Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Akordeono tiltais – į rūdaitiškių širdis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2014-08-08

Šią savaitę Kretingos rajono Rūdaičių kultūros skyriuje skambėjo talentingiausių Lietuvos jaunųjų muzikantų spalvingai ir profesionaliai atliekama akordeono muzika. Čia buvo surengtas Lietuvos akordeonistų asociacijos (LAA) jaunimo sekcijos projekto „Nauji vėjai“ koncertas „Akordeono tiltai – Kretinga“.

Akordeono muzikos talentai į Rūdaičius atvyko Lietuvos akordeonistų asociacijos jaunimo sekcijos vadovo Romo Morkūno ir jos dalyvės kretingiškės Sigitos Šimkutės iniciatyva.

Šio renginio iniciatorė – Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyriaus meno vadovė Sigita Šimkutė, LLA narė bei projekto „Nauji vėjai“ dalyvė.

Ji sakė, jog jaunųjų akordeonistų grojama šiuolaikinė bei klasikinė muzika ir pačių atlikėjų sukurti kūriniai jau skambėjo didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžyje, o šįkart sutiko atvykti koncertuoti ir Rūdaičių žmonėms.

„Norėjosi, kad ir mūsų žmonės išgirstų profesionaliai skambančią akordeono muziką, kuri surastų kelią į jų širdis. Taip tiesdama tiltus akordeono muzika ir keliauja po Lietuvą“, – apie akordeono fiestos kelią į Rūdaičius kalbėjo S.Šimkutė.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, projekto „Nauji vėjai“ vadovas, Romas Morkūnas „Pajūrio naujienoms“ sakė, jog šis muzikinis projektas gyvuoja jau penktus metus. Į jį susibūrę patys talentingiausi Lietuvos jaunieji akordeono muzikos atlikėjai jau yra respublikinių arba tarptautinių konkursų laureatai.

„Esame tarsi bendruomenė: patys organizuojame koncertus, rengiame projektus, išvykas, nes Lietuvos publikai norime atskleisti akordeonų muziką aukščiausiu lygiu, kad klausytojas išgirstų tai, ką mokame geriausiai“, – pabrėžė R.Morkūnas.

Anot jo, dalis atlikėjų studentų tobulinasi pagal Erazmus programą arba stažuojasi užsienyje, dvejus metus projekto veikloje dalyvavo ir žinomas jaunasis akordeono virtuozas Martynas Levickis.

Kas vasarą jauniesiems akordeono talentams yra rengiami festivaliai – seminarai, į kuriuos atvyksta dėstytojai iš užsienio: Lenkijos, Ukrainos, Londono karališkosios muzikos akademijos. Šiemet toks renginys rugpjūčio 1-7 dienomis vyksta Palangoje.

Koncerto starto linijoje – Tadas Motiečius.

„Visą savaitę kas vakarą pakaitomis kurorto svečiams rengiame koncertus. Tačiau nesame išrankūs – norime, kad profesionalią akordeono muziką išgirstų ne vien miestų, bet ir kaimų ar gyvenviečių žmonės. Iš savo kolegės S.Šimkutės sužinojome, kad greta kurorto, Rūdaičių gyvenvietėje, yra atnaujinti kultūros namai, o apylinkių žmonės – imlūs muzikai, todėl ir nusprendėme akordeono tiltus nutiesti ligi Kretingos“, – apie nemokamą dovaną rūdaitiškiams klausytojams kalbėjo R.Morkūnas.

Koncerte „Akordeono tiltai – Kretinga“ grojo: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai Agnė Dūkštaitė, Jonas Stonkus, Raimondas Unguras, Tadas Motiečius, Kamilė Čekauskaitė, Agnė Rimgailaitė, Aidas Kvietkauskas, Simona Šukytė; Vilniaus Juozo Tallat – Kelpšos konservatorijos moksleivis Tomas Zaicevas ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleivė Eglė Bartkevičiūtė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas