Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

(86) 2006-11-07

Į kretingiškių vištas įsisuko audinės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Briedžio gatvės gyventojas Vytautas Paulauskas, rodydamas į krūvą sumestas vištas - pastarųjų naktų jų tvarte siautusio plėšraus gyvūno grobį, - tvirtino, jog per kelis dešimtmečius, kiek gyvenąs šioje vietoje, dėl plėšrūno nebuvo patyręs tokio nuostolio.

Briedžio gatvės 4-o namo gyventojai, nebeapsikentę jų vištas pjaunančių gyvūnų, patys ėmėsi gynybos. Vytautas Paulauskas, kuriam per kelias naktis gyvūnas papjovė keturiolika vištų ir du gaidžius, patykojęs paryčiais nudobė plėšrūną. Vyriškis įsitikinęs, kad į jų ir į kaimynų vištas įsisuko audinės.

„Turėjome 32 vištas ir du gaidžius. Per kelias pastarąsias naktis beliko 18 vištų, - rodydamas į krūvą sumestus naminių paukščių kūnus pasakojo V.Paulauskas. – Pažiūrėkite: jų kaklai perkąsti, lyg būtų šeško ar kiaunės darbas. Bet įtarimai apie šeškus nepasitvirtino. Kaimynai jau anksčiau sakė, kad aplink siaučia audinės“.

Vytauto žmona Milda tvirtino praėjusio ketvirtadienio rytą ėjusi į tvartą skaudama širdimi: “Girdžiu, vištos lyg klykdamos kudakuoja. Pamačiau gražaus gyvūno uodegą. Atbėgo vyras ir, pačiupęs į tvarto sieną atremtą metalinį strypą, pradėjo jį vaikytis“. Vytautas tvirtino viena ranka su strypu prismeigęs gyvūną, o kita su svarmeniu tvojęs jam per galvą.

Rodydami tamsiai rudo žvilgančio plauko, maždaug 35-40 cm ilgio gyvūno kūną, V. ir M.Paulauskai įsitikinę, jog tai yra audinė. „Žinau tikrai, kad tai – ne šeškas ir ne kiaunė. Pati pusantrų metų dirbau žvėrininkystės ūkyje“, - tvirtino M.Paulauskienė.


Vanduo į kretingiškių namus atbėga iš 280 m gylio, perėjęs natūralų molio filtrą. Jeigu atsukus čiaupą pasirodo rusvas vanduo, tai reiškia, kad senuose miesto vamzdynuose dar liko nuosėdų. Jų, bendrovės „Kretingos vandenys“ direktoriaus Algimanto Šteinio tvirtinimu, nebeliks per porą metų.


Pranciškonų gimnazijoje buvo surengta tradicinė ir jubiliejinė – jau penktoji – tarprajoninė jaunųjų matematikų olimpiada profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti. Pagrindinis prizas - mokslo žinių simbolis, kretingiškio Tado Šorio išdrožta „Pelėda“ – jau ketvirtą kartą iškeliavo į Jurgio Pabrėžos gimnaziją. Tarp septyniolikos komandų pabrėžiečiai užėmė pirmą vietą, salantiškiai buvo treti.


“Prisipažįstu – pajutau jaudulį, įėjęs į salę”, - per pirmąsias “Kretingos” rungtynes namuose sakė šios komandos ilgametis žaidėjas Darius Anužis, deja, į aikštę su komanda jau nebeišbėgęs nuo pat sezono pradžios. Pagerbdami savo kolegą, “Kretingos” vyrai Dariui spaudė ranką, trisdešimt penkerių metų krepšininkui linkėdami gerų startų sporto veteranų varžybose.


Lietuvos regionų krepšinio lygoje Kretingos vyrų komanda “Kretinga”, sezoną pradėjusi pergale, pirmąsias varžybas namuose sužaidė tik praėjusį savaitgalį. “Startas – geras, tačiau kitos rungtynės išvykose buvo nesėkmingos”, - komandos sezono pradžią komentavo jos treneris Remigijus Malakauskas.


Kad pažintume mūsų tautos savastį

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Susitikimai

Grupė Simono Daukanto vidurinės mokyklos mokytojų, siekdami tobulinti ir kelti savo pedagoginę kvalifikaciją, parengė projektą “Mažoji Lietuva – mūsų raštijos lopšys”. Vykdant šį projektą, per 40 rajono mokyklų istorijos, lietuvių kalbos, dailės mokytojų turėjo galimybę aplankyti Mažąją Lietuvą – Karaliaučių, Tolminkiemį, Ragainę, Tilžę. Per šią išvyką sukauptą filmuotą, foto ir rašytinę medžiagą numatyta panaudoti per istorijos, lietuvių kalbos, kitų disciplinų pamokas, į Mažąją Lietuvą keliavę dailės mokytojai ketina surengti dailės darbų parodą.


Važinėja girti ir be diržų

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Keliuose

Rajono keliais važinėja automobiliai, kuriuos vairuoja neblaivūs vairuotojai. Saugos diržų vengia tiek vairuotojai, tiek keleiviai. Tokias išvadas leidžia daryti dar viena prevencinė policijos akcija.

Vairuotojų blaivumas buvo tikrinamas savaitgalį. Pirmą kartą - nuo spalio 27 d. 16 val. iki spalio 28 d. 1 val., o antrą – nuo spalio 28 d. 21 val. iki spalio 29 d. 3 val. per 15 valandų policija nustatė penkis vairuotojus, kurie už vairo sėdo būdami neblaivūs. Keturi iš jų vairavo būdami lengvai apsvaigę, o vienam nustatytas sunkus girtumo laipsnis.

Šešias dienas – nuo spalio 20 d. iki 26 d. – policija tikrino, ar automobiliais važiuojantys asmenys segasi saugos diržus, o pėstieji – ar laikosi Kelių eismo taisyklių. Saugos diržai pasirodė besą vieni dažniausiai pasitaikančių pažeidimų – nei keleiviai, nei vairuotojai jų nemėgsta. Užfiksuoti 23 diržų nenaudojimo atvejai.

Daugelio eismo įvykių metu žmonės žūsta tik todėl, kad susidūrus mašinoms iškrenta per langus.

Transporto priemonės gale sėdintys ir saugos diržais neprisisegę keleiviai susidūrimo metu gali mirtinai traumuoti sėdinčius priekyje. Saugos diržai gali apsaugoti nuo skaudžių smūgių ar net išgelbėti gyvybę.

Saugos diržus turi užsisegti ne tik vairuotojai ir priekinėse sėdynėse sėdintys keleiviai, bet ir tose sėdimose vietose, kur diržai įrengti. Autobuso vairuotojas privalo įspėti keleivius, kad jie užsisegtų saugos diržus. Jeigu anksčiau už keleivius, neseginčius saugos diržų, būdavo baudžiamas vairuotojas, dabar už tai atsako keleivis, nepaisantis šio reikalavimo. Už važiavimą be saugos diržų baudžiama 25–50 Lt bauda.

Penki pėstieji pažeidė Kelių eismo taisykles – per gatvę ėjo tam nenumatytose vietose, nors iš tiesų tokių atvejų yra kelissyk daugiau.

Šios prevencinės priemonės buvo taikomos visoje šalyje, nes avaringumas Lietuvoje vis dar išlieka labai aukštas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas