Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

(84) 2006-10-31

Moters valia jos palaikai buvo kremuoti

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
Namuose laikoma kapsulė su motinos pelenais Juozo Griciaus nebaugina. Vyriškio teigimu, jam gera kartais užsidegti žvakę ir pamąstyti, pajusti ryšį su motina.

Kapsulę su mirusios motinos pelenais kretingiškis Juozas Gricius laiko namuose. Aštuoniasdešimt penkerių metų Jadvygos Griciutės kūnas buvo kremuotas. Tokia buvo mirusiosios valia, kurią įvykdė sūnus.

Kapsulė yra uždaryta metaliniu dangčiu, ant kurio nurodytas mirusios ir kremuotos moters asmens kodas, gimimo, mirimo ir kremavimo datos. Ant kapsulės dangčio įspaustas Rygos krematoriumo pavadinimas. Pati kapsulė – panaši į nedidelę juodą statinaitę.

Vietoj neprižiūrėto kapo - pelenai

J.Griciutė buvo kilusi nuo Salantų pusės, kurį laiką gyveno ir dirbo Kretingoje, Klaipėdoje, o gyvenimo saulėlydžio sulaukė su sūnumi grįžusi gyventi į Kretingą.

Pasak J.Griciaus, pirmą kartą apie kremavimą motina prabilo pabuvojusi Lėbartų kapinėse. Jose tuo metu buvo plotas, kuriame buvo laidojami rusai. Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe, daugelis jų išvyko, o kapinės prižėlė. J.Griciutei slogų įspūdį paliko tankiai prilaidotas plotas, kuriame vienas šalia kito, aptverti aukštomis tvoromis, rikiavosi kapai. Žolės jau buvo taip įsigavusios, kad rankomis vargu ar bebuvo galima išrauti. Šį įspūdį moteriai sustiprino apleisti kapai Salantuose.

Tuo pat metu moteris atsitiktinai pamatė televizijos laidą apie tai, kaip kitose šalyse mirusieji kremuojami.

Motina, J.Griciaus žodžiais, nutarė, kad nenori neprižiūrėto kapo. Turėdama vienintelį sūnų, motina pagalvojo ir apie tai, kas bus, kas prižiūrės kapą, kai mirs ir sūnus. Galimybė būti kremuotai jai pasirodė pati tinkamiausia išeitis.


Medis užgriuvo paminklą

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
Medis, nulaužęs vėliavos stovą ir šviestuvą, užgriuvo ant Nepriklausomybės paminklo.

Penktadienio popietę nulūžęs medis pakibo ant Nepriklausomybės paminklo, esančio Rotušės aikštėje.

Beržą su visomis šaknimis išrovė penktadienio popietę įsismarkavęs vėjas. Lūždamas medis iškėlė aikštės šaligatvio plyteles, nuvertė vėliavos stovą ir nulaužė vieną šviestuvą.

Įvykio liudininkai manė, kad, neatlaikęs beržo svorio, grius ir Nepriklausomybės paminklas. Tačiau ant paminklo užgriuvo ne medžio kamienas, o šakos, todėl paminklas atlaikė.

Tvarka aikštėje buvo atstatyta per porą valandų – komunalininkai padirbėjo operatyviai. Vakar buvo atstatinėjamas stovas ir šviestuvas.

Prie degalinės „Lukoil“, esančios pakeliui į Karteną, vėjas nulaužė eglę. Ugniagesiai gelbėtojai Kveciuose nuo kelio nutempė ant važiuojamosios dalies užvirtusį medį.

Naujajame parkelyje vėjas nulaužė kelias egles. Komunalininkai visą šeštadienį rinko vėjo nudraskytas šakas ir lapus.

Vakar pirmąjį kartą buvo barstoma gatvė, tai buvo Birutės gatvės atkarpa nuo „Lietuvos draudimo“ iki „Vienaragio malūno“. To komunalininkų paprašė policija, iš ryto Birutės gatvėje įvykus eismo įvykiui. Vadinamasis metalinis eismo įvykis įvyko dėl slidumo – užšalus pelkėms.


Nors rankinio turnyras, skirtas Rados Matulevičienės taurei laimėti įvyko jau penktąjį kartą, pirmąsyk jis buvo tarptautinis. „Turnyras išaugo savo „marškinėlius“, - teigė vienas pagrindinių turnyro organizatorių, rankinio treneris Algimantas Pranaitis. – Komandos, tarp jų – ir mūsiškė, per pastaruosius kelerius metus ūgtelėjo, subrendo, tad pats laikas joms pasivaržyti aukštesniu lygmeniu“.

Panašus, tai yra tarptautinis, turnyras Kretingoje vyko tik prieš du dešimtmečius.


Kaimyniniame Kaliningrade, kurio gyventojų skaičius šoktelėjo iki pusės milijono, lietuvių tegyvena apie 3 tūkstančius. Negausi ir Kaliningrado katalikų bendruomenė, kuriai vadovauja entuziastingas, savo kraštą, jo kalbą ir kultūrą mylintis lietuvis kunigas Anupras Gauronskas. Tuo įsitikinome ir mes, grupė kretingiškių, viešnagės Kaliningrade metu kunigo priimti ir apnakvydinti Šv.Elžbietos parapijos svečių namuose.


Elektros pastotėje sudegė vyriškis

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Gaisrai

Vakar iš ryto sodininkų bendrijoje „Vienybė“ esančioje elektros transformatorinėje pastotėje sudegė 21 metų kretingiškis Justinas Vaškys.


Molis atveria meniškas neįgaliųjų sielas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Kretingoje yra vieta, kur suaugusieji su intelekto ir fizine negalia atskleidžia savo gebėjimus kurdami, piešdami, lipdydami. Tai - Dienos veiklos centras, kur jų sielos tarytum įgyja sparnus. Jau šeštus metus, nuo centro įsikūrimo pradžios, neįgaliuosius keramikos ir medžio apdirbimo įmantrybių moko skulptoriaus specialybę turintis socialinis pedagogas Arūnas Šulskis.


Susitiko nesimatę kelis dešimtmečius

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Susitikimai

„Pradedam susipažinti. Aš – Zita, - su savo bendraamžiais šeštadienį prie Pranciškonų gimnazijos pasisveikino viena moteris. – Sveiki, keturiasdešimtmečiai. Tiesa, prie šio skaičiaus pridėkime dar aštuoniolika“. Šitaip šmaikštaudami, neslėpdami nustebimo dėl pasikeitusių veidų ir prabėgusio laiko, prie Pranciškonų gimnazijos būriavosi buvę kretingiškiai – 1966 metų laidos abiturientai, rusų kalbos mokytojos Angonitos Blagnienės auklėtiniai.


Vakar kūlupėniškiai į paskutinę kelionę palydėjo šešiolikmetę Jūratę Stankevičiūtę. Mergaitė žuvo eismo įvykio metu naktį iš penktadienio į šeštadienį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas