Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(964) 2015-07-21

Vietoje vienos iš senųjų „Kretingos grūdų“ džiovyklų montuojama pažangi vokiečių kompanijos „Buhler“ džiovykla bus gerokai galingesnė ir ekonomiškesnė.

Naująjį derliaus sezoną bendrovė „Kretingos grūdai“ pasitinka su europinio lygio technologijomis: Kretingoje ir Rokiškyje baigiamos montuoti ekonomiškos vokiečių firmos „Buhler“ džiovyklos ne tik paspartins džiovinimą ir sumažins eiles, bet bus pirmosios Baltijos regione.

Beveik 1 mln. eurų atsiėjusios naujosios džiovyklos, bendrovės „Kretingos grūdai“ vykdomojo direktoriaus Stepono Baltuonio teigimu, – lyg „Mercedes“ tarp automobilių.

„Šios kompanijos naudojamos technologijos ir pasiekimai pažangiausi Europoje. Džiovinimo sistema – patentuota ir leidžia paskirstyti temperatūrą vienodai per visą rezervuaro aukštį. Žinoma, ne visi ryžtasi įsigyti tokias sistemas – jos pakankamai brangios, tačiau kadangi mūsų bendrovė jų įsigijo dvi, gavome didžiulę nuolaidą“, – sakė S. Baltuonis.

Veiks našiau ir ekonomiškiau

Liepos 30 d. Kretingoje planuojama atidaryti džiovykla – 78 tonų per valandą našumo, 4 proc. drėgmei sumažinti (nuo 18 iki 14 proc.). Rokiškio džiovykla mažesnė, jos našumas – 50 tonų per valandą.

„Naujos džiovyklos reikėjo dėl kelių priežasčių. Senosios rusiškos ir lenkiškos džiovyklos jau paseno morališkai, galima sakyti, jog atitarnavo savo ir yra labai neekonomiškos. Vienos jų vietoje ir montuojama naujoji, gerokai galingesnė ir ekonomiškesnė visais atžvilgiais, – sakė S. Baltuonis. – Dar viena priežastis – per patį piką, ypač lietingais metais, nespėdavome džiovinti, todėl nuo rugpjūčio 10–15 d. iki rugsėjo susikaupdavo keli tūkstančiai tonų nedžiovintų grūdų.“

S. Baltuonio žodžiais, „Buhler“ džiovyklos galimybės – kur kas didesnės. Nors džiovykla labiausiai pritaikyta pagrindinėms kultūroms – kviečiams ir miežiams – džiovinti, bendrovė tikisi, kad joje galės džiovinti ir kukurūzus, kurie sudaro apie 5-10 proc. visų bendrovės džiovinamų kultūrų.

„Šiuo metu Lietuvoje gerokai išaugo ir žirnių bei pupų plotai – tai kultūros, kurioms reikia ilgesnio džiovinimo laiko, todėl, turėdami naująją džiovyklą ir esamas, „Kretingos grūdai“ bus pajėgesni“, – komentavo vykdomasis direktorius.

Negana to, naujoji džiovykla apšiltinta, kad būtų prarasta kuo mažiau energijos ir kuo daugiau jos atiduodama grūdams džiovinti.


Kaip pasakoja Skuodo rajono Klaišių kaimo gyventoja Aldona Sėlenytė-Kaušienė (g. 1922 m.), pirmosios tremties bangos 1948 metais jos tėvų šeimai pavyko išvengti, nes užtarė šių žentas, o jos svainis Boleslovas Gūžė, dirbęs Skuodo partijos komitete. Paskambinęs į sostinę pačiam LTSR Aukščiausios Tarybos prezidiumo pirmininkui Justui Paleckiui, argumentavęs, jog tos šeimos vežti nevalia, nes sovietinėje armijoje tarnauja du vaikai – Napaleonas ir Liudvikas.


Rudenį į posėdžių salę sugrįžusiems parlamentarams gali iš karto sugižti nuotaika. Mat teks pakartotinai darbuotis prie ankstesnių nei į tvorą, nei į mietą priimtų sprendimų. Tarp tokių, kuriuos visgi reikės išsiilsėjusiems seimūnams taisyti, bus ir Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės šių metų liepos pradžioje Seimui vėl grąžintos svarstyti Visuomenės informavimo įstatymo pataisos. Jas praėjusių metų spalį atžagariai atmetę Seimo nariai atvėrė kelią politinėms partijoms valdyti žiniasklaidą ir manipuliuoti visuomenės nuomone. Atrodo, jog demokratinėje valstybėje taip negalėjo atsitikti, tačiau mūsų Seimo valia taip lyg ir buvo atsitikę.


Vaikų stovyklėlė „Vasaros artelė malūne“ į 7 dienų trukmės programą šiemet papramogauti Kretingos dvaro malūne sukvietė 7 – 11 metų amžiaus vaikus iš Kretingos rajono.


Penktadienį Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje Žemaičių Kalvarijos kalnais ir medžio raižiniais nuvilnijo Lietuvos muziejų kelio renginys „Širdies rožančius“.


  • Iš policijos suvestinių

KRETINGOS m.

ŽEMAITĖS al. automobiliu „Volvo S60“ važiuodamas nuo Šiaulių pusės ir sukdamas sankryžoje į kairę Klaipėdos link, 1988 m. gimęs klaipėdietis D. P. susidūrė su priešpriešiais važiavusiu „Opel Astra“, kurį vairavo 1989 m. gimęs vydmantiškis M. S. Abu vairuotojai buvo blaivūs, abu teigia važiavę degant leistinam žalios spalvos šviesoforui. Sužalota 1990 m. gimusi „Volvo“ keleivė L. P.

PANEVĖŽIO g. gyventojas R. T. pastebėjo, jog iš namo kieme esančių pagalbinių patalpų pavogti įvairūs lengvo lydinio ratlankiai su padangomis ir be jų. Padaryta 2 tūkst. Eur žala. Signalizacija neįrengta, turtas nedraustas. Įvykis tiriamas.

KRETINGOS r.

LAZDININKŲ k. darbėniškis J. K. pastebėjo, kad, išlaužus ten esančio jo negyvenamojo namo garažo lango užkaltas lentas, patekta į vidų. Dingo sidabrinės spalvos karutis, elektrinis grąžtas, žoliapjovė, žoliapjovės diržas, guminiai batai, akmens vata, įrankių dėžė su įrankiais, 3 gulsčiukai, krištolinė sausainių vaza. Turtas nuo vagysčių nedraustas, signalizacija neįrengta. Įvykis tiriamas.

Užregistruoti 3 smurto artimoje aplinkoje atvejai. Liepos 17 d. apie 14 val. Kretingoje, Daukanto g., neblaivus vyras (1,85 prom.) kumščiu smogė žmonai į veidą. Panašiai nutiko ir liepos 19 d. Laukžemės kaime – išgertuvių metu įsižiebus konfliktui, vyras delnu pliaukštelėjo moteriai per veidą ir pats iš įvykio vietos pabėgo. Vaineikių k. taip pat neblaivus (1,98 prom.) vyras ne tik žmoną aptalžė, bet puolė dar ir ant vaikų, grasino juos sumušti.

Policijos pareigūnai mušeiką uždarė į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro rūpesčiu šią vasarą plaukti išmoko 40 įvairaus amžiaus vaikų. Pagal programą „Plaukimo mokyklėlė“ vaikus plaukti moko patyrusi pedagogė Virginija Valiūnienė. Ji jau planuoja trečią pamainą, kurios pradžia – liepos 25 d. 11 val. prie vadinamojo trečiojo tvenkinio.


Kretingos rajono savivaldybėje viešėjo iš svečių šalių atvykusios merginos savanorės, kurios į Lietuvą atkeliavo turėdamos tikslą padėti vargstantiems.


Kas sumokės už kupetą žvyro?

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema

Į redakciją užsukęs Kretingos m. Vytauto g. gyventojas Vincas Paulauskas teigė nesuprantąs, kodėl gyventojai privalo padengti bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ išlaidas.


Šukės šventė: skambi, bet negausi

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės

Į tradicinę vasaros šventę, šįkart pavadintą „Sodžiaus takais“, šeštadienį susirinkę šukiškiai atviravo – esą orai jų kaime kaip užkerėti: pernai iki žemės lenkė karštis, o šiemet laistė lietus.


Šeštadienį Kalniškiuose tradiciškai vykusios vasaros šventės „Šiapus ir anapus Alantos“ organizatoriai užduočių ir konkursų parengė ne tik vyresniems, bet ir mažiausiems bendruomenės gyventojams. Šventę suorganizavo Kretingos kultūros centro Kalniškių skyrius ir Kalniškių bendruomenės taryba.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas