Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vyksta į Dainų šventę

  • Šventės
  • 2014-07-01

Šiandien pirmieji Kretingos rajono delegacijos atstovai išvyksta į Dainų šventę. „Deleguodami per 600 asmenų ir 30 kolektyvų patenkame į dešimtuką gausiausių delegacijų kartu su tokiais miestais kaip Vilnius ir Kaunas“,- sakė Kretingos kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė.

Kretingos rajono delegaciją sudaro: 10 liaudiškų šokių kolektyvų, 7 chorai, 5 folkloro kolektyvai, 3 liaudies ansambliai, 3 mėgėjų teatrai, liaudiška kapela „Lakštingelė“ bei Kretingos meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Vėjūnas“ ir choreografinė grupė „Vėjūnės“. Vyriausias Kretingos rajono delegatas - perkopęs per 80 metų, jauniausiam - vos aštuoneri.

R. Ruškuvienė pastebėjo, kad šiemet patekti į Dainų šventę nebuvo lengva. Didelio konkurso atranką vykdė Lietuvos liaudies kultūros centras. Pateko tik patys geriausieji, visi atrinkti Kretingos kolektyvai turi I arba II kategorijas, tad yra paties aukščiausio lygio. O Kretingos meno mokyklos mokytoja ekspertė Živilė Adomaitienė yra paskirta šokių dienos „Sodauto“ vyriausiąja baletmeistere.

Dainų šventės dalyviams išlaikyti be lėšų, skiriamų iš valstybės biudžeto, apie 100 tūkst. Lt skyrė Kretingos rajono savivaldybė. Šios lėšos bus panaudotos padengti transporto, maitinimo (apie 10 tūkst. Lt), apgyvendinimo (31 tūkst. Lt) išlaidoms. Savivaldybės rūpesčiu kretingiškiai bus apgyvendinti Edukologijos universiteto bendrabutyje, tad miegoti mokyklose ant čiužinių neteks nė vienam. Taip pat 16 tūkst. Lt skirta rūbams įsigyti. Nepanaudotos lėšos bus skirtos kitiems renginiams.

Lėšų rūbams įsigyti pakako ne visiems. Štai Salantų kultūros centro ansamblio „Imbarietės“ narės į Dainų šventę nevyksta tik dėl to, kad nėra aprūpintos rūbais. Į šią Dainų šventę susiklosčius skirtingoms aplinkybėms nevyksta ir kiti Salantų miesto kolektyvai: šokių kolektyvas „Salanta“ dėl šokėjų emigracijos nespėjo parengti reikiamo repertuaro, o kolektyvo šokėjos neatitiko amžiaus reikalavimų. Salantų folkloro ansamblio nariai patys atsisakė dalyvauti

šventėje dėl senyvo amžiaus.

Pirmieji liepos 1 dieną traukiniu ir autobusais į Dainų šventę iškeliauja šokių kolektyvai. Paskutinieji delegatai - choristai - grįš liepos 7 d. Kai kurie Kretingos rajono kolektyvai jau tapo Dainų šventės veteranais: šokių kolektyvas „Rangė“ šventėje dalyvaus 11-tą kartą, Kretingos meno mokyklos kolektyvai „Ratilėlis“, „Saulainė“ ir „Smiltė“ yra nuolatiniai Dainų šventės dalyviai. O štai teatro studija „Atžalynas“ ir „Kretingos kojūkininkai“ į šventę vyksta pirmą kartą.

Gintarė LABOTAKYTĖ

Vytauto Didžiojo universiteto studentė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas