Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tremtinių bendruomenei – ketvirtis amžiaus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2013-12-03

Praėjusį savaitgalį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kretingos filialas paminėjo savo veiklos 25 metų jubiliejų.

Jau 15 metų Kretingos tremtinių bendruomenei vadovauja Valerija Žalienė.

Po iškilmingų šv. Mišių Kretingos bažnyčioje, kur buvo pašventinta nauja Kretingos tremtinių vėliava, padovanota tautodailininkės Virginijos Laučienės, būrys buvusių tremtinių, jų artimųjų, draugų bei svečių patraukė Kretingos kultūros centro link.

Tremtinius pasveikinus Kretingos rajono merui Juozui Mažeikai, žiūrovų salė suskambo dainomis bei poezijos posmais. Širdį veriančias tremtinių dainas atliko Kretingos kultūros centro tremtinių choras „Atminties versmė“, vadovaujamas Rūtos Jurgutienės. Tremtinės Agotos Daugnoraitės eilėmis skausmingus sudraskytos širdies, tėvynės ir artimųjų ilgesio išgyvenimus prikėlė Kultūros centro skaitovės Birutė Laučienė ir Diana Žukauskaitė. O jungtinis Kultūros centro skyrių ansamblis romantiškomis dainomis sukūrė itin jaukią šventinę nuotaiką.

Po koncerto Kretingos tremtinius bei politinius kalinius pasveikino jų filialo pirmininkė Valerija Žalienė. Ji trumpai priminė nuveiktus darbus: organizacija įsikūrė Nepriklausomybės priešaušriu – 1988 m. spalio 12 d. Pirmoji vadovė buvo amžinybėn jau iškeliavusi Danutė Krakauskienė, - jos rūpesčiu Lietuvos Respublikos Seime Kretingos tremtiniams atstovavo Antanas Švitra. Kelerius metus organizacijai vadovavo Irena Milašienė, o nuo 1998 m. ir jau 15 metų – pati V.Žalienė.

Kretingos tremtinių bendruomenė įgyvendino per 20 įvairių projektų, siekdama įamžinti tremties paveldą, perduoti vertybes jaunajai kartai. 2006 m. asociacija „Tremties dienoraštis“ surengė ekspediciją į Krasnojarsko kraštą, o medžiagą išleido leidinyje „Aš einu senelių, tėvų pramintu kančių keliu“ ir sukūrė apie tai filmą.

Naujosios vėliavos fone – Kretingos tremtinių choras „Atminties versmė“ su savo ilgamete chorvede Rūta Jurgutiene.

Šiandieną Kretingos politinių kalinių ir tremtinių bendruomenėje yra 112 narių.

V.Žalienė už ilgametę bendrystę padėkojo: Kretingos kultūros centrui - už šiltas sales susibūrimams, M.Valančiaus bibliotekai – kad pagelbsti rašant ir išleidžiant tremtinių prisiminimus, Kretingos rajono mokykloms – kad neužmiršta tremties istorijos, bendraudami su tremtiniais, kurių kasmet vis mažėja.

Kretingiškiams tremtiniams tądien buvo perduoti sveikinimai nuo Seimo narių Vilijos Aleknaitės-Abramikienės bei Agnės Bulotaitės. Už puikius įgyvendintus projektus ir turtingą kultūrinę saviraišką V.Žalienei ir jos vadovaujamai tremtinių bendruomenei dėkojo Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė, Kultūros centro vadovas Pranas Razmus, Kretingos muziejaus vadovė Vida Kanapkienė bei bendraminčiai iš Šilutės.

O Simono Daukanto pagrindinės mokyklos direktorė Adelė Jonauskienė padėkojo tremtiniams už neišdildomas gyvosios istorijos pamokas ir pasidžiaugė, kad ryšius su tremtinių bendruomene jų mokykla palaiko V.Žalienės, buvusios jų mokyklos mokinės, iniciatyva.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas