Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šeimų sambūryje – varžytuvėse „Sveika sportuojanti šeima – darnios visuomenės pagrindas“ daugiau negu 20 pedagogų šeimų varžėsi, pramogavo, dalinosi sveiko maisto ir bendrystės šeimoje receptais. Išsiaiškinti, kas yra kas, ir išrinkti sportiškiausias pedagogų šeimas ėmėsi Kretingos rajono iniciatyvių pedagogų klubas „Idėja“.

Klubo „Idėja“ organizuotas pedagogų šeimų sambūris kvietė dalintis sveiko gyvenimo būdo patirtimis.

Anot klubo vadovės Birutės Tinginienės, Kretingoje - visas būrys sveikai gyvenančių, sportuojančių, daug keliaujančių mokytojų, aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių ne tik savo šeimos rate, bet ir mokykloje.

„Šio susibūrimo tikslas - suvienyti sveikuoliškas pedagogų šeimas, stiprinti kartų bendravimą jose, paraginti dalintis gerąja patirtimi. Tuo pačiu skatiname visuomenės susidomėjimą kitokiu gyvenimo būdu“, - pasakojo B. Tinginienė.

Šventėje aktyvios Kretingos rajono pedagogų šeimos varžėsi ištvermės ir pastabumo reikalaujančiose rungtyse – išbandė jėgas kliūčių ruože bei labirinte, kalė vinį ir kitaip pramogavo. Pasak sambūrio dalyvės, Kretingos rajono pedagogų švietimo centro metodininkės Gėnės Benetienės, puikios nuotaikos nesugadino net lietus, ypač smagu buvo vaikams.

Aktyvūs Kretingos rajono pedagogai rungėsi dviejose kategorijose: suaugusiųjų grupė klaidžiame labirinte ieškojo paslėptų vaisių ir daržovių...

Pasistiprinusios sveikuolių koše, per balas drąsiai klampojo abi dalyvių grupės: šeimyniniai vyro ir žmonos duetai ar vienas iš tėvų su vyresne atžala ir vaikai iki 13 metų, lydimi močiutės, senelio, tėčio arba mamos. Pastarojoje grupėje geriausiais pripažinti Rolandas ir Justas Žiubriai, kiek aplenkę Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos ir anūkės Kotrynos komandą. Suaugusiųjų kategorijoje sėkmė nusišypsojo moteriškam duetui – Stasei Žvaginienei su dukra Laura. Geriausieji apdovanoti ekstremalia pramoga – nusileidimu nuo kalno pramogų parke „Malūnų kaimas“, kur vyko pirmoji šventės dalis.

Po kovų lauke šeimos savo išmonę demonstravo prie stalo HBH pramogų komplekse. Pedagogai pristatė sveikus vaisių ir daržovių patiekalus, dalinosi receptais, sentencijomis sveikos gyvensenos tema. „Vaisių šašlykai, obuolių ir naminio jogurto salotos, grožio salotos – tik keletas patiekalų, kuriuos degustavome“, - pasakojo G. Benetienė.

...vaikai, tėvų arba senelių padedami, jėgas bandė kliūčių ruože.

B. Tinginienės žodžiais, sambūris tapo puikia terpe pokalbiams tiek apie fizinę šeimų sveikatą, tiek apie mikroklimatą šeimose: „Dar kartą įsitikinome - jeigu šeimoje yra bendrystė ir meilė, vaikai neserga dvasinėmis ligomis“.

Visi sambūrio dalyviai šventę paliko praturtėję - patirtimis, diplomais, garbės raštais ir Kretingos miškų urėdijos įsteigtomis dovanomis: medžių arba krūmų sodinukais.

Nuo 2002 m. veikiantis ir pamažu augantis Kretingos rajono iniciatyvių ir kūrybingų pedagogų klubas „Idėja“ kasmet susiburia bent vienam didesniam renginiui, kuriuo kelia mokytojo prestižą visuomenėje, plėtoja pedagogų bei jų ugdytinių saviraiškos galimybes, vykdo švietėjišką misiją. Pasak G. Benetienės, sportiško ir šeimyniško šių metų sambūrio organizatoriai siekė pažymėti Vaikų sveikatos metus bei Šeimos metus.

Viktorija VAŠKYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas