Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Šalies Prezidentūroje įvyko tarptautinių konkursų laureatų pagerbimo iškilmės, kuriose Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už muzikinius pasiekimus apdovanojo kretingiškę pianistę Liną Žutautaitę ir jos mokytoją Virginiją Ruzgienę.

Po Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanojimų ceremonijos

Per pastaruosius dvejus – 2011/2012 ir 2012/2013 – mokslo metus L. Žutautaitė tapo 5 konkursų laureate, trijuose jų užėmė pirmąsias vietas. Praėjusiais metais Latvijoje, Daugpilyje įvykusiame IV tarptautiniame jaunųjų muzikų konkurse L. Žutautaitė ne tik užėmė I v. ir tapo laureate, bet ir pelnė specialų prizą už geriausiai atliktą Sergejaus Rachmaninovo kūrinį.

Šiuo metu 15-metė L. Žutautaitė mokosi Stasio Šimkaus konservatorijoje, IX klasėje. Jaunosios pianistės kelio pradžia – Kretingos meno mokykla, kur fortepijono specialybės ją mokė pedagogė Virginija Saudargienė.

„Būtent pirmoji mokytoja ir pastebėjo išskirtinius Linos gebėjimus muzikai, - teigė V.Ruzgienė, kuri L.Žutautaitę dvejus metus mokė Kretingos meno mokykloje ir tebemoko dabar, tik jau – konservatorijoje. – Dirbti su šia mokine – malonumas. Ir aš kiekvieną dieną, kiekvieną pamoką dėkoju Dievui, kad yra tokių vaikų. Mano laimė – kad tai, ką pati sugebu, galiu atiduoti Linai, o ji godžiai ir be jokių išlygų, nuosekliai siekdama galutinio rezultato, sugeria tas žinias“. Mokytoja ekspertė, įvairių konkursų komisijų narė, Lietuvos fortepijono pedagogų asociacijos viceprezidentė, aukšto meistriškumo pamokų autorė V.Ruzgienė prisipažino, jog pedagoginį darbą jau 36 metus ji dirbanti iš pašaukimo: „Ir visada savo mokiniams tvirtinu, jog konkursai – tai būdas tobulėti. Aš noriu, kad grojimas scenoje jiems suteiktų kūrybos džiaugsmą, kad jie interpretuodami kūrinį galėtų atskleisti savo jausmus, emocijas“.

Savo ugdytinės L.Žutautaitės ateitį pedagogė sieja su studijomis Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje, po to – netgi Paryžiaus konservatorijoje.

„Lina nuo pat mažens yra smalsi, labai daug jai atseikėjo ir prigimtis - mergaitė turi viską, ko reikia muzikuoti: muzikinę klausą, intuiciją, intelektą ir begalinį darbštumą bei kruopštumą. Visos prigimtinės savybės būtų nieko vertos, jeigu Lina kasdien nešlifuotų detalių, o konkursuose – neįstengtų mobilizuoti visų jėgų“, - pastebėjo V.Ruzgienė, kuri darbui su mokine dėl būsimų rezultatų skiria visą laisvą laiką.

*

Sveikindama laureatus Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė: „Jūsų laimėjimai tarptautiniuose konkursuose – reikšminga visos mūsų kultūros pergalė. Jūsų pasiekimai įrodo, kad talento neriboja jokios sienos. Niekada nepamirškite, kad būtent Jūs kuriate muzikos ateitį ir nuo Jūsų priklauso, ar išliksime saviti, įdomūs sau patiems ir ar Lietuvos vardas vis garsiau skambės pasaulio scenose“. Mokytojams buvo skirti tokie žodžiai: „Nuoširdžiai dėkoju jums už ištikimybę savam pašaukimui – vesti jauną žmogų kūrybos keliu ir padėti jam suprasti, kad talentas – didžiulė dovana. Neabejokite šio darbo reikšme ir didžiuokitės savo mokinių pasiekimais“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas