Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Saulėtajame Kipre mokė lietuviškų šokių

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2014-09-30

Kretingos kultūros centro šokių kolektyvas „Toncius“, vadovaujamas Andriaus Razmaus, viešėjo saulėtajame Kipre, kur Larnako mieste buvo surengtas tarptautinis folkloro festivalis

Kretingos kultūros centro šokių kolektyvas „Toncius“ Kipre įsiliejo į daugiatautį šokėjų būrį, iš kurio išsiskyrė mūsų tautiniu kostiumu.

Be atstovų iš Lietuvos, Larnako gatvėse, ant jūros kranto, kuriame buvo įrengta pagrindinė festivalio scena, šoko 12 šalių kolektyvai: Bulgarijos, Izraelio, Gruzijos, Armėnijos, Latvijos bei kt. Festivalis neapsiėjo ir be vietinių kolektyvų, kurių daugumą sudaro šokėjai vyrai.

Devintą kartą surengtas festivalis turi tradiciją kasmet viešai pagerbti vis kitą šalį – festivalio dalyvę. Šiemet ta šalimi tapo Lietuva, taigi kretingiškių „Toncius“ buvo tas kolektyvas, kuris savo rankose laikė specialų pereinamąjį simbolį su išgraviruotu šalies pavadinimu. Pasibaigus festivaliui mūsų kolektyvas tą simbolį sugrąžino festivalio rengėjams, nes iš anksto negalėjo pažadėti šiame renginyje sudalyvauti kitąmet.

Be koncertinių pasirodymų festivalio rengėjų numatytose viešose erdvėse „Toncius“ Larnako miesto gyventojus ir turistus mokė mūsų tautos šokių – to kviečiant į festivalį buvo paprašyta visų šalių kolektyvų. Kretingiškiai buvo pasirengę kitataučius pamokyti tokių folklorinių šokių kaip „Grečenikė“, „Oi-ra“, „Striuks buks vokietuks“, „Pjoviau šieną“ ir kt.

Viso festivalio metu vietos muziejuje buvo eksponuojami vyrų bei moterų tautiniai kostiumai tų šalių, kurių atstovai atvyko į renginį. „Toncius“ nuvežė parodyti autentišką Žemaitijos krašto tautinį kostiumą – jį puošė senoviniai gintariniai karoliai, riešinės, languota skara, o svarbiausia – kostiumai buvo pasiūti pagal visus tautiniam kostiumui keliamus reikalavimus iš autentiškų medžiagų.

„Tonciaus“ šėlsmas Larnako gatvėse pietiečius supažindino su mūsų tautos šokiais.

Kadangi į tokią kelionę „Toncius“ buvo įpareigotas susirengti labai iš anksto, prieš keletą mėnesių, į Kiprą iš 8 kolektyvą lankančių porų buvo išvykusios tik 5. Kipre „Toncius“ lankėsi pirmą kartą, tačiau grįžo ne tuščiomis kūrybinių mainų prasme: paviešėti mūsiškius pakvietė kolektyvas iš Kretos, įspūdžius praturtino nauji draugai, pažintys.

Šie metai „Tonciui“ – turtingi renginių: kolektyvas ne tik viešėjo Kipre, bet ir dalyvavo Dainų šventėje, o lapkritį savo bendraminčius sukvies į kretingiškės choreografės Ligijos Vaičiulėnienės atminimui skirtą koncertą, kuriame buvo šokami šviesaus atminimo pedagogės sukurti šokiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas