Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tradicinę Kartenos miestelio šventę šiais metais įprasmino šūkis „Aš myliu Karteną, Kartena myli mane“, o kad šie žodžiai nebūtų tušti, paramą savo miestelio bendruomenei karteniškiai galėjo išreikšti ant rankos užsidėdami apyrankes, kurių šia proga specialiai buvo pagaminta 1 tūkst. vnt.

Kartenos seniūnė Gintarė Padvaiskienė teigė, kad šventei surengti buvo sutelktos visų pajėgos: seniūnijos, kultūros darbuotojų, bendruomenės.

„Šventei rengėmės visi: seniūnija, kultūros centro Kartenos skyrius, Kartenos bendruomenė. Įdėjome daug pastangų, kad šventė būtų išties turtinga ir turininga“, - sakė Kartenos seniūnė Gintarė Padvaiskienė.

Jos teigimu, rajono Savivaldybė šventei skyrė 1 tūkst. Lt. „Per mažai, kad galėtume surengti gerą šventę, o tokiai reikia ne mažiau 15 tūkst. litų. Gelbsti rėmėjai, kuriuos vadinu Kartenos draugais, - kalbėjo G.Padvaiskienė. - Per tradicinę miestelio šventę nebeužtenka, kad koncertuotų vietos saviveiklininkai – juos bendruomenės nariai mato, girdi per visas valstybines šventes, kitus tradicinius renginius. Per miestelio šventę norisi naujovių, todėl visi sutelktai ir ieškome galimybių, kad šventė būtų įdomi, smagi, įsimintina“.

Karteniškių moterų šokis. Seniau per Petrines šeimininkės turėdavusios pereiti linų lauką, kad šių pluoštas ilgesnis būtų, žąsiai – plunksną išpešti, kad paukščiai būtų riebūs ir plunksnų daugiau turėtų.

Kartenos seniūnės pastebėjimu, žmonės bendruomeniškumą dažniausiai ir supranta kaip šventę, tačiau to bendruomeniškumo norisi ir kasdien. „Turime daugybę kasdienių rūpesčių, ką nuveikti, kad gražėtų Kartenos miestelis. Džiaugiuosi, kad yra žmonių, kurie savo darbu prisideda prie Kartenos gerovės“, - gero žodžio G.Padvaiskienė negailėjo nuolatiniams seniūnijos talkininkams – apylinkių ūkininkams bei kitiems.

Bendru seniūnijos, kultūros darbuotojų ir bendruomenės narių rūpesčiu buvo pripinta ąžuolų vainikų seniūnijoje gyvenantiems Petrams ir Povilams, per šventę veikė tautodailininkų mugė, pramogų paviljonai, žaidimų pievelė vaikams, mokyklos stadione varžėsi sporto aistruoliai, koncertavo saviveiklininkai iš Klaipėdos ir Kūlupėnų, grupės „Sare Roma“ ir „Impresija“.

Gerovės ir Dievo palaimos karteniškiai savo miesteliui meldė per šv. Mišias Kartenos bažnyčioje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas