Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(88) 2006-11-14

Moka brangiau, o sąlygos prekiauti negerėja

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Nuo pavasario turguje pastatytus tualetus “Kretingos vandenys” prie vandens ir nuotekų tinklų lig šiol tebejungia pažadais.

Kretingos turgaus prekeiviai skundžiasi, kad mokesčiui už prekybos vietą padidėjus nuo 15 iki 21 Lt negerėja darbo sąlygos. Turgavietėje nėra tualeto, prekiaujantys dėvėtais rūbais lyjant murkdosi balose.

Turgaus rinkliavos mokestį Kretingos rajono savivaldybės Taryba padidino šių metų kovo 30 dieną. Vienas iš mokesčio didinimo tikslų buvo, kad naujai įsteigta (atskyrus nuo “Kretingos komunalininko”) bendrovė “Kretingos turgus” turėtų daugiau lėšų gerinti sąlygas tiek prekiautojams, tiek pirkėjams. “Naujas, už žuvinės pastatytas tualetas neveikia. Nukritusias prekes graibstom iš purvo, patirdami nuostolius, nors už vietą mokame nebe 15, o 22 Lt”,- piktinosi prekiautojai, įsitaisę turgaus pakraštyje - Taikos gatvėje ir ūkinio turgaus dalyje. “Baimė rinktis, kad ko nors netyčia nenumestum į purvyną”,- prekiautojams pritarė ir pirkėjai.

Bendrovės “Kretingos turgus” direktorius Jonas Drungilas pripažino, jog užsitęsė naujų tualetų atidarymas. “Tualetus pavasarį parsivežėm. Stringa derinimo ir prijungimo darbai, kuriuos turi atlikti “Kretingos vandenys”. Skubinu juos kiekvieną dieną, bet ten irgi savos bėdos - “pusantro” žmogaus turi, pirmiausia metasi, kur avarijos. Šią savaitę jau žadėjo prijungti”,- aiškino direktorius. Anot jo, kol neveikia naujieji tualetai, galima naudotis turgaus teritorijoje esančios kavinės, Srėbalienės ir Garjonio parduotuvių tualetais. Su šių įmonių savininkais “Kretingos turgus” yra sudaręs sutartį.


Kolegų vaikui – išskirtinės sąlygos

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Švietimas

Karteniškės mamos, turinčios ikimokyklinio amžiaus, t.y. 3-4 metų, vaikų, nori juos vesti į mokyklą, kaip tai daro Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Kelpšas. Tačiau paskambinusios į Švietimo skyrių karteniškės sužinojo, kad priešmokyklinę grupę gali lankyti tik vaikai, tais kalendoriniais metais sulaukę šešerių metų.


Teatrui reikia žiūrovų

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Kultūra

Savaitgalį Kretingos kultūros centre įvyko regioninė mėgėjų teatrų šventė „Atspindžiai“. Per dvi dienas buvo parodyta dešimt spektaklių. Kretingiškiai parodė du spektaklius.


Nasrėnuose pastatytas paminklas bulvei

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Kultūra
Paminklą bulvei atidengė (iš kairės) vicemeras Juozas Mažeika ir Kūlupėnų seniūnas Algirdas Macius.

Paminklą bulvei buvo planuota pastatyti dar rugsėjo mėnesį, kai Nasrėnuose buvo švenčiamas bulvės, atkeliavusios į Žemaitiją, 200 metų jubiliejus.

Tačiau tautodailininkas Alfonsas Skiesgilas laiku nespėjo padaryti paminklo. Todėl paminklas buvo pastatytas tik dabar. Jis padarytas iš ąžuolo ir yra apie 1,3 metro aukščio. Paminklą, vaizduojantį ant statinaitės padėtą papūstžandę bulvę su dviem veidais, o vietoj plaukų – bulvių lapais, pašventino brolis Bernardas. Jis paskaitė ir paties sukurtą odę bulvei.

Atidengiant paminklą dalyvavo Kretingos rajono vicemeras Juozas Mažeika, Kretingos kultūros centro direktorė Konstancija Macienė, Kretingos rajono tautodailininkų klubo „Verpstė“ pirmininkė Laima Grigaitienė, Žemaičių kultūros draugijos, Klaipėdos miesto skyriaus folkloro klubo „Žemaičių alkierius“ įkūrėja Janina Zvonkuvienė ir kt.

Paminklo idėjos autorius Juozas Vyšniauskas pasidžiaugė, jog vyskupas Motiejus Valančius popieriuje užfiksavo bulvės, atkeliavusios į Žemaitiją, datą. Anot J.Vyšniausko, anksčiau net medžio meistrai ant savo darbų rašydavo datas. Todėl kartais ir dabar nesunku nustatyti dirbinių, įvykių datą. Šiais laikais ant dirbinių datos žymimos labai retai.


Mirė įvykio vietoje

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka
Naktį iš penktadienio į šeštadienį, prieš pat vidurnaktį policija gavo pranešimą apie negyvą vyriškį, rastą Darbėnuose, ties Kretingos gatvės 10-uoju namu, važiuojamojoje gatvės dalyje.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Darbėnuose eismo įvykio metu žuvo 31 metų S.S., gyvenęs sodininkų bendrijoje „Draugystė“.

Apie įvykį policijai buvo pranešta prieš pat vidurnaktį.

Negyvas vyriškis buvo rastas Darbėnuose, prie Kretingos gatvės 10-ojo namo, važiuojamojoje gatvės dalyje. Jis mirė nuo sužalojimų, patirtų eismo įvykio metu. Tačiau automobilis iš įvykio vietos pasišalino.

Policija prašo pagalbos, aiškinantis įvykio aplinkybes. Asmenis, ką nors girdėjusius apie įvykį, mačiusius įtartinai apdaužytą automobilį, galinčius suteikti bet kokios informacijos apie tai, kas naktį iš penktadienio į šeštadienį įvyko Darbėnuose, ties Kretingos gatvės 10-uoju namu, prašo skambinti į policiją telefonais: 02, 79100 tyrėjai Vilijai Puidokienei. Anonimiškumas garantuojamas.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

ŽEMAITĖS al.

Penktadienio rytą 48 metų vyriškis, pirminiais duomenimis blaivus, vairuodamas Kretingos miškų urėdijai priklausantį automobilį „VW Golf“, partrenkė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusią pėsčiąją – 84 metų kretingiškę. Eismo įvykio metu sužalota pėsčioji, kuriai ligoninės Priėmimo skyriuje nustatyta šlaunikaulio, žąstikaulio, plaštakos delnakaulio lūžiai. Moteris išvežta į Klaipėdos ligoninę. Iš vairuotojo paimta kraujo nustatyti, ar jis buvo blaivus.

SALANTAI.

Ketvirtadienio rytą buvo pastebėta, kad iš dujų balionų konteinerio, stovėjusio namo kieme, dingo devyni 50 litrų talpos dujų balionai su dujomis ir vienas tuščias dujų balionas.

JUODUPĖNAI.

Į policiją kreipėsi Klaipėdos rajono gyventojas, kuris pareiškė, kad šeštadienio vakarą apie 23.30 val. prie kultūros namų nepažįstami jaunuoliai apgadino jo automobilį „BMW 525“. Nuostolis – per tūkstantį litų.


Iš Kretingos kilusio vargonų specialisto Antano Šauklio rankomis Darbėnų bažnyčioje prikeliami daug metų tylėję didžiausi istoriniai vargonai rajone.


Ugnis įsiplieskė nuo drabužių

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Gaisrai

Šeštadienį ugniagesiai nuo didesnės nelaimės išgelbėjo Lazdininkų gyventojų namą.

Gaisras kilo gyvenamajame name, užsidegus drabužiams, paliktiems prie besikūrenančios krosnies. Nors namo gyventojai buvo namuose, bet ugnis spėjo įsidegti. Gaisro metu išdegė dviejų kambarių vidus, apdegė baldai, namų apyvokos daiktai, buitinė technika.

Namas, kuriame kilo gaisras, yra medinis.

Tą pačią dieną Kretingsodyje degė padangos, o ketvirtadienį Klausgalvuose dėl neatsargaus elgesio su ugnimi sudegė medinė pašiūrė.


Visas laisvalaikis - su mezginiu rankose

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Mūsų žmonės

Lazdininkuose gyvenanti Leontina Laureckienė, aplinkinių dar vadinama Levyte, nė minutės negali pabūti be mezginio rankose. Jos namus puošia įvairios virbalais megztos ir vąšeliu nertos servetėlės, pagalvės, užtiesalai.


Baubliuose gyvenanti Jadvyga Mačernienė negali pasakyti, kada statytas namas, kuriame ji gyvena. Pasak jos, namui gali būti du šimtai, o gal - ir daugiau metų. Šiame name pasaulį yra išvydęs ne vienas vaikas, ir ne vienas senolis iš šių namų buvo palydėtas į paskutinę kelionę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas