Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Švenčių belaukiant - jaunos kūrybos žybsniai

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Švietimas
  • 2014-11-18

Kultūros centro parodų salėje iki gruodžio 12 d. jaunu menu praskaidrinti ūkanas kviečia Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinių kūrybos darbų paroda „Rudens nostalgija“.

Įvairia fotografijos, dailės, tekstilės, keramikos technika sukurtus darbus parodos atidaryme papildė rašytojai, skaitovai bei muzikuojantys gimnazistai.

Trečius metus skaičiuojanti, tradicine tampanti paroda šįsyk pristato beveik šešių dešimčių gimnazistų kūrybą. Įvairia fotografijos, dailės, tekstilės, keramikos technika sukurtus darbus, kurie bus eksponuojami visą mėnesį, parodos atidaryme papildė būrys žodžio meistrų – skaitovų ir savus tekstus rašančių pabrėžiečių, muzikuojantys gimnazistai.

Pasak gimnazijos direktorės pavaduotojos Sigitos Vaicekauskienės, jaunuosius kūrėjus vienija ta pati gimnazija, tačiau parodai jie pasirengė ne tik šioje mokykloje, bet ir kitose miesto neformaliojo švietimo įstaigose.

„Kasmet stengiamės surasti ir paskatinti mūsų žiburius, užsislėpusius talentus, kurie moksle galbūt nėra pirmūnai, tačiau pirmauja kūrybinėse plotmėse. Norime, kad mūsų gimnazijos vaikai gebėtų atrasti save ne tik pamokose, bet ir po jų“, - sakė S.Vaicekauskienė.

Visi ant parodų salės sienų išguldyti eksponatai sukurti šiais metais. Pirmos gimnazijos klasės mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Renatos Rusteikienės, parodai pateikė rokoko šukuosenų kolekciją.

Į Kultūros centro parodų salę kasmet suguža visas būrys jaunųjų „Rudens nostalgijos“ kūrėjų, jų tėvų, kūrybai neabejingų miestiečių.

Paskutinius savo meninius atradimus pristatė lietuvių kalbos mokytojos Janinos Šidlauskienės fotografijos būrelio nariai. Savo darbais ir eskizais pasidalijo rūbų modeliavimo, dizainerių, keramikos būrelius lankantys gimnazistai. Daugybę darbų parodai – diptikus, plenerų eskizus, iliustracijas, tapybos ir grafikos kūrinius - pateikė dailės mokytojos Valdonijos Karaliūnienės mokiniai. Tarp jų - rajoninės dailės olimpiados laureatų kūryba - II vietos laimėtojos Ievos Sendrauskaitės „Lazdynėlių ąžuolas“, olimpiados nominanto Mantauto Kaulickio „Mažoji Lietuva visatos platybėse“.

Paroda, 2012 m. nedrąsiai startavusi kaip Kretingos rajono kultūros centro projekto dalis, išsiskleidė į brandesnį renginį, tačiau išsaugojo draugystę su Kultūros centru - kasmet čia suguža visas būrys jaunųjų kūrėjų tėvų, kūrybai neabejingi miestelėnai. Gimnazistų kūrybos pristatymas ne tik mokyklos, bet ir daug platesnei auditorijai, S.Vaicekauskienės teigimu, visada suveikia kaip paskatinimas.

„Tikimės, kad iš šių vaikų užaugs didūs talentai. Kūrybinio kelio išbandymas yra sveikintinas - galbūt tai kažkam taps profesija, su kuria susies visą gyvenimą“, - svarstė S.Vaicekauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas