Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokyklų lankytojus registruoja budėtojos

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Kuprinė
  • 2007-02-23

Nė vienas pašalinis asmuo, netgi tėvas ar buvęs mokinys, neturi teisės vaikštinėti po mokyklą, kada užsimanęs. Prie durų svečius ir lankytojus pasitinka budėtojos, kurios, jeigu neužregistruoja, tai būtinai pasiteirauja, pas ką ir kokiu reikalu atėjo pašalinis žmogus.

Keturių miesto ugdymo įstaigų vadovai tvirtino, kad jėga budėtojos niekam durų neužtveria, nes jų darbas kitoks. Budėtojų pareiga - pastebėti ir užfiksuoti, kas, pas ką ir kada atėjo į mokyklą.

Teiraujasi, ko užsuko į mokyklą

“Mokyklos durų neužrakiname, bet atėjusius lankytojus visuomet pasitinka budėtoja, - sakė Simono Daukanto vidurinės mokyklos direktorė Adelė Jonauskienė. – Ji pasiteirauja, pas ką ir kokiu reikalu atėjo lankytojas“.

Kodėl lankytojas atėjo į mokyklą, budėtoja neklausia tik vienu atveju – kai žmogus atėjo susitikti su direktore. Dažniausiai į mokyklą ateina moksleivių draugai. Jiems fojė pastatytas suoliukas, kur draugai gali bendrauti per pertrauką. Jeigu budėtojai kyla kokių abejonių dėl lankytojų, ji į pagalbą kviečia direktorę arba mokytojus.

Iš pradžių, pasak direktorės, buvo nepatenkintų tokia tvarka, bet palengva visi prie to priprato. A.Jonauskienė sakė, kad šios tvarkos savo valia neatsisakytų, nes mokykla įsikūrusi ne pačiame ramiausiame miesto rajone. Prie mokyklos dažnai stoviniuoja automobiliai, o mokyklos teritorijoje dažnai esti svetimų žmonių. Pasak direktorės, registravimas leidžia išvengti ir tokių nepageidautinų dalykų, kaip tarpusavio santykių aiškinimasis, kai į mokyklą ateina svetimi jaunuoliai.

Įvairių grėsmių moksleiviams daugėja. Jeigu anksčiau tik iš užsienio pasiekdavo žinios apie aukštomis tvoromis aptvertas mokyklas, saugomas specialių tarnybų, tai apie tokias saugos galimybes vis dažniau prabylama ir Lietuvoje, kai prie mokyklų policija sulaiko kvaišalų platintojus.

Kiemas saugos nuo pavojingų pramogų

Jurgio Pabrėžos gimnazijoje lankytojai nėra registruojami, bet prie durų juos pasitinka budėtoja arba budintys mokytojai, kurie pasiteirauja, ko svetimas žmogus ieško gimnazijoje. Pasak gimnazijos direktorės Birutos Mikienės, anksčiau mokykloje ypač lankydavosi buvusieji, bet ne patys ramiausi mokiniai. Pastaruoju metu tokių lankytojų sumažėjo.

Daugiausiai problemų, pasak direktorės, kyla vakarais, kuomet mokykloje vyksta renginiai. Budėtojams ir mokytojams tenka patirti psichologinį spaudimą, valyti apspjaudytas duris.

Pranciškonų gimnazijoje budėtojos dirba nuo ankstyvo ryto iki 22 val., kuomet baigiasi papildomo ugdymo užsiėmimai, treniruotės. Pasak direktoriaus Andriaus Mizgirio, budėtoja mokykloje labai reikalinga, ypač per pamokas ir joms pasibaigus, kai mokykla ištuštėja.

Pranciškonų gimnazija, kaip ir daugelis kitų mokyklų, yra lankoma svetimų jaunuolių. Žinodami, kad fojė pasitiks budėtoja, jie stoviniuoja prie laukujų durų. Jaunuoliai rūko, keikiasi, užgaulioja moksleivius. Tuomet budėtojoms į pagalbą eina gimnazijos vadovas.

Po kelerių metų, pasak A.Mizgirio, mokykla turėtų turėti uždarą kiemą, todėl laukujes duris būtų galima užrakinti. To reikia ne tik dėl lankomumo. Laiptai iš gimnazijos veda tiesiai į J.Pabrėžos gatvę. Dar viena grėsmė – ledu pasidengiantis tvenkinys, kuriam neatsispiria ne tik mažieji. Ne vienam, sušlapusiam kojas ar net įlūžusiam iki juosmens, teko eiti namo persirengti.

Svetimas žmogus nelieka nepastebėtas

Marijono Daujoto vidurinės mokyklos direktorius Gerardas Trumpis į mokyklą yra kvietęs ir policijos pareigūnus. To vadovui teko imtis tuomet, kai į mokyklos valgyklą užsuko įkaušęs vyrukas. Policijos prisireikė ir bandant iš mokyklos kiemo išprašyti automobiliais čia atvykusius jaunuolius. Nors prieš įvažiavimą į kiemą yra ženklas, draudžiantis eismą, motorizuoti jaunuoliai sustoja po langais ir garsiai leidžia radijo imtuvus, trukdydami besimokantiesiems.

G.Trumpis nė nesitiki, kad retkarčiais užsukantys policijos pareigūnai ir prie durų įkurdinta budėtoja padarys tvarką. Tačiau mokyklos vadovas sako, kad budėtoja, registruojanti mokyklos svečius, atlieka prevencinį darbą. Kiekvienas svetimas žmogus žino, kad jį matė, užregistravo, o jei kilo įtarimų – ir patikrino, pas ką jis lankosi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas