Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiųmetinis klaipėdiečių startas Kretingos scenoje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2015-01-16

Kitą savaitę, sausio 22-ąją, Kretingos kultūros centre bus rodomas Klaipėdos dramos teatro spektaklis „Paprastos beprotybės istorijos“, kuriame vaidina ir kretingiškis aktorius bei režisierius Donatas Žilinskas. Šiuo spektakliu klaipėdiečiai pradeda savo teatrinį sezoną mūsų mieste.

Klaipėdos dramos teatro vadovo Gedimino Pranckūno teigimu, spektaklį „Paprastos beprotybės istorijos“ pastatė jaunas, savitu stiliumi dirbantis ir aktorių mylimas režisierius Darius Rabašauskas. O pats spektaklis – ypatingo žanro čekų dramaturgo Petro Zelenkos drama, prilygstanti juodajai komedijai, tačiau iš tiesų joje nėra nieko juodo, o vien geraširdiškas, su niekuo pasaulyje nesupainiojamas čekiškas humoras.

„Spektaklio herojai tokie vieniši, taip išsiilgę žmogaus artumo ir meilės, kad nuo savo vienatvės kraustosi iš proto. Kraustosi tyliuoju būdu – be aistrų, buitiškai ir kiekvienas savaip“, - teigė teatro vadovas.

Charakteringą vienišo vaikino vaidmenį greta tokių scenos meistrų, kaip Regina Šaltenytė, Kęstutis Macijauskas, Renata Idzelytė bei kitų – sukūrė ir D.Žilinskas.

„Jūsų kraštietis – labai perspektyvus aktorius, jam buvo pasiūlyta dirbti etatiniu aktoriumi Klaipėdos dramos teatre, tačiau jis, nenorėdamas įsipareigoti vienam teatrui, šio pasiūlymo atsisakė, nes jis kuria ir Klaipėdos pilies teatre bei dirba režisieriumi. O mūsų teatre jis dar vaidina Loretos Vaskovos spektaklyje „Girti“, - atsiskleidusiu R.Žilinsko talentu pasidžiaugė G.Pranckūnas.

Uostamiesčio dramos teatro vadovas tvirtino, jog klaipėdiečiai aktoriai mielai vyksta gastrolių į Kretingą, kuri turi išugdytą teatro mėgėjų auditoriją, maloniai nuteikia ir estetiška Kultūros centro aplinka. Bendrystė klaipėdiečius aktorius su Kretingos Egidijaus Radžiaus teatru bei jo vadovu Nerijumi Gedminu sieja teatrų festivalių metu.

G.Pranckūnas pasidžiaugė, jog šiemet rudeniop Klaipėdos dramos teatras, aštuonerius metus besiglaudžiąs po Žvejų kultūros rūmų stogu, pagaliau sugrįš į savo tikruosius namus – istorinį pastatą senamiesčio Teatro aikštėje. Atidarymui rengiama Arvydo Juozaičio pjesė „Luiza pirmoji“, - ją stato režisierius Gytis Padegimas.

„Į šiuos metus mūsų teatras įžengė su 6 naujais spektakliais: be „Paprastos beprotybės istorijos“, dar – A.Hercog „4000 mylių“ – režisierius Povilas Gaidys, J.Rezos „Po atsisveikinimo“ – rež. Alvydas Vizgirda, M. Diura „Savanos įlanka“ – rež. Sigutis Jačėnas, T.Merfio „Sugrįžimas“ – rež. A.Vizgirda“, - pernai sukurtus naujus spektaklius vardijo vadovas.

Buvo įpusėtas dar vienas spektaklis - Karinos Novikovos „Rudens sonata“, kurį šiemet aktoriai užbaigs. Šiemet, G.Pranckūno žodžiais, žiūrovams ketinama pristatyti dar 6 naujus spektaklius: režisierius Ramutis Rimeikis stato H.Ibseno „Laukinė antis“, o režisierius Rolandas Atkočiūnas - vaikišką pjesę „Nutikimas smaližių šalyje“. Bus rodoma režisieriaus Agniaus Jankavičiaus D.Loher „Klaros ryšiai“. Mažajai teatro scenai, kamerinei jo erdvei ir itin glaudžiam santykiui su žiūrovais režisierius P. Gaidys skirs spektaklį „Kalėdos ponų Kupjelų namuose“.

Iš viso Klaipėdos dramos teatre šiandieną „gyvena“ per 30 spektaklių, - dalį iš jų klaipėdiečiai aktoriai ketina parodyti ir Kretingoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas