Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šokių pynė – Kretingą garsinusiai kūrėjai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2014-12-02

Šeštadienio pavakarę Kretingos kultūros centre įvyko renginys „Su šokiu per gyvenimą“, skirtas choreografės ir pedagogės, rajono Garbės pilietės Ligijos Sofijos Vaičiulėnienės 90-mečiui paminėti.

Garsiai choreografei Ligijai Sofijai Vaičiulėnienei dedikuotas koncertas prasidėjo merginų šokiu šviesos rate.

Paženklinti šokiu

„Šokio menas iš žmogaus reikalauja jo dvasios ir kūno vienovės. Nes, kartą pamilęs šokį, susižieduoji su juo visam gyvenimui“,– tokiais žodžiais prabilo renginio vedėja Judita Leščiauskienė. Anot jos, visam gyvenimui šokiu paženklinta buvo ir pati mokytoja, įstabių liaudies šokių kūrėja, respublikinių dainų švenčių vyriausioji baletmeisterė, šių metų pavasarį Anapilin išėjusi L. Vaičiulėnienė.

Pilnutėlę žiūrovų salę vedėja ragino ne liūdėti, o švęsti su liaudišku šokiu. „Ne visada ir šokyje svarbiausia yra išgrynintas judesys ar nugludinta laikysena. Kartais daug svarbiau – iš šokėjo sklindantis nuoširdumas, įkvepiantis puoselėti tai, kas tikra“,– sakė ji ir kvietė prisiminti, o galbūt iš naujo atrasti gražiausius, įtaigiausius autorinius Ligijos Vaičiulėnienės šokius. Daugelio jų įkvėpimo šaltinis autorei buvo gimtojo krašto gamta, žmonių pasaulėjauta, jų amatai ir darbai. Nors L. Vaičiulėnienės vaikystės ir jaunystės takai driekėsi Aukštaitijoje, anot renginio vedėjos, daugelis ją pažinojo kaip ilgametę kretingiškę, tad jos kūryboje dažni ir žemaitiški motyvai.

Scenoje vienus liaudiškų šokių šokėjus keitė kiti.

Į sceną vienas po kito buvo kviečiami šokėjai: Kartenos daugiafunkcio centro jaunučių liaudiškų šokių grupė (vadovė Janina Vaičekauskienė), Simono Daukanto pagrindinės mokyklos jaunučių liaudiškų šokių grupė (vadovė Judita Leščiauskienė), Salantų gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė (vadovė Simona Kutkevičienė), Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos merginų liaudiškų šokių grupė (vadovė Birutė Bendikienė), Pranciškonų gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė (vadovė Simona Kutkevičienė), Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija „Ratilėlis“ (vadovė Živilė Adomaitienė), Kretingos kultūros centro pagyvenusiųjų ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Rangė“ bei „Toncius“ (vadovas Andrius Razmus).

Mokytojo laimė – turėti pasekėjų

Choreografės L. Vaičiulėnienės gyvenime svarbią vietą užėmė ir pedagoginė veikla. Dėstydama mokykloje fizinį lavinimą bei mokydama vaikus šokti, į gyvenimą ji išleido ne vieną ugdytinių kartą. „Ji pati buvo sakiusi, jog mokytojui nėra didesnio džiaugsmo negu žinojimas, kad jo pėdomis seka mokiniai“,– prisiminė renginio vedėja. Iš gausaus pasekėjų būrio J. Leščiauskienė minėjo Tuliją Zinčiukienę, Živilę Adomaitienę, Janiną Reinienę, Reginą Puodžiuvienę, Vaidotą Gilį, RūtąTautkevičienę, Rimantą Vaišnorą, Lolitą Olišauskienę, Ingridą Kiškį, Redą Alonderienę, Laimą Šiaudkuvienę, Stasį Šimkų ir kitus. Antroji koncerto dalis ir buvo skirta L. Vaičiulėnienės pasekėjų bei jų parengtų ugdytinių pasirodymams.

„Aš nebešoksiu, bet šoks mano vaikai, anūkai bei proanūkiai“,– yra sakiusi garsi choreografė bei mokytoja, ir šie žodžiai pildosi. Kretingos miesto ir rajono choreografai bei jų vadovaujami kolektyvai gerai žinomi ne tik mūsų rajone, jie – tarp respublikinių moksleivių ir suaugusiųjų dainų švenčių šokių programų kūrėjų bei atlikėjų. Robertos Bajorės šokį „Pupų košėdos“ pašoko jos pačios vadovaujama Kretingos meno mokyklos merginų šokio grupė „Vėjūnės“, choreografės Simonos Kutkevičienės šokiu „Gaspadinės iškviestinis“ publiką džiugino būrelis Kretingos rajono šokių mokytojų.

Ne mažiau nuoširdžių aplodismentų sulaukė ir koncerto svečiai – Kauno Aleksandro Stulginskio universiteto liaudiškų šokių ansamblis „Sėja“ bei liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas