Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną-7°C debesuotumas 11 %
Naktį-11°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar pritariate sostinės iniciatyvai atsisakyti šventinių fejerverkų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2021-ųjų Metų žmogų!

Edgaras ZABORAS
Arimantas MIKALOČIUS
Jūratė MAČERNIENĖ
Dalia ČINKIENĖ
Kazys MAKSVYTIS
Virginijus JAPERTAS
Ingrida TAUJANSKIENĖ
Alma JANKAUSKIENĖ
Nerijus ČAPAS
Ričardas JOVAIŠA
Komentarų topas

Ministrė ligoninės problemas pamatė iš arti

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2015-02-17
Ministrė Rimantė Šalaševičiūtė (antra iš dešinės) teigė suprantanti kretingiškių siekį reanimacijos skyrių ir operacinę renovuoti kompleksiškai. Šalia (iš dešinės) – Premjero patarėjas Antanas Vinkus, ligoninės vadovė Ilona Volskienė, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, gydytojas chirurgas Tadas Abelkis.

Buvusias reformas atlaikiusi, išlikusi ir modernėjanti Kretingos ligoninė turi naują iššūkį – įtvirtinti geriatrijos skyrių ir paslaugas. Penktadienį į Kretingą atvykusi ir ligoninėje pabuvojusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pranešė, jog geriatrijos paslaugas ir lėšas joms teikti ministerija mūsų regione suplanavo Gargždų ligoninei.

Paragino veikti

– Jūsų nėra tame planiniame dešimtuke, kuriam planuojamos ES struktūrinės paramos lėšos. Situacija jums nepalanki visiškai: Gargžduose yra numatyta geriatrijos pagalba, atsižvelgiant į atstumus – ir jūsų rajono žmonėms. Ten buvo uždarytas chirurgijos skyrius ir jo vietoje steigiamas geriatrijos“, – aiškino ministrė nuo nemalonios žinios nustebusiems Kretingos ligoninės steigėjo – rajono Savivaldybės – vadovams, ligoninės vyriausiajai gydytojai Ilonai Volskienei. R. Šalaševičiūtė pažymėjo, jog bus vykdomas gydymo įstaigų tinklo valstybėje optimizavimas ir ligoninių ateitį lems jų pakraipa – tai, kas kiekvienoje iš jų yra sukoncentruota geriausio.

„Mes turime jauną, perspektyvų gydytoją geriatrą, kuris kuriasi Kretingoje ir savo ateitį sieja su Kretinga“, – I. Volskienė ėmėsi vardyti tai, kas jau padaryta dėl geriatrijos paslaugų ligoninėje teikimo. Iš I. Volskienės ministrė taip pat išgirdo, jog ligoninė turi ir licenciją geriatrijos paslaugai teikti, šios paslaugos teikimui yra pritarusi Savivaldybės taryba. Ligoninės vadovė patikino, kad geriatrijos paslaugų poreikis Kretingos mieste ir rajone tik didėja, nes rajonas sensta, tad žmonių, kuriems ši paslauga yra būtina, daugėja.

Kretingiškių siekiui turėti geriatrijos skyrių pritarė ir su ministre kartu atkvykęs Premjero patarėjas sveikatai, mūsų kraštietis Antanas Vinkus, ragindamas ministrę peržiūrėti geriatrijos paslaugų plėtros planus, į juos įtraukiant ir Kretingos ligoninę. Ministrė čia pat ėmė svarstyti, kad geriatrijos skyriai numatyti Ignalinoje ir Anykščiuose, rajonuose, kurie yra vienas šalia kito. Ignalinoje, kaip ir Gargžduose, buvo uždarytas chirurgijos skyrius, tačiau jo uždarymas yra lėšų švaistymo pavyzdys. Kaip ministrė prasitarė, – už ES paramos lėšas atnaujintas skyrius tedirbo vos apie mėnesį ir buvo uždarytas. „Jeigu licenciją turite, teikite prašymą“, - kalbas dėl geriatrijos skyriaus Kretingos ligoninėje steigimo užbaigė ministrė.

Pamačiusi renovacijos dar laukiančias reanimacijos ir operacinių bloko patalpas ministrė pripažino, jog šiai reikmei šiemet skirto 1 mln. Lt išties yra per mažai. „Prasta visa ventiliacija, šildymo sistema“, – konstatavo ministrė ir patarė Savivaldybės bei ligoninės vadovams kuo skubiau patalpų renovacijai panaudoti jau skirtą milijoną ir nedelsiant teikti prašymą dėl papildomų lėšų iš Valstybės investicijų programos (VIP) skyrimo. Ministrės patarimus, svarstymus girdėjo ir ją lydėjusi SAM Sveikatos ekonomikos departamento vadovė Jolanta Iždonienė. Ji ligoninėje domėjosi, kaip panaudotos anksčiau ligoninės gautos ES paramos, VIP, kitos lėšos.

Turės didinti algas slaugytojams

Ilona Volskienė padėkojo ministrei ir Vyriausybei už padidintus ir į prieškrizinį lygmenį sugrąžintus medicininių paslaugų įkainius. „Turėdami daugiau pinigų, turėsime ir galimybę peržiūrėti darbuotojų atlyginimus, tam sudarėme komisiją“, – teigė ligoninės vadovė. „Yra prašymas ne ilgiau kaip per du mėnesius peržiūrėti atlyginimus, ypač slaugytojų. Jų atlyginimai yra mažiausi Lietuvoje“, – nurodė ministrė.

J. Iždonienė informavo, jog Kretingos ligoninės gydytojų atlyginimai atitinka respublikos vidurkį, o slaugytojų yra mažesni už šalies vidurkį. Ministrė pastebėjo, jog išvedant šalies gydytojų atlyginimo vidurkį, yra įskaičiuojamos ir universitetinėse ligoninėse dirbančių gydytojų (profesorių) algos. „Kai kurios šalies įstaigos atlyginimus jau padidino. Svarbu tai atlikti socialiai teisingai. Mažus atlyginimus gauna ir reanimacijoje dirbantys gydytojai, jiems irgi reikia juos didinti. Yra du pagrindiniai kriterijai atlyginimo dydžiui nustatyti: darbų apimtis ir atsakomybė“, – kalbėjo ministrė.

Ji pažymėjo, jog padidinus visoms šalies gydymo įstaigoms skiriamas lėšas, jų turėtų užtekti ne vien didesniems atlyginimams, bet ir nenuostolingai veiklai užtikrinti.

A. Vinkus ligoninės kolektyvui perdavė Premjero Algirdo Butkevičiaus sveikinimą su Vasario 16-ąja. Jis priminė Ministro Pirmininko praėjusią savaitę Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pateiktą ultimatumą – jeigu iki šių metų liepos 1 d. gydymo įstaigų vadovai slaugytojams atlyginimų nepakels geranoriškai, pačių vadovų atlyginimai bus peržiūrėti atsižvelgiant į vidutinį ligoninės darbuotojų uždarbį. „Slaugytojos yra mūsų medicinos aukso fondas. Popiežius yra pasakęs, jog laikas, praleistas prie ligonių, yra šventas“, – emocingai kalbėjo A. Vinkus. Pagyręs ministrės R. Šalaševičiūtės ryžtingumą sprendžiant šalies sveikatos apsaugos sistemos problemas, A. Vinkus savo kalbą užbaigė šmaikščiai, pelnydamas ligoninės kolektyvo karštus plojimus: „Gerbiama ministre, padėkite Kretingos bėdose. Man laiko karjerai nebedaug liko, nesužlugdykite jos“.

Privačios įstaigos podukromis netaps

R. Šalaševičiūtė ir ją lydėję asmenys buvo užsukę ir į „Northway“ medicinos centrą Kretingoje. Šiame privačios medicinos centre ministrė paatviravo, jog valstybinės gydymo įstaigos norėtų dominuoti, bet kartais joms tai nepavyksta dėl paslaugų kokybės, turimos įrangos. „Ilgai diskutavome, skaičiavome dėl vienų bei kitų įstaigų finansavimo ir vieningai nusprendėme, jog finansavimo 0,99 balas turi būti vienodas“, – tvirtino ji. A. Vinkus priminė, jog minint dabartinės Vyriausybės veiklos šimtadienį, buvo pabrėžta, jog sveikatos apsaugoje svarbiausia yra paslaugų prieinamumas ir kokybė, o ne tai – įstaiga yra privati ar valstybinė.

„Kokybė, kokybė, kokybė“, – „Northway“ Kretingoje steigėjo profesoriaus Algirdo Vlado Bumelio vienintelį reikalavimą visiems įstaigos darbuotojams pabrėžė ir šios įstaigos verslo vystymo vadovė Sigita Vegnerė.

Pakeliui į Plungę ministrė R. Šalaševičiūtė buvo užsukusi į Kartenos slaugos ligoninę.

Ministrė nustebo, kad rajoninėje Kretingos ligoninėje netrūksta gydytojų. I. Volskienė patvirtino, jog ši problema yra išspręsta, Savivaldybei ir ligoninei skiriant lėšų trūkstamų specialistų studijoms remti. Be to, jaunus žmones dirbti čia traukia patogi geografinė padėtis, šiuolaikiška ligoninė su modernia įranga, kuri steigėjo bei ligoninės rūpesčiu papildoma ir atnaujinama.

  • Rašyti komentarą (27)

  • Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas