Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(92) 2006-11-28

Kai noras - didesnis už baimę

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Pirmas puslapis
Juodupėnų moterys po aerobikos užsiėmimo – truputį pavargusios, bet patenkintos. Viduryje – užsiėmimus vedantis Giedrius Petrulis.

Kretingos kultūros centro Juodupėnų filiale du kartus per savaitę į aerobikos užsiėmimus susirenka grupė moterų. Tačiau moterys baiminasi, kad ant jų neužgriūtų lubos ar kurią dieną jos nerastų užkaltų durų.

Geras pavyzdys - užkrečiantis

Pasak filialo vedėjos Danguolės Vaičekauskienės, dvi juodupėniškės - Daiva Petrulienė ir Vita Beniušienė – važinėjo į aerobikos užsiėmimus Salantuose. Jos taip susižavėjo aerobika ir taip vaizdingai papasakojo kitoms moterims, kad ir šios užsimanė lankyti užsiėmimus. Kad nereikėtų visoms važinėti į Salantus, vedantįjį aerobikos užsiėmimus Giedrių Petrulį moterys pasikvietė į Juodupėnus. Parduotuvėje buvo pakabintas skelbimas, kad moterys kviečiamos į aerobikos užsiėmimus. Juos lankyti panoro beveik dvidešimt moterų.

- Jei kursai būtų nemokami, tai prisirinktų dar antra tiek,- sakė D.Vaičekauskienė.

Moterys, nenorėdamos, jog paaugliai spoksotų pro langus, juos užsidangstė.

- Seniūnas net klausia, ką mes veikiame užsidangsčiusios langus: nuogos lakstome ar kokią sektą įsteigėm, - juokėsi linksmai nusiteikusios moterys.

Aerobikos užsiėmimai prasideda pusę devynių vakare. Pasak moterų, tokiu metu namuose jau viskas padaryta - pašerti gyvuliai ir šeimyna pamaitinta, tad jos gali sau leisti valandą pasimankštinti. Moterys teigė, kad užsiėmimų metu atliekami pratimai skiriasi nuo fizinio darbo namuose. Jie padeda atsipalaiduoti, pagerina kraujo apytaką, teigiamai veikia sąnarius. Moterys susirado net meistrą, kuris daro suoliukus pratimams atlikti.


Kretingoje pradėtas Mėguvos gatvės remontas, o ties sodininkų bendrija „Ąžuolas“ įrenginėjamos dvi autobusų sustojimo aikštelės. Abu objektai bus baigti sutvarkyti kitais metais.


Už Europos Sąjungos ir Savivaldybės pinigus planuojama sutvarkyti apie 50 km melioracijos griovių, esančių Grūšlaukės apylinkėse. Kretingos rajone planuojama įgyvendinti projektą, kurio vertė – vienas milijonas litų. ES lėšos sudarytų 90 proc. projekto vertės, Savivaldybės – 10 proc.


“Šie metai ūkininkams buvę nekokie. Tačiau šį vakarą pamirškime viską – karves, fermas, nušalusius ir išdžiūvusius pasėlius. Ir pakelkime tostą už visus žemdirbius ir už jų metus”, - skelbdamas pirmąjį rajono žemdirbių vakaronės tostą kalbėjo vienas iš jos iniciatorių, Žemės ūkio rūmų atstovas Juozas Abelkis.


Surengusi seminarų ciklą visoje Respublikoje, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) neaplenkė ir mūsų rajono: seminaras-lauko diena įvyko jaunų ūkininkų – Odetos ir Edvino Maldarių - augalininkystės ūkyje.


Įtariamas nužudęs motiną

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Penktadienį buvo sulaikytas ir trims mėnesiams suimtas 38 metų Vaineikių kaimo gyventojas. Vyriškiui pateikti įtarimai mirtinai sužalojus motiną.

Lapkričio 22 d. savo namuose Vaineikių kaime buvo rasta negyva 60 metų moteris.

Manyta, kad ją ištiko staigi mirtis. Moters lavonas buvo išvežtas į Teismo medicinos instituto Klaipėdos ekspertinį skyrių. Skrodimo metu specialistai nustatė, kad moteris mirė ne natūralia, o smurtine mirtimi.

Ekspertams pateikus pirmines išvadas dėl galimo nužudymo, buvo sulaikytas moters sūnus.

Pirminiais policijos duomenimis, motina ir sūnus susiginčijo. Ginčo metu vyriškis motinai spyrė į krūtinę. Manoma, kad moteris mirė nuo patirtų sužalojimų.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

J.PABRĖŽOS g.

Sekmadienio vakarą apleistame malūne, esančiame prie lurdo, degė šiukšlės ir čiužinys. Šiame statinyje glaudžiasi benamiai.

ŽEMAITĖS al.

Trečiadienį 60 metų kretingiškis K.A.M., būdamas neblaivus (1,49 promilės girtumas), vairuodamas automobilį „VW Passat“, lenkdamas kliudė „Mercedes Benz 200“ ir jį apgadino. K.A.M. iš eismo įvykio pasišalino. Po eismo įvykio Žemaitės alėjoje K.A.M. nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į pakelės medžius. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti du automobiliai.

ROTUŠĖS a.

Ketvirtadienį Kretingos ligoninės reanimacijos skyriuje mirė 37 metų benamis. Į ligoninę jis buvo atvežtas iš Rotušės aikštės, kur iškviesti medikai jam konstatavo klinikinę mirtį.

ŠIAULIŲ – PALANGOS kelias.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį 17 metų kretingiškis, būdamas neblaivus (1,43 prom.), neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, vairuodamas automobilį ,,VW-Passat”, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Eismo įvykio metu susižalojęs vairuotojas išleistas gydytis ambulatoriškai.

DARBĖNAI.

Penktadienio rytą Auksodžio kaimo gyventojo vairuojamas automobilis partrenkė staiga į važiuojamąją kelio dalį išbėgusią 66 metų Plokščių gyventoją O.A. Moteris nuo patirtų sužalojimų mirė eismo įvykio vietoje.

Šeštadienio vakarą Pajuodupių kaimo gyventojo vairuojamas automobilis partrenkė į pagrindinį kelią įvažiavusį dviratininką – 35 metų grūšlaukiškį R.K. Eismo įvykio metu sužalotas dviratininkas, kuris dėl patirtų sužalojimų išvežtas į Klaipėdos miesto ligoninę. Iš vairuotojo paimta kraujo girtumui nustatyti.

PADVARIAI.

Trečiadienį grįžęs iš darbo padvariškis sužinojo, kad buvo įsibrauta į jo gyvenamojo namo verandą, iš kur dingo jam priklausantys daiktai: elektrinis gręžtuvas ,,Nupover”, mobiliojo telefono ,,Samsung” įkroviklis bei universalaus atsuktuvo galvučių rinkinys.

ERLĖNAI.

Ketvirtadienio rytą prie pagrindinės kaimo gatvės esančiame vandens griovyje rastas 45 metų erlėniškio V.P. lavonas be išorinių smurto žymių.

RAGUVIŠKIAI.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį degė apleistas ūkinis pastatas. Manoma, kad gaisras kilo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi. Medinis pastatas sudegė.


Patogiausia - matyti Dievą danguje

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Parapijose
Uždegdami žvakutes parapijos tikintieji tarsi bendroje maldoje išreiškė savo prašymus bei maldavimus.

Tris dienas praėjusį savaitgalį Kretingos katalikų parapijos tikintieji šventė Kristaus Karaliaus šventę, kurioje šlovinimą papildė pramoginiai renginiai: paroda, koncertai. Šeštadienio vakarą po pamaldų su žvakutėmis, simbolizuojančiomis troškimus ir viltis, parapijiečiai išėjo į šventorių, kur dangų nušvietė spalvingas fejerverkas.

Kristaus Karaliaus šventę Kretingoje prieš dešimtmetį atgaivino čia klebonavęs brolis Gediminas Numgaudis (dabar jis - Pakutuvėnų parapijos klebonas).

Ši šventė katalikiškajame pasaulyje yra palyginus jauna: ją 1925 m. įvedė popiežius Pijus XI. Jos prasmė yra susijusi su katalikiškos valstybės idealu. Pranciškono brolio Kazimiero žodžiais, popiežius Pijus XI norėjo išreikšti socialinį Kristaus karaliavimą Bažnyčioje. Praėjus vienam pasauliniam karui ir bręstant kitam, buvo išreiškiama Bažnyčios – taikos skelbėjos – pozicija.

Apie tai, kad šiuolaikinis pasaulis atsidūrė tokioje įtemptoje situacijoje, kur be Kristaus pagalbos neapsieisime, šeštadienio pamaldose akcentavo ir Lietuvos pranciškonų provincijos provincijolas Sigitas Jurčys. „Yra lengva matyti Dievą danguje. Bet Kristus moko matyti jį savo artimame žmoguje, tuomet ir pasidaro nepatogu gyventi. Dėl to žydai ir nukryžiavo Jėzų, kuris skelbė, kad Dievo karalystė – mumyse, mūsų širdyse. Tos karalystės nėra geografine prasme, nes ji, Jėzaus žodžiais, „ne iš čia“. Jėzus neišduoda paso. „Pasas“ yra Evangelija. Ir jeigu norime laimės kitiems ir sau, turime gyventi pagal Kristaus karaliaus įstatymus. Kitaip vėl liesis upės kraujo. Istorija parodo, kiek nekaltų žmonių kraujo išlieta, kad būtų sukurtos Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos imperijos su jų karaliais: Stalinu, Napoleonu, Hitleriu. O Kristus pats pasirinko savąją karalystę statyti tik ant savo kraujo“, - apie taikos karaliaus - Kristaus – socialinio statuso reikšmę kalbėjo provincijolas.


“Baltijoje" ilsisi ne tik išrinktieji

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Verslas

Poilsio namus "Baltija" Palangoje su garsiąja "Brežnevo" vila dar ir šiandieną žmonės mano esant išrinktųjų valdžios ponų rojumi. Tačiau 1991 metais įsteigta valstybinė įmonė "Baltija", apjungusi sovietinės nomenklatūros Palangoje turėtas poilsiavietes, yra prieinama ir kiekvienam mirtingajam.


Už gamtos teršimą - baudos

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Gamtosauga

Aplinkosaugininkai įpareigoti 2007 m. griežčiau kontroliuoti, kaip rajono gyventojai ir įmonės tvarko nuotekas, pakuotes, kaip laikosi mobiliosios taršos reikalavimų.


Paminėjo mokyklos jubiliejų

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Jubiliejai
Rima Narkienė (pirmoji iš kairės) Rūdaičių pagrindinei mokyklai, švenčiančiai 85 metų jubiliejų, vadovauja jau 20 metų.

Rūdaičių pagrindinė mokykla atšventė 85-erių metų jubiliejų.

Jonas Enzinas tuometinę Rūdaičių pradžios mokyklą baigė 1939 m. pavasarį. Jo klasės dienynas neišliko. Tačiau 79-erių metų vyriškio atmintyje gyvi tebėra klasės draugai, mokytojas Jonas Folkmanas ir jo žmona, kurie J.Enziną mokė mokslo pradmenų.

Dabar J.Enzinas gyvena Kretingoje. Sugrįžimas – artimas atstumu, tolimas metais – į mokyklą, pasak vyriškio, visuomet jaudina.

„Gimtinės, giminės šaknų, gyvos istorijos niekas nepakeis“, - sakė J.Enzinas, vienas iš žmonių, seniausiai baigusių Rūdaičių pradžios mokyklą.

Jam pritarė ir mokyklos direktorė Rima Narkienė, pradėdama iškilmes: „Jei manęs kas paklaustų, su kuo žmogų sieja gražiausi ir geriausi jo prisiminimai, atsakyčiau, kad tai yra mokykla, tėviškė, kur gimėme ir augome, kur prasidėjo mūsų gyvenimo kelias.“

Per 85 metus iš Rūdaičių mokyklos išėjo 49 moksleivių laidos, beveik 900 moksleivių.

Pirmoji Rūdaičių mokykla buvo įkurta 1921 m. name, kurį už savo pinigus nupirko kaimo ūkininkai. Pirmieji mokiniai buvo mokomi lietuvių kalbos, dainavimo ir tikybos.

1949 – 1950 m. pradžios mokykla reorganizuota į septynmetę ir perkelta į naujas patalpas. Po dešimtmečio mokykla tapo aštuonmete, o 1996 m. – pagrindine mokykla.

Mokyklos jubiliejaus proga buvo surengta šventė, kurioje dalyvavo buvusieji mokyklos moksleiviai, mokytojai, mokyklos bendruomenę sveikino Seimo narys Virginijus Domarkas, rajono Savivaldybės vadovai.


Savaitgalį Kartenos vidurinėje mokykloje įvyko šventė: jaunieji maltiečiai minėjo organizacijos įkūrimo dešimtmetį. Ta proga juos pasveikinti atvyko Lietuvos jaunųjų maltiečių vadovė Asta Borusevičiūtė, o prekybos tinklo „Iki“ atstovas iš Vilniaus Tomas Vaišvila atvežė dovanų: ilgalaikę socialinę kortelę vienerius metus pirkti produktų už 1 tūkst. Lt kas mėnesį.


Lazdininkuose gyvenanti Dara Grabienė laisvalaikį leidžia siuvinėdama paveikslus. Paveikslai siuvinėjami ant popieriaus. Prieš metus išsiuvinėjusi pirmąjį paveikslą, dabar jų turi per trisdešimt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas