Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pagyvenusių žmonių dienai paminėti Kretingos kultūros centre įvyko Trečiojo amžiaus universiteto senjorų popietė „O, kad galėtų papasakoti medžiai“. Šiuo renginiu senjorai pradėjo ir naujuosius mokslo metus. Popietėje susirinkusieji klausėsi Simono Daukanto pagrindinės mokyklos mokinių parengtos meninės programos, išsiilgę vienas kito šnekučiavosi bei linksmai leido laiką.

Popietę senjorai pradėjo sugiedodami universiteto himną. Renginys taip pat buvo skirtas ir Tarmių metams. Ta proga paskaitą „Lietuvių tarmių šiandiena – būti, keistis, išlikti“ susirinkusiems skaitė Šiaulių universiteto prorektorius Juozas Pabrėža. Po paskaitos kalbininkas džiaugėsi auditorija, kuri nuoširdžiai klausėsi jo paskaitos. Jis sakė, kad vesdamas paskaitą jautė tikrą, nesuvaidintą ryšį su klausytojais. Senjorai liko nustebinti lietuvių tarmybių ypatybėmis, prisiminė žemaitiškų senų žodžių. Renginio pabaigoje senjorai dar ilgai nesiskirstė namo – žaidė, šoko, vaišinosi prie bendro stalo.

„Gražiai pasenti yra menas“,- tokie žodžiai sveikinimo kalboje nuskambėjo iš sveikintojų lūpų. Senjorams sveikinimo žodį tarė Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, vicemeras Vytautas Ročys, Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila, PŠC centro direktorė Adelė Mazeliauskienė.

Šiais mokslo metais TAU Kretingoje pradėjo lankyti 148 senjorai. Universitetą norėtų lankyti dar daugiau senjorų, tačiau dėl vietos stygiaus priimti naujų žmonių centrui nepavyksta. PŠC centro direktorė pasakojo, jog būtų šaunu, kad artimiausioje ateityje pavyktų įgyvendinti jau parengtą projektą paskaitų salei įrengti, tačiau reikalingas finansavimas – apie 180 tūkst. litų, kurio vis negaunama. Anot centro direktorės, ateityje planuojama universiteto padalinius įkurti ir kitose rajono gyvenvietėse – norinčiųjų lankyti TAU yra nemažai Salantuose, Darbėnuose. Juose savanoriškais pagrindais dirbtų kultūros darbuotojai, pedagogai. Universitetas suskirstytas į tris fakultetus, kuriuos kuruoja trys Pedagogų švietimo centro specialistės. Aušra Zebitienė vadovauja Kultūros ir meno fakultetui, Gėnė Benetienė – Kraštotyros ir pažinimo fakultetui, o Aurelija Jedenkienė – Sveikatos ir dvasinio tobulėjimo fakultetui. Kiekvienas senjoras pagal savo pomėgius pasirenką fakultetą. Iš viso TAU Kretingoje iš rajono Savivaldybės biudžeto metams atitenka 10 tūkst. litų. Nors tai - gana nedideli pinigai, veiklos senjorai turi nemažai. Po du kartus per mėnesį, o kartais ir dažniau susirenkantys kretingiškiai aktyvūs, imlūs renginiams. „Šie senjorai neretai visą gyvenimą dirbo Kretingoje ir paskyrė dalelę savęs šiam miestui, todėl dabar nori, kad nebūtų užmiršti ir likti be veiklos, tad yra iniciatyvūs, labai aktyvūs. Patys juokaudami sako, kad galėtų įsirengti patalpas paskaitoms – imtis statybos darbų“,- gražiai apie Kretingos senjorus atsiliepė Adelė Mazeliauskienė. TAU veikloje taip pat dalyvauja keletas senjorų iš Kūlupėnų, Pryšmančių, Kartenos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas