Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškių verslo variklis – iššūkis

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Ekonomika
  • 2006-03-14

“Svarbiausia – turėti tikslą“, - sako Jurgita ir Kęstutis Šoblinskai, „Virkštininkų dvaro užeigos“ Kretingos rajone savininkai. Jaunų verslininkų žodžiais, artimieji netikėjo, kad jiedu gali padaryti tai, kas dabar tapo tikrove. Kęstučiui tai buvo iššūkis – jis pasiryžo įrodyti, kad yra pajėgus realizuoti savo idėją.

„Virkštininkų dvaro užeiga“ – tai baras, kavinė, 150 vietų konferencijų salė, dvi - 50 ir 100 vietų – pokylių salės, dešimties dviviečių kambarių viešbutis, pirtis, biliardinė, alaus darykla, lauko estrada, pavėsinė, vaikų žaidimo aikštelė. Šiltuoju metų laiku užeiga talpina apie 700 svečių, kuriuos aptarnauja 70 – 80 darbuotojų, atvėsus orams užeigoje vienu metu gali svečiuotis beveik 500 klientų, kuriuos aptarnauja 33 darbuotojai.

Dirbo kartu su statybininkais

Šoblinskai verslą pradėjo 2001 m. rudenį. Puspenkto hektaro žemės sklype, esančiame vos už 3,5 km nuo Palangos, Vydmantuose, dešimt metų stovėjo nebaigtas statyti pastatas. Jurgita ir Kęstutis kartu su statybininkais dirbo visus darbus, patys varpė žemę, patys kūrė interjerą ir eksterjerą. Ne iš gero gyvenimo – taip buvo pigiau. Dėl to nesikreipė pagalbos ir į jokius fondus.

Anot Kęstučio, vykdant fondų reikalavimus, medinis namelis būtų kainavęs apie 150 tūkst. Lt, o statant savo jėgomis, renkantis meistrus patiems – perpus pigiau.

Trisdešimt trejų metų Jurgita ir ketveriais metais vyresnis Kęstutis sakė planavę įrengti tik vieną mažą salę, bet patalpa lipo prie patalpos – kaip kregždžių lizdas. Antrais verslo metais virš užeigos Šoblinskai įsikūrė gyvenamąsias patalpas. Verslą pradėję naujakuriai ne vieną naktį praleido ant čiužinių. Bet turėjo tikslą.

„Dar yra netikrumo, todėl tenka daug dirbti“, - sako Kęstutis ir priduria, kad jiedu su žmona užeigoje ir dirba, ir gyvena. Jurgita ir Kęstutis nėra pasidaliję darbų – nuo pat pradžių viską daro kartu.

Klientai pageidavo viešbučio

Verslininkai turi savo stalių dirbtuves. Jiedu sumetė, kad tokia investicija bus naudinga, nes Šoblinskai turi 4,5 ha žemės ir idėjų. „Virkštininkų dvaro užeigoje“ visa, išskyrus langus, yra padaryta jų stalių. Vasarą turėtų pradėti veikti lauko statinys su pirtimi ir miegamaisiais.

„Verslo vizija aiški, bet visa koreguoja rinka“, - sako Kęstutis. Pasak K.ir J. Šoblinskų, kai „įsiveli“, kelio atgal nebėra.

Įsikūrę kaimo tipo gyvenvietėje, verslininkai ryžosi įrengti konferencijų salę. Jų nuomone, mažai kur yra patalpų, kuriose vienu metu tilptų apie porą šimtų žmonių. Į salę įrengtas atskiras įėjimas.

Viena iš pokylių salių taip pat turi atskirą įėjimą, barą, tualeto kambarį, taigi klientai gali švęsti nesusitikdami su kitais užeigos lankytojais. Ši salė itin populiari – ji užimta beveik kiekvieną savaitgalį.

Neplanavę viešbučio, Šoblinskai vis tik ryžosi jį įrengti, nes pobūvius užsakantys klientai savo svečius norėdavo apnakvydinti vietoje. Šoblinskai sakė netekę klientų ir per Naujuosius metus dėl to, kad neturėjo viešbučio, todėl ryžosi papildomoms investicijoms. Viešbutis pradėjo veikti prieš pusmetį. Jame įrengta ir pirtis, kurioje netrukus svečiai galės lepintis septynvietėje džakuzi vonioje.

Gamina savo alų

„Virkštininkų dvaro užeigoje“ gaminamas „Virkštininkų dvaro alus“ – filtruotas ir nefiltruotas.

„Alaus skonį kūrėme patys“, - sako Kęstutis ir priduria, kad vis dar tebeieško „virkštininkiško“ skonio.

Per parą Virkštininkuose galima pagaminti iki keturių tonų alaus. Verslininkų žodžiais, pigiai gero alaus nepagaminsi, bet visi ieško pigaus ir skanaus alaus. Savaitgaliais „Virkštininkų dvaro užeigoje“ groja gyva muzika. Kęstutis, statydamas lauko estradą, svajojo, kad joje koncertuos žinomi šalies atlikėjai, muzikinės grupės. Kol kas tai yra neįgyvendinta idėja. Tačiau užeigoje vyksta teminiai vakarėliai, sporto renginiai. Iš „Virkštininkų dvaro užeigos“ buvo transliuojamos radijo „Kelyje“ laidos, kavinėje buvo surengtos pirmosios Lietuvoje boksininkų profesionalų kovos.

„Verslo vizija aiški, bet visa koreguoja rinka“, - sako Kęstutis. Pasak K.ir J. Šoblinskų, kai „įsiveli“, kelio atgal nebėra.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas