Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Trylikametė karteniškė moksleivė Sandra Liaudinskytė laimėjo Signatarų namų surengtą atviruko ir plakato konkursą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Jos grafikos darbas buvo atrinktas iš 250 visos Lietuvos moksleivių darbų ir išleistas kaip atskiras atvirukas.

Atsiimti diplomą Sandra kartu su konkursui ją rengusia dailės mokytoja Kristina Pocevičiene buvo pakviestos į Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namus Vilniuje. Už moksleivės parengimą konkursui, pilietiškumo ir tautiškumo ugdymą mokytojai K.Pocevičienei padėkos raštą įteikė Signatarų namų direktorė Birutė Kulnytė.

Kartenos vidurinės mokyklos septintokė Sandra Liaudinskytė laimėjo atviruko, skirto Lietuvos Nepriklausomybės dienai, respublikinį konkursą. Mergaitei padėjo pasirengti dailę dėstanti mokytoja Kristina Pocevičienė.
Atviruką nupiešė per du vakarus

Pasak Kartenos vidurinės mokyklos dailės ir technologijų mokytojos K.Pocevičienės, kai iš Signatarų namų atėjo pasiūlymas dalyvauti konkurse, iš jų mokyklos buvo išsiųsta per 10 įvairių amžiaus grupių moksleivių darbų. Atėjo atsakymas, kad į Vilnių yra kviečiamos tik S.Liaudinskytė su mokytoja.

„Tik Signatarų namuose sužinojome, kad keturi diplomantų darbai, tarp jų ir Sandros grafikos piešinys, išleisti kaip atskiri leidiniai – du atvirukai ir du plakatai. Jie jau platinami užsienio lietuvių bendruomenėse, - pasakojo K.Pocevičienė. – Darbus vertino žinomi Vilniaus dailės akademijos profesoriai: plakatistas Juozas Galkus ir grafikas Albertas Gurskas. Profesoriai pabrėžė vaikų darbų originalumą ir tikino, jog iš vaikų kūrybos patys semiasi idėjų. Jų manymu, vaikų kūryba yra pati nuoširdžiausia“.

Sandra sakė, jog savo atviruką piešė spalvotais pieštukais ir nupiešė jį per du vakarus. Nepriklausomą Lietuvą mergaitė pavaizdavo kaip platų erdvų kelią, vedantį žiburio link. „Lietuvoje gyvenimas kasmet gerėja. Vėliavos ant namų – valstybingumo simbolis. Manau, kad Lietuvoje greit visiems bus gera gyventi. Niekas nebenorės važiuoti iš savo šalies“, - taip savo piešinio idėją apibūdino septintokė.

Po konkurso kretingiškės apžiūrėjo Signatarų namus, kuriuose jas sužavėjo išlikusios 1918 m. Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų relikvijos: asmeniniai daiktai, buities reikmenys, baldai. Sandrai ypač patiko gramofonas, kuriuo, kaip ji sužinojo, Jonas Basanavičius klausėsi pasakų.

Šis laimėjimas – ne pirmas S.Liaudinskytei bei jos mokytojai K.Pocevičienei. Pernai Sandra dalyvavo Vladimiro Spivakovo labdaros fondo surengtame tarptautiniame festivalyje „Maskva pasitinka draugus“. Ji išsiuntė grafikos darbą, kuriame pavaizduotas saulės motyvas, puoštas žemaitiška ornamentika, ir pelnė apdovanojimą.

Trys karteniškės septintokės, tos pačios klasės moksleivės, tapo rajono dailės olimpiados nugalėtojomis. Nuotr. iš kairės: Giedrė Drungilaitė, Laura Jonušaitė ir Sandra Liaudinskytė.
Olimpiados nugalėtojos - klasiokės

Šiemet S.Liaudinskytė kartu su dar dviem klasės draugėmis dalyvavo rajono dailės olimpiadoje. Visos trys mergaitės tapo jos nugalėtojomis.

Sandra laimėjo pirmąją paskatinamąją vietą. Olimpiados nugalėtoja tapo jos klasiokė Giedrė Drungilaitė. Pavasarį Giedrė vyks į respublikinę moksleivių olimpiadą. Septintokė karteniškė Laura Jonušaitė rajono olimpiadoje užėmė II vietą. Mergaites olimpiadai taip pat rengė mokytoja K.Pocevičienė.

Šios moksleivės, mokytojos žodžiais, yra pačios šauniausios jaunosios menininkės. Jos nelanko Meno mokyklos, tik – dukart per savaitę mokyklos dailės būrelį. „Jos turi įgimtą talentą piešti ir turtingą fantaziją, - mergaičių gebėjimus aukštai vertino mokytoja. - Giedrė vienąsyk prasitarė, jog pradinėse klasėse nemokėjusi piešti. Staiga vienądien, ji pasakė, kad jai akys atsivėrusios“.

„Tai mokytoja mus uždegė kūrybai. Savo vidumi ir energija ji traukia kaip magnetas“, - tvirtino kūrybingoji trijulė. „Matyt, pati Kartena jų ranką vedžioja“, - mergaitėms pritarė mokytoja. Sandros, Lauros ir Giedrės bei jų bendraamžių darbai puošia ir dar papildomai papuoš Kartenos mokyklą: mokytojų kambarį, biblioteką, kabinetus. Prancūzų kalbos bibliotekai sukurtas koliažo triptikas, kuriame pavaizduoti: sraigė su sraigiukais, gaidys bei vynuogės. Bibliotekai – kompozicija „Pelėda su pelėdžiuku“ bei „Gyvybės medis“, lietuvių kalbos kabinetui – paveikslas „Eglė – žalčių karalienė“.

Pasak socialinės pedagogės Vidos Tamošauskienės, patys karteniškiai nebesistebi skoningai išpuošta mokykla. Tai maloniai nustebina tik svečius. Kad mokykloje išradingai ir kūrybingai puoselėjama pasirinkta etnokultūros kryptis, anot jos, yra didelis mokytojos K. Pocevičienės nuopelnas.

Septintokių trijulės tapybos darbai buvo eksponuojami ir Žiemos sode surengtoje parodoje „Žemaitijos dvarų kultūra“.

Šiuo metu Kartenos moksleivių dailės darbai puošia rajono Savivaldybės pastato fojė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas