiai gyveno dar nuo prieškario laikų, kada bažnyčios statybai buvo pradėti vežti akmenys, tačiau įgyvendinti jų norus sutrukdė Lietuvą užklupęs sovietmetis.

Ligi 1996 m. Kūlupėnai buvo Kartenos parapijos filija, o nuo 1996 m. jos aptarnavimas patikėtas Kalnalio klebonui Egidijui Jurgelevičiui, kurio pastangomis 1997 m. Teisingumo ministerijoje buvo įregistruota Kūlupėnų religinė bendruomenė. Būtent E. Jurgelevičius ėmėsi tvarkyti ir žemės sklypo, kurį bažnyčiai dovanojo kūlupėniškės Darata Drakšienė ir Jadvyga Drakšienė, įregistravimo dokumentus.

2001-2004 m. Kūlupėnų parapijos klebonu buvo paskirtas Gediminas Jazbutis, kuris ėmėsi tvarkyti žemės grąžinimo reikalus pagal Marijonos Daukantienės testamentą, kuriuo ji savo turtą – 7,6 ha žemės Kūlupėnų kaimo centre – paliko kunigui Petrui Merliūnui, kad jį panaudotų bažnyčios statybai.

*

Prie bažnyčios puošybos prisidėjo ir talentingi kūlupėniškiai: altorių ir klausyklas sukūrė Antanas Lubys, medinius kryžius prie altoriaus ir prieigose išdrožė Liudas Šopauskas, altoriaus mensą-stalviršį – Zigmas Bertašius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas