Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(90) 2006-11-21

Kiekvienam pradinukui kelyje - po angelą sargą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Vydmantų vidurinės mokyklos mažieji ne tik džiaugėsi atšvaitais, bet ir pasižadėjo juos nešioti.

Visi 2234 rajono mokyklų pradinukai šiomis dienomis bus aprūpinti atšvaitais, kurie temstant ir sutemus iki 85 proc. sumažina riziką būti partrenktam automobilio. Penktadienį atšvaitus jau gavo Vydmantų vidurinės ir Rūdaičių pagrindinės mokyklos mokiniai.

Mintis bent pačius mažiausius mokinius apginkluoti atšvaitais kilo Kretingoje lankantis “Pajūrio naujienų” bendrasavininkiui iš Norvegijos Carl Peter Loken. Netrukome surasti bendraminčių. Mūsų iniciatyvai dėl atšvaitų pritarė verslininkai Vilija ir Vladas Baltuoniai. Jie sutiko su “Pajūrio naujienomis” pasidalinti atšvaitų pagaminimo išlaidas. Taip ant Norvegijoje kompanijos Easy Living AS pagamintų atšvaitų atsirado Baltuonių ūkį simbolizuojantis kalakutas ir “Pajūrio naujienų” ženklas.

Norvegijoje atšvaitus nešioja ir mokinys, ir pensininkas, ir verslininkas - visi. Tamsiu paros metu kelyje ar gatvėje žmogus be atšvaito ten yra retenybė. Atšvaitus nešioja ir kitų išsivysčiusių Europos šalių pėstieji.

Norvegija garsėja kaip saugaus eismo šalis. Lietuva pirmauja Europoje pagal avarijų keliuose mastą, avarijose suluošintų ir žuvusių žmonių skaičių. Avarijose nukenčia ir vaikai, kurių gyvenimas tik prasidėjo. Policijos departamento prie VRM Ryšių su visuomene poskyrio duomenimis, per praėjusius metus buvo užregistruoti 1494 autoįvykiai, kurių metu žuvo 50, o sužaloti buvo 1664 mažieji eismo dalyviai. Per septynis šių metų mėnesius užregistruoti 833 autoįvykiai, kurių metu žuvo 36 vaikai ir 904 vaikai buvo sužaloti.

Kretingos rajone šiemet užregistruota 17 autoįvykių, kuriuose nukentėjo vaikai, iš jų 4 buvo pėstieji. Už šių skaičių slypi vaikų ir artimųjų skausmas, suluošinti gyvenimai.


Sekmadienio popietę į Kretingos kultūros centro salę, nešinos gėlėmis, rinkosi ištisos šeimos. Į šventę “Močiutė visad jauna” kas atėjo “sirgti” už savo pažįstamas, kas - už drauges ar koleges.


Ar rūpi valstybei nykstančios koplytėlės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra

Daktarų kaime gyvenantys Frida ir Gintaras Beresnevičiai norėtų sutvarkyti su jų sodyba besiribojančią medinę koplytėlę ir netoliese esantį sutrūnijusį kryžių. Ant koplytėlės kabantis užrašas skelbia, kad tai - liaudies dailės paminklas, saugomas valstybės. „Nors valstybė ir pasiskelbė, kad saugo koplyčią, tačiau akivaizdu, kad ji, pamažėle trūnijanti ir nykstanti, valstybei nelabai ir terūpi. Tačiau patys savo nuožiūra liaudies paveldo paminklų remontuoti negalime“, - tvirtino F.Beresnevičienė.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

ŽVAIGŽDŽIŲ g.

Sekmadienį gyvenamajame name užsidegė skalbyklė. Įtariama, kad gaisras kilo dėl gedimo elektros instaliacijoje. Gaisro metu apdegė skalbyklė, daugiau nuostolių nepadaryta.

KRETINGSODIS.

Šeštadienį stovėdamas namo kieme užsidegė senas automobilis „Renault Espace“. Gaisro metu apdegė automobilio salonas ir variklio skyrius.

KŪLUPĖNAI.

Šeštadienio vakarą neblaivus (2,64 prom.) 42 metų kūlupėniškis V.B., vairuodamas automobilį ,,Audi 100”, nesilaikydamas saugaus greičio bei atstumo, atsitrenkė į priekyje važiavusį ir sustojusį automobilį ,,Audi 80”, vairuojamą taip pat kūlupėniškio. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti abu automobiliai.

KLUONALIAI.

Sekmadienio dieną savo namuose, gulintis kambaryje ant grindų, buvo rastas negyvas 74 metų vyriškis. Lavonas - su nežymiais odos nubrozdinimais. Policijos duomenimis, vyriškis dažnai vartojo alkoholinius gėrimus, o apie du mėnesius iki mirties skundėsi skausmais krūtinėje, tačiau į medikus pagalbos nesikreipė. Lavonas išvežtas į Teismo medicinos instituto Klaipėdos ekspertinį skyrių.


Kretingiškė, Klaipėdos universiteto studentė Eglė Girtavičiūtė neperseniausiai sugrįžo iš Rusijos sostinės Maskvos, kur įvyko Pasaulio mėgėjų fitneso čempionatas. Klasikinio fitneso rungtyje absoliučioje įskaitoje Eglė užėmė I vietą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas