Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

(87) 2006-11-10

Ligoninės laiptinėje būdavo čiužinys benamiams – pergėrusiems, sušalusiems, bet nereikalaujantiems medicininės pagalbos. Tačiau dėl dvoko, sklindančio nuo nelaimėlių, čiužiniai buvo perkelti atokiau nuo įėjimo – į uždaresnes ir nuošalesnes patalpas.

Įvertinę benamių sveikatos būklę, Priėmimo skyriaus darbuotojai dezinfekuoja patalpas, pasikeičia drabužius ir vieni nuo kitų nurankioja utėles. Įvairaus plauko gyvių iki šiol jiems pasisekė neparsinešti namo. Negirdėjo, kad tuo geru būtų aptekę ir kiti Priėmimo skyriaus pacientai. Bet dar lieka rizika užsikrėsti kokia nors liga – ir medikams, ir pacientams, nes neretai benamiai serga tuberkulioze - kartais tokia jos forma, kurios nebeįveikia vaistai.

Nė vienas priimamojo medikas nesiryžo tvirtinti, kad kas nors neparsineš blusų, neužsikrės kokia liga – ir darbuotojai, ir pacientai.

Prie benamių – kaukėti ir pirštinėti

„Nors ligoninė pacientams turi teikti tik medicinines paslaugas, bet dažnai tenka teikti ir socialines“, - sakė Kretingos ligoninės Priėmimo skyriaus vidaus ligų gydytojas Vilius Matulionis.

Pamatę gatvėje ar tarpuvartėje gulintį nelaimėlį, žmonės kviečia Greitąją medicinos pagalbą, kuri tokius asmenis atveža į Priėmimo skyrių. Paprastai tai yra benamiai – po pusmetį neplautomis kojomis, persmirdę, prisidirbę į kelnes, aptekę blusomis, utėlėmis, kurių knibžda ir drabužiuose, ir plaukuose, ir gaktose, ir antakiuose – kur tik įmanoma.

Dažniausiai, pasak V.Matulionio, šie benamiai yra labai girti, nusibrozdinę, nusėti mėlynėmis, prakirstomis galvomis. Gydytojo pareiga - suteikti pagalbą. Pergėrę benamiai yra agresyvūs, priešinasi, keikiasi, koneveikia medikus keliaaukščiais keiksmais. O juos reikia nurengti, patikrinti, padaryti rentgeno nuotraukas. Jeigu gydytojas nutaria, kad tokį nelaimėlį būtina guldyti į ligoninę, jį reikia numaudyti, išvaduoti nuo visų gyvių.


Vytautas Kaunas:

- Ne, šitaip nuo ligų nesivaduoju. Nesiskiepiju, nes nėra kada. Šiaip gripu sirgau prieš kelerius metus. Tuomet gydžiausi naminiais vaistais: bičių pikiu, medumi ir liepžiedžių arbata. Tai iš tikrųjų padeda. Manau, kad skiepai yra tinkama profilaktikos priemonė, tačiau pats pasiskiepyti vis neprisiruošiu.

Bronė Aitavičienė:

- Aš gyvenime gripu nesirgus, net nežinau, kas tai yra. Net iki šešiasdešimties metų buvau pastovi kraujo donorė. Šiuo metu sveikata labai prasta, sunku vaikščioti, dūstu. Ir širdelė nesveika, neseniai sunkią operaciją išgyvenau. Ar skiepai padeda apsisaugoti nuo gripo, nežinau, nes pati niekada nesiskiepijau.

Gintautas Rekašius iš Šventosios:

- Nesiskiepiju. Nuo ligų mieliau saugausi natūraliais produktais. Paskutiniu metu gripu nesergu. Kretingoje lankau pirtį, sportuoju, taisyklingai maitinuosi – tai patys geriausi skiepai. Manau, kad jei jau yra tokie skiepai, vadinasi, jie padeda. Tačiau teko girdėti apie tai, jog nuo skiepų užsienyje mirė žmogus. Vienareikšmiško atsakymo čia nėra: vieniems skiepai padeda, kitiems – ne.

Ričardas Krūminas iš Klaipėdos:

- Ne, tokiu būdu nuo ligų nesisaugau. Iš tikrųjų niekados gripu nesirgau, todėl ir skiepais nesivaduoju. Manau, kad skiepai padeda, tačiau kadangi peršalimo ligos nekankina, skiepytis nematau prasmės.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ


Be komunalininkų Kretingoje nebūtų Kalėdų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Kretingos mieste niekas nesikeičia. Nepaisant nusivylimo, viešai ir kitaip reikštos kritikos dėl daugelį metų skurdžios Kalėdų eglės, šiemet žaliaskarę ir miestą didžiosioms šventėms vėl kaip išmanydami puoš “Kretingos komunalininko” vyrai. Visų kitų rūpestis mieste sukurti šventinę nuotaiką baigiasi kalbomis.


Jei iš arčiau norėtume susipažinti su Kretingos menininkų - skulptoriaus Gedimino ir keramikės Rasos Staškauskų - darbais, visų pirma turėtume apsilankyti Tūbausių bažnyčioje. Čia kurdamas šių maldos namų interjerą, Gediminas iš bronzos išliejo tabernakulį ir krikštyklą, iš medžio išskaptavo porą skulptūrų ir tris reljefus, Rasa nužiedė dvi keramikines vazas.


Pokalbis su Kretingos meno mokyklos choreografe, su muzikinio spektaklio vaikams “Liūtas karalius” idėjos autore Živile Adomaitiene įvyko tuomet, kai spektaklis Kretingoje buvo parodytas paskutinį kartą. O ir tų kartų buvę ne tiek jau daug: į premjerą “Liūto karaliaus” autoriai ir atlikėjai žiūrovą pakvietė pavasarį, rudenį gi per vieną dieną buvo parodyti trys spektakliai. “Šventę scenoje lydi grandiozinis užkulisinis darbas, kurio žiūrovas nemato, tačiau kuris yra labai sunkus. Lėšos, transportas, susitarimai dėl salės ir panašiai – visa tai yra per daug sunku, kad spektaklį galėtum kartoti ir kartoti”, - apie priežastis, nulėmusias sprendimą “Liūto karaliaus” nebekartoti Kretingoje, kalbėjo Živilė Adomaitienė.


Nuo vagių gali apsaugoti kaimynai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Per dvi dienas Kretingoje apvogti du butai. Įtariamieji – nenustatyti.

Abu butai yra viduriniuosiuose namų aukštuose. Vagys išnešė tai, kas tilpo į kišenes – pinigus, papuošalus.

Saugi kaimynystė, pasak Kriminalinės policijos vyr. tyrėjo Rimvydo Šerpečio, yra didžiausias garantas, kad vagys į svetimus butus neįsibraus. Nors iš butų dažniausiai vagiama dieną, kai žmonės yra darbuose, o vaikai – mokyklose, bet daugiabučiuose namuose visuomet yra žmonių. Gyventojai bent iš matymo pažįsta vieni kitus, todėl nesunkiai pastebi besisukinėjančius nepažįstamus asmenis, stoviniuojančias nematytas mašinas. Policija nuolat primena, kad geriau paskambinti pareigūnams ir apsirikti dėl savo įtarumo, negu leisti apvogti butą.

Vis dar butų vagių mėgiamos yra itin lengvai įveikiamos prancūziškos, pusmėnulio formos spynos. Nors šalyje žinomi atvejai, kai vagių nesulaiko ir šarvuotos durys, bet Kretingoje, policijos tvirtinimu, dar neįveiktos nė vienos tokios. Vagys braunasi ne tik į viršutiniuose, bet ir į viduriniuosiuose aukštuose esančius butus. Antrą ar trečią aukštą vagys neretai renkasi dėl to, kad užklupti galėtų pasitraukti per balkoną. Kartais vienas vagių saugo apačioje, o kitas darbuojasi bute.


Vyriškį mušė ir plėšė triskart

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Sumuštas ir apiplėštas 63 metų Vaineikių gyventojas Antanas Viskontas gydomas ligoninėje. Sumušta vyriškio galva, sudaužytas ir maudžia visas kūnas. Nukentėjusysis sako, kad neatleis savo skriaudėjams, kurie jį plėšė ir mušė triskart.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

KRETINGSODIS.

Nuo elektros oro linijos nuimti elektros laidai. Padaryta 3 tūkst. 378 Lt žala. KURMAIČIAI. Iš Rubulių kaimo gyventojai priklausančio automobilio ,,Renault Clio” buvo pavogtas fotoaparatas ,,Olimpus”.

KALNIŠKIAI.

Pirmadienį policija iš ligoninės reanimacijos skyriaus gavo pranešimą, jog mirė aštuonių mėnesių kūdikis. Jis užspringo maitinamas.

GRŪŠLAUKĖ.

Grūšlaukės girininkijoje rasta savavališkai iškirsta 26 ktm medžių. Urėdijai padaryta 2 tūkst.600 Lt, aplinkai - 1 tūkst. 352 Lt žala.


Kretingos moterų krepšinio komanda “Augma” savo pogrupyje yra pirmoji, į aikštę išbėgusi su elegantiškomis sportinėmis suknelėmis: priekyje (iš kairės) – Dalia Pikiotienė, Loreta Grušienė, Marina Šaulienė, Milda Žiubrienė, Milda Laureckienė; stovi – Daiva Drungilienė, Vaida Lankauskienė, Vilma Baltuonienė, Edita Jurgileviečienė, Rima Bodrovienė, Roberta Ramanauskaitė, Daiva Mažionienė, Birutė Gliaubertaitė, Rosita Kniukštienė. Kartu nebuvo Aivos Gylienės.

Kretingos moterų krepšinio komanda “Augma”, startavusi Lietuvos krepšinio moterų A lygos varžybose, savo pogrupyje yra vienintelė, į aikštę išbėgusi su sportinėmis suknelėmis. “Jos krepšinio aikštėje šiek tiek suteikia elegancijos, - sakė komandos vadovė Birutė Gliaubertaitė. – Komandos moterys yra dėkingos rėmėjai – bendrovei “Augma”, kad šioji naujam sezonui nupirko naują aprangą”.

Kretingiškės krepšininkės sportines sukneles nusižiūrėjo per pavasarį Kaune vykusias “Žvaigždžių dienas”, kuomet vyko ir “Tūtos” sportinių rūbų kolekcijos pristatymas. “Iš tiesų su naujoviška apranga labai smagu žaisti”, - tvirtino B.Gliaubertaitė.

“Augmos” sudėtis iš esmės jau nesikeičia kelerius metus. Prieš dvejus metus komandą papildė nauja žaidėja Roberta Ramanauskaitė, į treniruotes iš Klaipėdos važinėja Rima Bodrovienė, buvusi kretingiškė Vilma Baltuonienė, Daiva Drungilienė, Aiva Gylienė, Edita Jurgilevičienė. Komandos nepaliko jos senbuvės Marina Šaulienė, Milda Laureckienė, Daiva Mažionienė, Milda Žiubrienė ir kitos. Komanda treniruojasi kartą per savaitę, tačiau trenerio neturi. “Į komandą prašosi dar ne viena klaipėdietė, mat, Klaipėda neturi moterų komandos, žaidžiančios A lygoje, tačiau mūsų nuomone, žaidėjų šiai dienai pakanka, - kalbėjo komandos vadovė. – Ypatingų tikslų sau nekeliame. Mums tiesiog smagu susirinkti, žaisti, bendrauti. To pakanka dirbančioms, šeimas turinčioms moterims”.

Lemiamu žaidimo momentu žodį, kaip visada, taria komandos lyderė Marina Šaulienė, tačiau esant galimybei, stengiamasi, kad per varžybas į aikštę išbėgtų kuo daugiau žaidėjų.

Sezoną “Augma” pradėjo pergalėmis. A lygoje savo pogrupyje, kuriame varžosi Palangos SM, Pakruojo SC, Šiaulių “Rūtos” ir Šilutės “GPI-Statyba”, kretingiškės žaidžia dviejų ratų sistema, ir į kitą etapą patenka dvi geriausios komandos. “Rimtos pergalės įpareigotų mus finansiškai, tad mums svarbiausia – dalyvauti lygos varžybose”, - teigė B.Gliaubertaitė.

“Augma” ir šį sezoną ketina tęsti tradiciją dalyvauti veteranių varžybose, be klaipėdiečių žaidėjų – varžytis rajono moterų krepšinio pirmenybėse.


Antanų vyriausiajam - šešiasdešimt

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Mūsų žmonės

Šį savaitgalį Barasų šeimyna su giminėmis, draugais ir artimaisiais rinksis į Kretingos Žiemos sodą švęsti šeimos galvos - Antano Barasos - garbingo jubiliejaus. Vyras, tėvas, senelis, verslininkas, politikas, poetas, fotografas - tai tik dalis pareigų, pomėgių, kuriems šis žmogus jau šešiasdešimt metų dalija save.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas